SME
Nedeľa, 7. marec, 2021 | Meniny má TomášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nevhodné správanie kňazov je len špičkou ľadovca. Cirkev si ženy neváži (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Vzhladom na to ze do kostolov chodi viac zien ako muzov tak tazko tvrdit ze sa tam necitia dobre. A neviem si predstavit ze by niekto zacal chodit do kostola lebo mu prave dovolili ministrovat a inak nema zaujem..
 

nesúhlas,

v každom prípade predsa nepôsobí motivujúco ak ste ako žena len veriaci druhej kategórie s obmedzenými právami.
 

 

Neviem, či ti to už niekto stihol povedať, ale najsvätejšou a najviac uctievanou spomedzi nás ľudí je v Cirkvi práve žena - Mária, ktorú si Boh vybral za svoju Matku.
 

Hm...

Hm, petoo123, mám dojem, že si ju vybral len on, jednostranne bez jej ucasti. Nedvoril sa jej, nedoniesol jej kvety, nemali rande. Spravil z nej nosnicu...
 

 

ale vyslo jej to.. 13 rocne dievca pred sobasom pride domov tehotne v kulture a dobe ked je za to jasna smrt kamenom do hlavy, zo zufalstva si vymysli ze to nebol Derek z hokejovej skoly, ale Duch Svaty, a este 2000 rokou neskor sa tomu ludia klanaju a uctievaju ju..
Good for her!
 

 

Famozne!
 

Och

Ja byt na Vasom mieste, tiez by som sa ho opytal ci mastrubuje a ako. A este by som ho poprosil nech mi to aj predvedie. Bola by to super debata...
Lebo so spovedou to nemalo nic spolocne.
 

 

vysledok je ze 2% americkych zien veri ze mozu otehotniet bez sexu. Zdalo sa mi to abnormalne vysoke cislo. Kym som si neuvedomil ze aj 80% slovakov.
 

 

Úbohý koment, chcem veriť, že z teba hovorí len nevedomosť a neznalosť.
 

 

znalost a vedomosti naopak hovoria, ze Maria mala v case pocatia 13 rokov..

chapem ze teen je teen, ale mohol to zobrat z drujej strany...
 

 

Úplná neznalosť evanjelia. To, že bez jej účasti, si vzal odkiaľ? Skús si ešte raz a pozorne prečítať Evanjelium sv. Lukáša, 1. kalitolu.
 

 

no ved ked ten boh je tak daleko a taky neuchopitelny! ovciam to treba trochu poludstit, tak mara je vhodna
 

 

A ešte by som dodal, kto má úprimný záujem, nech si prečíta List Jána Pavla II. ženám, kde o.i. píše:

"A čo potom povedať o prekážkach, ktoré v toľkých častiach sveta ešte stále bránia ženám v ich plnom zaradení sa do spoločenského, politického a ekonomického života? Stačí si pomyslieť, ako často sa skôr trestá než odmeňuje dar materstva, ktorému ľudstvo vďačí za svoje prežitie. Zaiste treba ešte mnoho urobiť pre to, aby neexistovala diskriminácia žien a matiek. Je dôležité všade dosiahnuť účinné zrovnoprávnenie žien z hľadiska práv ľudskej osoby, čo značí rovnakú mzdu za rovnakú prácu, ochranu pracujúcej matky, spravodlivý postup v kariére, rovnosť manželov v rodinnom práve, uznanie všetkého, čo súvisí s právami a povinnosťami občana v demokratickom štáte."

"V ich manželskej a plodnej vzájomnosti, v ich spoločnej úlohe ovládnuť a podrobiť si zem, však muž a žena nepredstavujú statickú a nivelizujúcu rovnosť ani priepastný rozdiel či neúprosný konflikt: ide o najprirodzenejší vzťah zodpovedajúci Božiemu plánu, o „jednotu dvoch“, totiž vzťahovú „jednotu vo dvojici“, ktorá každému z nich umožňuje pociťovať medziosobný, vzájomný vzťah ako obohacujúci a k zodpovednosti zaväzujúci dar."

"Vďaka tebe, zamestnaná žena, ktorá pracuješ vo všetkých oblastiach spoločenského, hospodárskeho, kultúrneho, umeleckého a politického života, za tvoj neodmysliteľný príspevok k vytváraniu kultúry schopnej spájať rozum s citom, v perspektíve života čoraz viac otvoreného zmyslu „tajomstva“ a budovaniu hospodárskych a politických štruktúr bohatších na ľudskosť."

https://www.kbs.sk/obsah/sekci...

"Vďaka ti, žena, za samotný fakt, že si ženou! S vnímavosťou, ktorá je pre ženskú bytosť charakteristická, obohacuješ chápanie sveta a prispievaš k plnej pravde ľudských vzťahov."
 

Áno...

A predtým bol hon na čarodejnice a aj dnes je žena pre cirkev len chodiacou maternicou bez práv rozhodnúť sa o svojom tele. Zákaz antikoncepcie, zákaz interupcií, zákaz sexu.. zákaz všetkého. Vodu kážu a potom víno pijú.
 

 

Žena môže úplne slobodne rozhodovať o svojom tele. O svojom, nie o cudzom. Iná DNA, často iná krvná skupina. Úplne základné vedecké fakty, ktoré vidí každý, kto chce vidieť.
 

Ale, ale

Kym je tá “ iná DNA a iná krvná skupina” časťou mojho tela a, čo je doležite, nie je schopná života mimo mojho tela a fagocytuje na ňom tak mam právo sa jej zbaviť. Nič zložité. Ale je to úplná klasika, další chlap, ktory chce rozhodovat o telách žien.
 

 

Áno, a ak by si niekedy náhodou, čo ti neprajem, ležala na JIS-ke na prístrojoch, bez schopnosti prežiť bez nich, máme právo ťa odpojiť od nich.

Smutné, že v dobe, keď mnohí rodičia bojujú z celej sily o životy svojich detí trpiacich napr. SMA (Spinálna muskulárna atrofia) a iné, kde deti sú fakticky odsúdené na skorú smrť. A rodičia zháňajú možné a doslova aj nemožné prostriedky, len aby ich zachránili.
A tu niekto chce zabiť živý a vo väčšine prípadov zdravý ľudský plod, plod ľudského lona, ktorý sa ničím neprevinil.
 

Zase porovnavas

Neporovnateľne... tym, že ja budem na prístroji neobmedzujem ani neohrozujem nikoho život. Plod, jeho vývoj a tehotenstvo je vysoko rizikové obdobie pre matku. Porod uz ani nehovorim. Jedine matka ma teda právo rozhodnut či počaté dieťa donosí a porodí. A to ti hovorim ako matka, ktorá realne porodila dve deti.
Btw, potrat sa robi z rozhodnutia ženy do 12tt - o dietati este nemoze byt ani reči. A este nieco - cca 30% tehotenstiev sa prirodzene konci v ranom štádiu a to uplne prirodzene. Ideme obviňovať aj prírodu?
 

 

Aha, lebo potrat nie je vôbec rizikový pre matku, nehovoriac o možnom negatívnom vplyve na ďalšie možné otehotnenie...
https://najmama.aktuality.sk/c...

12tt alebo nie, kedy podľa Vás vzniká človek? Či má týždeň či 20, stále je to ľudský potomok, samostatný organizmus vzniknutý z lásky muža a ženy. Už nie je iba fiktívny, virtuálny. Ale reálne je už tu, jeho dni plynú a jeho telo bude len silnieť, teda ak mu umelo to telo nerozsekáte. :(
 

 

Potrat je pre matku menej rizikový ako tehotenstvo a následný porod. Ak je robený kompetentne, v zdravotníckom zariadení tak ani nema negatívny vplyv na plodnosť - niekedy je to prave naopak.
Kym plod nie je schopný prežiť mimo tela matky nemozeme hovorit o samostatnom organizme.
A neviem v akom svete žijete vy, ale vozom, v ktorom žijem ja sa deti nerodia len z lasky. Množstvo tehotenstiev vznika po znasilneni - ženy su znasilnovane aj v manželstve, atď. atď.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Žena