Kúpele Lúčky ležia v malebnej horskej krajine pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 metrov, kde rastú smreky, borovice a buky.
Pôvodná dedina Lúčky vznikla v trinástom storočí na mieste, kde obyvatelia neďalekej Liptovskej Teplej mali lúky. Liečivý účinok tunajších minerálnych prameňov využívali miestni po stáročia a znalosti o nich si odovzdávali z pokolenia na pokolenie.
O zveľadenie kúpeľov sa postaral najmä Adam Turanský, vďaka nemu sa stali Lúčky miestom liečenia, odpočinku a zábavy.
Aj keď v minulosti boli kúpele známe hlavne vďaka liečbe ženských a onkologických ochorení, po roku 2005 sa vrátili k liečbe pohybového ústrojenstva a ďalších chorôb, na ktoré vplýva ich liečivá minerálna voda veľmi pozitívne.

Voda plná vápnika
Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu je liečivá minerálna voda v Lúčkach vhodná najmä na gynekologické problémy, osteoporózu a ochorenia pohybového aparátu.

Dva poháre tejto vody obsahujú toľko vápnika ako pohár mlieka.
V Lúčkach sú k dispozícii dva pitné pramene – jeden v interiéri kúpeľov a druhý v ich areáli, ktoré slúžia na pitnú kúru aj príjemné osvieženie.
Pri komplexnej kúpeľnej liečbe sa využíva termálna minerálna voda prameňa Valentína s teplotou 32 °C a termálna minerálna voda z prameňa HGL-3 s teplotou 37 °C.
Liečba aj relax
V kúpeľoch Lúčky je veľmi obľúbený celoročne otvorený AQUA-VITAL Park, ktorého súčasťou je sedací bazén s liečivou termálnou
minerálnou vodou s teplotou od 36 do 38 °C a rekreačný bazén s teplotou vody od 28 do 33 °C s rozličnými atrakciami, ako sú vzduchové sedadlá, protiprúd, vzduchové ležadlá, vodná čaša, masážne trysky, chrliče vody, podhladinové osvetlenie.
Súčasťou parku je aj saunový svet s fínskou a mentolovovu saunou, rímskym parným kúpeľom, Kneippovým kúpeľom a tepidáriom.
Ten je rozšírený o nový vonkajší vitálny svet, v ktorom pribudla jacuzza pod holým nebom, ochladzovací bazén a nová fínska sauna.
K dispozícii je aj vnútorný minerálny bazén, liečivá voda v ňom má teplotu od 33 do 35 °C. Návštevu parku môžete spojiť aj s odbornou masážou alebo s kozmetickým ošetrením prémiovou francúzskou prírodnou kozmetikou.

Nie je to len o vode
Kúpele pre svojich klientov organizujú pravidelné kultúrne predstavenia rôzneho druhu – vystúpenia folklórnych súborov, divadelné predstavenia, koncerty vážnej hudby, posedenia pri ľudovej muzike.
Pravidelne sa v kúpeľoch organizujú tanečné rehabilitácie, kde do tanca a spevu hrá živá hudba alebo DJ. Kúpele disponujú 8-miestnym mikrobusom, ktorým zabezpečujú výlety do okolia za pamiatkami a prírodnými krásami podľa kultúrneho programu alebo podľa požiadaviek klientov.
V rámci potuliek po okolí môžete navštíviť čarovný Lúčanský vodopád, ktorý patrí medzi päť významných slovenských vodopádov vyhlásených za národnú prírodnú pamiatku.

Za jeho vodnou silou nemusíte zachádzať ďaleko, nachádza sa uprostred dediny Lúčky, čo je samo osebe raritou. Travertínový vodopád je 12 metrov vysoký, kaskádovitý a padá z travertínovej terasy do malého jazierka.
Pre lepší výhľad na okolie možno vyliezť aj na Veľký Choč, dominantný vrch Chočských vrchov, na ktorý vedú štyri turistické chodníčky. Najkrajší výstup je z Lúčok a Dolného Kubína.
Nadšenci turistiky ocenia aj prechádzku Kvačianskou či Prosieckou dolinou. Svahy doliny sú okrem brál a skalných stien pokryté lesmi, ktoré pre svoju nedostupnosť neboli nikdy intenzívnejšie hospodársky využívané.
Pre svoju zachovalosť a jedinečnosť bola Kvačianska dolina v roku 1967 vyhlásená za štátnu prírodnú rezerváciu a dnes je Národnou prírodnou rezerváciou.
Kompletná starostlivosť
Aj keď kúpeľné liečenie je komplexné, ťažisko liečby spočíva vo fyzioterapeutických úkonoch, opierajúcich sa o využitie prírodných liečivých zdrojov. Podstata všetkých balneologických metód je v nešpecifickom, všeobecnom účinku, ktorý ovplyvňuje celkový stav klienta a hrá kladnú úlohu pri procese uzdravenia najmä preladením vegetatívnych funkcií organizmu. V súčasnosti kúpele liečia tieto indikácie:
I. Onkologické choroby
III. Choroby tráviaceho ústrojenstva
IV. Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou
V. Netuberkulózne choroby dýchacích ciest
VI. Nervové choroby
VII. Choroby pohybového ústrojenstva
XI. Ženské choroby
XII. Choroby z povolania
Prevencia a podporná liečba osteoporózy