SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podnikateľka o úspechu: Šéf musí vedieť zastúpiť každého zamestnanca (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

"Ano, mozem si to dovolit, aj vdaka mojim rodicom a dieta je v najlepsej spolocnosti"

Toto je presne dôvod, pre ktorý môže žena s 1-ročným dieťaťom ísť pracovať.

Žena, ktorá nemá možnosť odovzdať každé ráno dieťa svojím rodičom, čiže starej matke, ktorá sa o dieťatko plnohodnotne (a hlavne zadarmo) postará až do večera, keď si príde dieťa prevziať, nemá šancu ísť do práce. Toto si treba vždy uvedomiť, kým začneme ospevovať podnikatelské hviezdy...
 

 

Ale blbosť. Poznám veľa žien, ktoré chodia do práce, aj keď majú malé dieťa a babku nemajú. Keď sa chce, vždy sa dá nájsť nejaké riešenie.

S podnikaním je to ťažšie, záleží od oblasti, v ktorej žena podniká, či má podporu najmä manžela/partnera, ale aj takých sa nás pár nájde. :) Vlastne, keď tak uvažujem, väčšina mamičiek, čo poznám, buď pracuje, alebo aspoň v niečom podniká. Ja prekladám, ďalšia pečie torty, ďalšie dve sa spojili a majú eshop s oblečením pre deti, vlastný dizajn aj výroba... A celkom sa im darí.
 

 

...by si sa čudovala, aké je to ťažké... Keď nemáš (zadarmo) babku, lebo bývajú 100 km ďaleko, muž od rána do večera v robote alebo nechce, aké máš možnosti?

Platenú opatrovatelku, pozri si ceny.

1-ročné dieťa?? Nedala by som ho do rúk nikomu cudziemu, nepoznáš ho, nevieš...

Môže byť hyperaktívne, aj muž má problém zvládnuť ho...

Je to 1-ročné (!) dieťa!!!!

Taká babka s dedkom, čo sa žene naplno postarajú o dieťa, to je výhra v lotérii ;)

Takéto babky, čo zvládnu aj 3 deti naplno celý deň, by mali dostať metál! A o nich písať, nie o tejto šťastlivej dcére, ktorá jednoducho len pracuje, ako tisíce iných...
 
Hodnoť

Šéf musí vedieť zastúpiť každého

viem, ze je to trochu zovseobecnujuce tvrdenie, ale aj tak...naozaj? Fakt si toto pani mysli?
 

Tiez

Si myslím, že je to nezmysel. Keď budem riadiť úplne odlišné špecializácie, tak je to nemožné. Možno v kaviarni alebo malom obchodíku.
Často ľudia, ktorí dosiahli úspech v nejakom mikrosvete, rozdávajú všeobecné rady bez rozmýšľania
 

v korporátoch je to druhý extrém

Že šéf práve o práci svojich ľudí vie veľmi málo. Takže zlatá stredná cesta.
 

Niekedy sa nedá.

Mám skončený matfyz - informatiku, takže by sa dalo povedať, že som IT geek. Vediem paralelne 5 projektov pokrývajúcich cez 10 rôznych oblastí podnikových procesov na 6 rôznych technológiách. Nemôžem byť expert účtovníctvo, controlling, skladové hospodárstvo, riadenie výroby, ... dokument management, dátové sklady a ešte programovať/skriptovať v 5 rôznych jazykoch. Navyše som zodpovedný za financie a kontrakt ... takže by som mal byť asi aj finančník a právnik. Áno, mám šajnu o čo ide, do niektorých vecí sa zahĺbim viac, do iných menej, ale aby som si trúfal relevantne zastúpiť ktoréhokoľvek človeka v jeho obore, je nerealizovateľné. Očakávať niečo také od môjho šéfa alebo jeho šéfa je už úplne uletené.

Takže áno, v malej kaviarni by to išlo (to by som dal možno aj teraz - skrze talianskeho zákazníka som sa naučil obsluhovať veľký presso stroj), ale ako univerzálna rada to pri určitej úrovni komplexity narazí na limity. Zoberme si už len šéfa malej kliniky s chirurgom a zubárom. Trúfol by si ráno operovať slepák, poobede vŕtať zub?
 

úprimne

Ak máš 5 projektov, tak už zjavne nie si na úrovni nejakého team leadera konkrétneho projektu, ale si o úroveň vyššie a vtedy naozaj nepotrebuješ vedieť technológiu. Potrebuješ mať však schopného človeka ktorý vedieť konkrétny projekt pod Tebou.
Inak pani by som neodsudzoval. Ak niekto buduje svoj podnik od základu, tak je logické, že by mal vedieť zastúpiť svojho zamestnanca respektíve profesne mu zamestnanec vyrastie na schopného vedúceho (to platí pre kaviareň , tak aj pre IT).
Nechcem príliš zovšeobecňovať, ale v korporáte sa proste za niekoho môže schovať aj neschopný, kto tú prácu za neho dokončí. V malej firme ťažko.
 

 

Tiež ma to zarazilo. Ak to tak praktizuje, tak sa nečudujem vyhoreniu. Ale zase má teóriu, že netreba robiť všetko sám, zarábať len v tom, v čom je človek najlepší a na ostatné si prenajať odborníkov. Tak sa to dá, najmä ak má jedného zamestnanca. :)

Ale dokonca ani pri mikro podnikoch to nie je vždy možné. Ja napríklad šéfujem "až" dvom ale zastúpiť by som ich nevedela. Robíme totiž preklady a ja jazyky, ktoré prekladajú ony, neovládam.
 

Absolutna hlupost

ked bude mat 50 zamestnancov, bude schopna zastupit kazdeho? asi robi mikro manazement ako pan Matovic, to sa vo vacsom neda. Zamestnancov ma na to aby im delegovala ulohy, co znamena ze sa musia vediet aj zastupit navzajom, potom sa necudujem ze vyhorela
 

 

tiez ma to zaujalo - u takeho riaditela nemocnice by to mhlo byt celkom zaujimave:-))))
 
Hodnoť

 

Ach jaj. Pani vie zastupit kazdeho...akurat hovori o profesiach kde "literally said" ide o guwno. V realnych biznisoch vie sef zmenezovat, skoordinovat, delegovat...ale nie zastupit.
 
Hodnoť

nadpis za všetky drobné

takýto super(wo)man, ktorý vie zastúpiť každého zamestnanca, už mal dávno riadiť zemeguľu a nie sa zahadzovať nejakým nepodstatnými činnosťami
 
Hodnoť

Finstat

Podľa Finstatu má pani Simona 1 zamestnanca. To sa potom dobre zastupuje :) ostatné módne frázičky bez obsahu radšej nekomentujem.
 

 

Podľa stránky tej agentúry ich má 10.

https://www.divino.sk/sk/
 

Vďaka za doplnenie

Z mojich skúseností, agentúry (PR, vzdelávacie a pod.) uvádzajú medzi zamestnancami aj kontraktorov/ externých ľudí akoby boli ich vlastní. Pre získanie niektorých zákaziek potrebujú deklarovať istý počet zamestnancov. Ale možno v tomto prípade je to inak a mýli sa štatistický úrad a Finstat.
 

 

Hm.. Má jedného zamestnanca a zisk 1000 eur - ale podľa stránky má 10 zamestnancov a veľkých klientov. A tržby nad 600 tisíc...

Celé je to akési divné.
 
Hodnoť

Ako bez urážky, úspešná podnikateľka s

firmou o 1 zamestnancovi, od vzniku firmy do dnes straty vysoko prevyšujú zisky, čistá mzda jej vychádza okolo 1000 evri...
Aj keď mám pocit, že pani brutálne optimalizuje, lebo pri poradenských činnostiach a obrate 500-600 tisíc generovať zisk tisíc evri so mzdou 1000 je podozrivé ako svinka...
 

 

Nie, ze dobre ale brutalne optimalizuje. Skoda, ze financna sprava funguje tak ze nefunguje. Takuto mikro firmu by za normalnych okolnosti vedela rychlo "odchytit".
 
Hodnoť

 

Bľa bľa bľa, bľa, baľabľa. Bľa? Bľabľabľa! Bľa, bľabľa - bľabľa bľa bľa. Bľa.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Žena