Nový vzťah so sebou po určitom čase nevyhnutne prináša aj rozhodnutie, či a kedy nového partnera alebo partnerku predstaviť blízkemu okoliu.
To môže zahŕňať stretnutie s priateľmi, s rodinou, ale aj s s deťmi z bývalého vzťahu.
Otázky kedy a ako sa nedajú zodpovedať s univerzálnou platnosťou a rozhodnutie môže ovplyvniť viacero faktorov.
Všeobecne by sa dalo povedať, že oveľa dôležitejší, ako dĺžka vzťahu, je stav, v akom sa nachádza a taktiež miera, do akej sa človek cíti pohodlne pri predstave spojenia týchto dvoch svetov.
Dôležitý je vnútorný pocit

"Je trocha iné predstaviť nového partnera doma a rodine, a iné kamarátom. Všetko však záleží na tom, aký máme s našimi blízkymi vzťah a ako nám záleží na tom, aby nového partnera akceptovali a takpovediac 'schválili'," hovorí vzťahová poradkyňa Renáta Kočišová.
Každému padne dobre, keď jeho novú polovičku ľudia prijmú, nie naopak.
"Podľa môjho názoru tu čas nehrá až takú dôležitú rolu, skôr ide o vnútorný pocit, ktorý máme a ten nás vedie. Keď máme vnútorné presvedčenie, že toto je ten správny človek, je to základný predpoklad," radí Kočišová.
To môže prísť vtedy, keď cítime, že vzťah naberá na hĺbke a začína sa vytvárať určité puto.
Terapeutka však varuje pri opačnom prípade - ak váhame s predstavením partnera nášmu okoliu, obvykle je to preto, že si sami nie sme istí, nakoľko tento vzťah berieme vážne. A ak cítime neistotu, treba preskúmať nasledovné otázky - z čoho vzniká? Necítime dostatočnú príťažlivosť alebo vidíme iné prekážky?