V Indii pred pár dňami znásilnil a následne podpálil istý muž 17-ročné dievča, pretože si ho odmietlo vziať za manžela. Najmenej v 29 krajinách sveta je stále realitou ženská obriezka.
Muži v rámci niektorých náboženstiev ženám prikazujú, ako sa majú obliekať a za neposlúchnutie ich trestajú. Z #MeToo sa stalo globálne hnutie, pretože tisícky žien sa rozhodli hovoriť o obťažovaní.
Prieskumy ukazujú, že ženu si väčšina ľudí nevie ako líderku predstaviť. Platová nerovnosť medzi mužmi a ženami na rovnakých pozíciách je v EÚ vyše 16 percent a na Slovensku dokonca takmer 20 percent.

Áno, sme stále v 21. storočí. A toto sú iba hrubé, narýchlo vytiahnuté dáta a načrtnuté témy, ktoré každým dňom, každou minútou a každou sekundou potvrdzujú, že svet nie je pre ženy vždy bezpečným či spravodlivým miestom.
To však nie je všetko.
Predstavte si, že do tohto obrazu zrazu príde starší, vysokoškolsky vzdelaný muž, ktorého náhodou stretnete na nevinnej návšteve a povie, že sa mu tie debaty o nerovnoprávnosti žien nezdajú, pretože to tak predsa nie je. Aspoň on teda nevie o tom, že by ženy boli nejako znevýhodňované.
A to už nie je prípad, kedy by ste sa mohli zasmiať, to je moment, kedy si uvedomíte, že toto je vážne.