SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poľsko vyhlásilo vojnu ženám (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Tí...

...ktorí zavádzajú ,alebo sú za sprísnenie interupcii sa boja o silu svojho katolicizmu . Nebodaj by oslaboval a k moci by sa mohli dostať napríklad liberáli .
 

otazka je

coho sa tak strasne boja ze robia taketo psie kusy...
 
Hodnoť

Zamyslite sa:

Toto sa bude diať aj u nás pretože Záborská so svojou partiou smeruje k tomuto.,Keď sa jej novinár opýtal na túto cestu, tak zahmlievala, len aby sa nemusela povedať pravdu. Takže o pol roka sa maj Slovensko na pozore.
 
Hodnoť

Poľská cesta

je neprípustná. Držím palce poľským ženám a mali by využívať všetky dostupné cesty ku protestom. Gileád v strednej Európe v r. 2020! Hrozné.
 
Hodnoť

 

Tie polske zeny s tym sloganom " TOTO JE VOJNA ", maju uplnu pravdu. Zacina sa boj mezi stupencami diktatury (tentokrat diktatury kleru) a ludmi, ktori si vazia slobodu. Tu uz ani nejde tak o samotne interupcie ako o to, ze niekto tu (nie len v Polsku) chce zase riadit ludom zivoty.
 

Vojna proti ženám

prebieha v Číne a Indii, kde dievčatká sú o desiatky miliónov prípadov častejšie potrácané ako chlapčekovia.
 

To ale nijako neospradlňuje

Poliakov. Nie nadarmo sa im hovorí číňania Európy.
 

prosim ta

prestan tu fabulovat a trepat dve na tri, posledne si tiez uverejnil totalne vymysleny pribeh o HA a depresii.
ano vieme ze sa to v cine deje, ale je to iny problem ako u nas. zena proste potrebuje mat pravo rozhodnut o tom kedy bude matka, aby dalsie generacie netrpeli chudobou atd...
 
Hodnoť

 

Ak je dieťatko choré, zomrie prirodzenou smrťou, prečo ich chcete zabíjať? Ničíte krásu materstva, neprirovnávajte ženy k veciam, v bojovom zanietení sa stávate surové...
 

Vysvetli tú krásu materstva,

keď matka vie o neliečiteľnom a ťažkom poškodení plodu a o tom, že ak aj nepotratí, tak dieťa po pôrode bude žiť v bolestiach a utrpení niekoľko hodín / dní / týždňov, kým podľa teba zomrie prirodzenou smrťou.
 

 

Tak ho zabijete?
 

To čo je za idiociu?

Podľa mňa kto trvá na tom, že poškodený plod treba donosiť a potom následne zažiť peklo v strete s utrpením a skorou smrťou, by mal urýchlene navštíviť psychiatra. Alebo je neskutočne morbídnym a zlým človekom. Ak to vraj robí v mene svojho Boha, podobne ako ti poľskí neandertálci na ústavnom súde, musia vedieť, ich Boh ich vidí.
Navyše ten večne opakovaný nezmysel, že sa dá zabiť niečo čo sa nenarodilo a nemalo meno už zaváňa stupiditou pod vplyvom dogiem. Nie, nič a nikto sa nezabija, len sa predíde dokončeniu vývoja plodu a tým mnohým ľudským tragédiám. Každému takému dobroprajcovi by som doprial prežiť niečo také osobné. Myslím si, že by im opadol hrebienok.
 

 

vy sa budete tešiť, že sa dieťa aj žena trápi, SADISTKA
 

 

Mala som tento problém aj v blízkej rodine, a preto viem, že to nie sú ľahké rozhodnutia, nechajte priestor aj na otázky...
 

 

nech sa každá rozhodne podľa seba. poľky nepotrebujú, aby ich niekto k donoseniu donucoval, keď to nechcú. keď niekto také dieťa, čo aj tak zomrie, donosiť chce, predsa tú možnosť má, zakázané to nebolo. ale brať možnosť ženám, ktoré nechcú fungovať niekoľko mesiacov ako inkubátor, je choré. a takých je väčšina. je to len mocenský boj, podmaniť si ženy a robiť z nich inkubátory na povel. je to odporné, fašistické, kruté, sadistické a tí ľudia si zaslúžia len opovrhnutie a odsúdenie.
SOLIDARITA S POĽKAMI!!! #solidarnieZPolkami, #piekloKobiet, #ToJestWojna #sKobietami
 

 

Nie, dieťatko nie je choré.
Plod je poškodený. Plod nie je dieťa. Na nosení poškodeného plodu nie je žiadna krása materstva. Každá žena má mať právo či chce použiť svoje telo na takýto účel.
Ak si žena, tak to kľudne rob, nikto ti v tom nebráni.
Ale nútiť ženu aby to robila keď nechce je choré. Obzvlášť keď ju k tomu nútia bigotní chlapi.
 
Hodnoť

 

Pre mňa, ako Slováka je dôležitejšie, čo sa deje teraz u nás a v blízkom okolí, než situácia niekde v Pandžábu. A ja vidím, že je treba sa tomu postaviť, než bude neskoro. Poukazovať v tejto chvíli na niečo, čo sa deje (?) niekde na druhom konci sveta, je (zámerné ?) odbočovanie a upozaďovanie apelu na zabránenie zavádzaniu totalitárnych manierov na Slovensku.
 

 

To mala byť odpoveď nicku "som v sme". (Nejak mi to uniklo ...) :-/
 
Hodnoť

 

Mali by sme vycítiť príležitosť a otvoriť potratové kliniky pre Poľské kobiety.
 
Hodnoť

 

Takže nacistický program rasovej hygieny je vlastne OK ( https://cs.wikipedia.org/wiki/... ), veď nacisti ako prví prišli na to, že "život bez akejkoľvek plnohodnotnej vízie" nemá význam.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Žena