Tipy na darčeky pre otcov, dedkov aj synov

Keď si neviete poradiť, čo darovať mužskej časti vašej rodiny, prichádzame na pomoc. Inšpirujte sa našimi nápadmi.

(Zdroj: WDnet Studio)

Výber darčekov na sviatky aj pod vianočný stromček pre mužov je často zložitejší ako nákup darčekov pre ženy.

Existujú aj darčeky, ktoré nikoho neurazia a vyčaria úsmev, keď však chcete potešiť obdarovaného ešte viac, musíte poznať jeho záujmy.

Muži inklinujú v prípade vytúžených darčekov k technike, ale aj oblečeniu. Darovať im však môžete aj niečo originálnejšie ako ponožky a pyžamo.

Prinášame vám niekoľko typov pre najmladších, zrelé hlavy rodiny aj starých otcov.

Tipy pre otcov, partnerov, priateľov

Manžetové gombíky

Tak ako v prípade žien, aj v prípade mužov existujú situácie, keď sa im hodí určitý špecifický kúsok oblečenia alebo doplnku. Možno si pri nákupoch aj váš partner povedal, že tento oblek nepotrebuje, kravatu nosí raz za dva roky a manžetové gombíky maximálne na svadbu.

No ale keď podobný moment príde, nemá si čo obliecť. Mať pár podobných vychytávok je užitočné.

A ešte lepšie je, ak vyjadrujú osobnosť nositeľa a sú niečím typické. Manžetové gombíky sú ako pečiatka charakteru muža a zároveň sú aj efektným darčekom.

Inteligentné hodinky

Medzi top produkty týchto Vianoc patria aj inteligentné hodinky. Ocenia ich športovci aj obchodníci, dokonca aj vysokoškolskí študenti.

Sú vhodné na cyklistiku, beh, outdoor, fitness či turistiku. Okrem základnej funkcie merania času nahrádzajú napríklad krokomer, hudobný prehrávač, dokážu merať spálené kalórie, tepovú frekvenciu a testovať kondíciu.

Signalizujú hovory, SMS, prichádzajúci e-mail či oznámenia zo sociálnej siete.

Papierová peňaženka

Supertenká peňaženka je obľúbeným doplnkom mužov aj žien už pár sezón. Nejde však o papier, ktorý máte v kancelárii v tlačiarni.

Papierová peňaženka je vyrobená z extrémne odolného materiálu proti vode a iným vonkajším faktorom.

Je vhodná aj pre ľudí, ktorí žijú ekologicky, pretože je stopercentne recyklovateľná a ohybná, takže sa prispôsobí aj vreckám v nohaviciach.


Vtipné ponožky

Ponožky sú síce tradičným darčekom, ktorý sa využíva v prípade, že jednoducho na nič iné neviete prísť.

Sú síce praktické, ale tento všedný a očakávaný darček môžete spestriť originalitou v prevedení, aj humorom.

Cestovná sada na holenie

Holenie je súčasťou života každého chlapa či už ho to baví alebo nie. Namiesto klasického boxu v najbližšej drogérii však môžete siahnuť po originálnom, prípadne retro prevedení.

Skvelým riešením je zakúpiť mu cestovnú sadu, ktorú bude mať vždy po ruke, ak chodí často na služobné cesty a dlhé výlety a na absenciu strniska si potrpí.

Lístky na festival alebo na koncert

Je ťažké nájsť človeka, ktorý by nepočúval hudbu. Rock, pop, jazz či klasika, vždy sa dá človeku vyhovieť.

V roku 2017 sa v blízkosti Bratislavy chystá niekoľko koncertoch veľkých svetových kapiel ako Aerosmith, Guns n´Roses, Rammstein, Korn, Red Hot Chilli Peppers či Depeche Mode.

Možno by ste potešili aj lístkami na Elán alebo niektorý zo slovenských festivalov. Kultúra je vždy dobrá voľba.

Suvenír od celebrity pre dobrú vec

Už siedmy ročník obľúbenej charitatívnej akcie Vianočný bazár chalaňov sa uskutoční v termíne 10. - 11. decembra 2016 v priestoroch bratislavského V-klubu.

Známi herci Lukáš Latinák, Majo Miezga, Robo Jakab budú predávať zozbierané veci, ktoré venujú ľudia pre účely predaja a výťažok poputuje na podporu vybraných charitatívnych projektov. Mnoho vecí venovali aj známe tváre športového sveta.

Takže, ak máte doma nadšenca pre šport, možno ho poteší pádlo a prilba Ladislava a Petra Škantárovcov z pretekov na Olympiáde v Riu, kde získali zlato, tričko s podpisom Mateja Tótha alebo šaty a tenisky od Dominiky Cibulkovej.

Dražba všetkých spomínaných predmetov prebieha od 1. 12. 2016 (začiatok dražby od 10:00 h.) do 12. 12. 2016 (ukončenie dražby o 22:00 h.) na stránke www.aukcie.sk.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Tipy na darčeky pre mamy, babky a dcéry

Sada na whiskey a bourbon

Aj keď by v tej fľaške mala byť naliata len zafarbená voda, bude vyzerať takáto sada z masívneho skla v izbe štýlovo. Hodí sa do pracovne aj do obývačky a aj jej obsah chutí s takýmto servisom oveľa lepšie.

Pánska taška

Nechcite od svojho partnera, aby svoje okolie nudil a bol taký, ako všetci ostatní. Odlíšiť sa môže aj takýmito maličkosťami.

Kožená taška na notebook, papiere, jablká aj omaľovánky. Hodí sa ku všetkému a vyzerá skvele v rukách každého muža. Už stačí len nájsť tú pravú.

Rukavice eTip

Moderným technológiám sa nevyhneme. V zime sú však o niečo nepraktickejšie, najmä ak sa nachádzate vonku a mrznú vám ruky.

Možno ste sami zažili, že v momente, keď si chcete privolať výťah s dotykovým displejom alebo zdvihnúť telefón, v rukaviciach vám to nejde.

Skvelým vynálezom sú rukavice eTip, ktoré udržia ruky v teple a reagujú s dotykovou obrazovkou.

Personalizovaný zapaľovač s venovaním alebo citátom

Aj naoko obyčajným veciam môžete dať dušu, ak k nim pridáte niečo vlastné, typické, čo charakterizuje vás alebo obdarovaného muža.

Môže to byť podpis, citát, meno alebo obľúbená hláška či venovanie. Aj z jednoduchého zapaľovača sa tak stane originál.

Rovnako môžete postupovať pri vankúšoch, hrnčekoch, nožíkoch a iných drobných darčekových predmetoch.

Tipy pre starých otcov

Kniha Dedko, rozprávaj

Milujú vaši starí rodičia spomienky, radi rozprávajú o svojom detstve, živote a o tom, čo zažili alebo si prezerajú staré fotografie?

Kniha Dedko, rozprávaj od spisovateľky Moniky Kopřivovej dopraje vášmu starému otcovi tie najkrajšie chvíle pri zapisovaní svojich spomienok.

Kniha obsahuje otázky, priestor na nalepenie fotografií a má podobnú formu ako fotoalbum.

Náradie

Je pravdepodobné, že starí otcovia už doma majú poriadnu zbierku náradia porozhadzovanú v rôznych miestnostiach.

No málokedy si ho môžu zobrať do vrecka pre prípad, že by sa niečo pokazilo na návšteve, na chate alebo výlete. A tu sa vám naskytá príležitosť obdarovať ho darčekom, ktorý poteší. Malým boxom s náradím pre „SOS“ situácie.

Wellness pobyt

Ak sú vaši starí rodičia stále aktívni, určite ocenia pobyt vo wellness centre, predĺžený víkend niekde v pokoji, kde ich budú iní rozmaznávať.

Množstvo zliav na pobyty na Slovensku aj v zahraničí vo výhodnej cene nájdete na portále Zlavy.sme.sk.

Mini bicykel

Je dôležité ostať aktívne čo najdlhšie to pôjde. Ak vaši starí rodičia preferujú viac sedavý spôsob života, môžete ich postupne rozhýbať napríklad takouto šikovnou vecičkou. Ani nebudú vedieť , ako a budú sa hýbať.

Kávovar

Káva má rôzne benefity, okrem iného dokáže udržiavať dobrú pamäť a to sa zíde nielen seniorom.

Obdarujte preto starších členov rodiny kvalitným kávovarom, v ktorom si budú môcť pripravovať kávové nápoje podľa svojich predstáv a chutí.

Tanečný kurz

Pre aktívnejších a temperamentnejších seniorov je skvelým darom pohybový kurz. Elegantným riešením pre oboch, dedka aj babku, je kurz klasických tancov.

Strávia čas spolu, posilnia vzájomné puto, obnovia komunikáciu a zažijú na dôchodku aj niečo iné, spestria si denný program.

Predplatenie záhradných a pomocných prác

Ak majú vaši rodičia alebo starí rodičia záhradu, určite občas radi ocenia pomoc. Ak im ju neviete alebo nemáte čas poskytnúť vy, uľahčite im život inak a najmite na určitý čas „vypomáhačov“.

Potrebujú vypíliť starý strom, odhŕňať sneh alebo mať po ruke niekoho, kto im urobí nákup? To všetko môže byť skvelý darček.

Tipy pre synov

Experimentálna súprava „Cesta do praveku“

Prenesie deti priamo do Jurského parku, ktorý si vytvoria vďaka rôznym komponentom, ktoré set obsahuje. Do akvária si môžu zasadiť rastliny, vypestovať praveké triopsy a medzi to rozmiestniť figúrky dinosaurov.

Edukačná hra

Svet je plný mobilných aplikácií a techniky. Aby ste deti od toho všetkého odtrhli, musíte zaujať. Ak sa dieťa hrá, malo by sa baviť, ale ideálne je, ak sa aj vzdeláva.

Edukačné hry sa vyrábajú v spolupráci s psychológmi a pedagógmi, aby dokázali deti zaujať a predovšetkým rozvíjať zručnosti, ktoré by mali v danom veku ovládať.

Deti sa zábavnou formu učia a opakujú si jednoduchú matematiku, rozoznávanie tvarov, farieb a rozvíjajú slovnú zásobu.

Pamäť a sústredenie pomáha precvičiť napríklad hra Colorio, ktorá je aj napriek jednoduchosti pravidiel a prevedeniu výzvou a môže vyvolať až návykový zápal do hry.

Deti si môžu pri hrách precvičiť aj produktivitu, kreativitu či spontánnosť. Učí ich to, napríklad, hra Tik tak bum!, ktorú možno hrať so staršími deťmi, ale existuje aj v prevedení pre mladšie deti. Hranie sa spoločenských hier je skvelá aktivita, kde sa zabaví celá rodina.

Oblečenie ako pre dospeláka

Deti sa radi pohybujú medzi dospelými a chceli by byť často ako oni. Keď už sú vaše ratolesti o niečo staršie, dajte im najavo, že viete o tom, že sú už “veľkáči”. Poteší ich aj štýlové oblečenie.

Lietajúci dron

Chlapci a technika sú pojmy, ktoré idú ruka v ruke. Napríklad taký lietajúci dron je hračka, ktorá poteší synov, ale aj otcov.

Loading

...

Mikroskop

Možno máte doma malého vedca a ani o tom neviete. Kúpte mu mikroskop. V obchodoch dnes nájdete lacnejšie aj náročnejšie verzie. Pozorujte svet okolo seba, pomáhajte mu ho skúmať a spoznávať.

Knihy

Aj keď to deti nemusia spočiatku oceniť, dokážu to neskôr. Knihy sú dôležitou súčasťou vývoja dieťaťa. Čítajte mu od útleho veku, nechajte ho spoznávať písmenká a obrázky.

A keď trochu povyrastie, venujte mu knihy s tematikou, ktorá ho zaujíma. Kníh nikdy nie je dosť.

Slúchadlá

Aj malé deti sa občas radi uzavrú do vlastného sveta. A vôbec to nevadí, ak ide o počúvanie hudby. Štýlové slúchadlá určite potešia.

Loading

...

Najčítanejšie na SME Žena


Inzercia - Tlačové správy


 1. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
 2. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
 3. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
 4. 4 rady pre deti a dospelých, ako sa starať o pokožku
 5. Výstava Podoby lásky zobrazí skutočné osudy konkrétnych žien
 6. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek
 7. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
 8. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
 9. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
 10. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások
 1. Exkurzia študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave
 2. Prichádza Black Friday, jazdenku môžete mať so zľavou 2000 eur
 3. 4 rady pre deti a dospelých, ako sa starať o pokožku
 4. Výstava Podoby lásky zobrazí skutočné osudy konkrétnych žien
 5. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek
 6. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
 7. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
 8. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
 9. Nová michalovská nemocnica otvorí brány: toto musíte vidieť!
 10. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
 1. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky 15 541
 2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 8 774
 3. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 4 566
 4. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií 3 847
 5. Ako sa zbaviť chladnej podlahy 3 060
 6. Online analýza spotreby elektriny vám pomôže ušetriť 1 818
 7. V tomto roku si už konečne užijem Vianoce bez vrások 1 751
 8. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek 1 661
 9. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba 1 557
 10. Moskva alebo Petrohrad? 1 481

Téma: Vianoce


Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

V mori zachytili čudný zvuk. Zmiznutá ponorka mohla vybuchnúť

V mori v čase zmiznutia ponorky zachytili abnormálny zvuk, ktorý pripomína explóziu.

DOMOV

Policajti, vojaci aj vrtuľník. Vrahov Kubašiaka hľadali tri dni

Obvinenia voči Šajgalovi odznova prejedná prvostupňový súd.

KOMENTÁRE

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojných príjmov nás ničí.

Neprehliadnite tiež

Aby ženy neumierali pri nelegálnych potratoch, predávala im zakázanú antikoncepciu

Za dnes bežnú vec musela Margaret Sangerová radikálne bojovať.

Hmyz všade vo vašej domácnosti. Poznáte prekvapujúci trend tejto zimy?

Prím v dekore hrajú lienky, pavúky, muchy či včely.

Stĺpček Osmelené

Choroba, ktorá ma drží v hrsti: Možno porodím choré dieťa a možno zomriem skôr

Nehovorte mi, že to poznáte, lebo aj vaša babka mala cukrovku.

Playboy sa púšťa do neprebádaných vôd, nafotil kampaň s plus size modelkou

Fotky patria k decentnejším kampaniam modelky Molly Constable.

Vraždili a znásilňovali, no ženy ich milujú a obdivujú. Prečo?

Za ich správaním nie je len sexuálna porucha, psychológia má viaceré vysvetlenia.