1.Pílingujte
Ako prvý krok treba pílingovou maskou alebo čistiacim pílingom odstrániť odumretú najvrchnejšiu vrstvu pokožky. Vyberte si píling, ktorý obsahuje aktívne látky ako biely čaj, koenzým Q10 a vitamíny.
2.Krémujte
Či potrebuje vaša pleť hydratáciu, alebo výživu, spoznáte jednoducho. Ak je na pocit drsná, občas zasvrbí, je to znamenie, že nedokáže vyprodukovať dostatočné množstvo lipidov, ktoré ju zvláčňujú.
V tomto prípade siahnite po mandľovom oleji alebo výživnejších krémoch s obsahom bambuckého masla.
Oleje sa svojím zložením podobajú na kožný tuk, a preto sú ideálnym sparingpartnerom pre suchú pleť. Najlepšie spravíte, ak ich nanesiete na vlhkú pokožku, vtedy sa navzájom prepoja a vznikne emulzia, ktorá jednoduchšie vnikne do pokožky a posilní lipidovú vrstvu.
3.Zavlažujte
Chlad, vietor a suchý vzduch vonku, zimné oblečenie, ako aj vykúrené miestnosti počas zimného obdobia našej pleti ubrali na kráse. Je suchá, drsnejšia a bez iskry. Nízka vlhkosť v prostredí okolo nás spôsobuje vysušenie pleti.
Ak je naša pokožka v rovnováhe, tak vrchná vrstva kože obsahuje až 40 % vlhkosti. V zime dokáže vplyvom vonkajších faktorov klesnúť až na hodnoty pod 10 %.
Extra dávku hydratácie pokožke doprajete produktmi s obsahom účinných látok, ako sú urea, kyselina hyaluronová, ktoré viažu v pleti vlhkosť, rovnako pôsobia aj vitamín E a glycerín.
4.Extra porcia navyše
Ak sa počas roka vyhýbate séram, teraz im dajte zelenú. Na rozdiel od krémov, obsahujú niekoľkonásobne vyššiu koncentráciu aktívnych látok a predstavujú tak ideálnu vzpruhu pre unavenú pleť.
Nedajte sa odradiť ľahšou textúrou, práve naopak, koncentrát dokáže preniknúť hlbšie do vrstiev kože a je tak účinnejší.
5.Nevynechajte krk dekolt a očné okolie
Práve na týchto miestach je pokožka veľmi tenká, neobsahuje takmer žiadnu tukovú vrstvu a tak nedokáže udržať vlhkosť, stáva sa rýchlo vráskavou a stráca elasticitu.
Prirodzená hydratácia každú hodinu klesá a ako prvé to pocítia práve tieto citlivé miesta. Pomôžete im porciou hydratácie v podobe masky s obsahom kyseliny hyalurónovej.
SOS pre staršiu pleť
Pri nízkych teplotách nepracujú tukové žľazy na plné obrátky a neprodukujú tak dostatočné množstvo ochrannej tukovej vrstvy pleti.
Zrelá pleť sa stáva vekom suchšou a tenšou. Je citlivejšia a potom viac reaguje na zmeny teplôt – chlad, vietor, mráz, vykúrené priestory - navyše má sklon k vzniku cievok.
Naopak, mladšia pleť je odolnejšia a aj v prípade, že ste sa o ňu v zime nestarali stopercentne, lepšie sa vyrovná so zmenami a netrpí toľko, koľko zrelá pokožka.
Tipy dermatologičky
1. MEZOTERAPIA
K téme sa vyjadruje:
Jana Šrámeková, dermatologička, 1. laserové-dermatokozmetické centrum, Bratislava, Ldc.sk
Foto: Petra Ficová/smeŽeny
Hydratácia a rozžiarenie pokožky pomocou kyseliny hyalurónovej v kombinácii s glycerolom, ktorý podporuje prirodzenú vlastnosť kyseliny hyalurónovej - ťahať vodu.
Ako prebieha: Mikroinjekciami pomocou elektronickej pištole sa priamo do hlbších vrstiev kože vstrekuje sterilný mikrobiologický roztok bohatý na vitamíny, minerály, aminokyseliny.
Výsledok: Hydratovaná a vláčna pokožka, redukcia vrások, rozjasnenie pleti.
2. JET PEEL
Mikrodermabrázia sterilným fyziologickým roztokom, kedy dochádza k zbrúseniu rohovej vrstvy kože a zároveň k hydratácii pokožky.
Výhodou je práve hydratácia pokožky, kde sa oproti bežnému pílingu pleť iba zbrusuje.
Ako prebieha: Chemický peeling 3D pomocou prístroja Jetpeel sa vpraví sterilný roztok kyseliny glykolovej v koncentrácii 10, 20 alebo 30 % priamo do strednej vrstvy kože bez následnej neutralizácie.
Kyselina glykolová pôsobiaca vnútri pokožky „upratuje“ poškodenia vzniknuté vplyvom UV žiarenia.
Výsledok: Efekt po zákroku je oveľa viditeľnejší ako po klasickom chemickom peelingu. Pokožka je napnutá, prekrvená s krásne hladkým povrchom.
Bojovníci za krásu
Hľadáte v tomto období správneho partnera pre vašu pleť? Vyskúšajte niektorý z našich tipov v galérií.
Foto: Nivea, archív firiem