SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sexuálna spokojnosť vo vzťahu nezaručí vernosť. Prečo aj šťastní ľudia podvádzajú? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Alebo ked si zistil
že pre tie čo naozaj chceš nie si nijako priťažlivý tak si to vzdal a začal piť. Kopu ludí čo má problém so sebavedomím by bez alkoholu ani neprisli o poctivosť.
cucumezumak
<< < 1 2 3

 

:)
To nie je moj pripad :)
 
Hodnoť

No neviem..

Tie dovody nevery ako podvedoma uzkost alebo objavovanie seba sameho sa mi nejak nezdaju, skor mi vyvolali usmev na tvari. Myslim, ze homo sapiens si proste chce len vrznut a to je cele :)
 

 

ja by som povedal, že nevera skôr vyvoláva podvedomú úzkosť, že to praskne
 
Hodnoť

 

Ak môžu byť na obrázku nahé mužské prsia, tak prečo, v rámci rodovej rovnosti, nie sú nahé aj ženské prsia?
 

 

Pretoze homosexualom sa na muzske prsia lepsie pozera ;)
 

 

Lebo potom by nam neboli uz take vzacne a zeny by nemali na nas tolko pak :-)
 
Hodnoť

 

"Ľudia sa nechcú vzdať premárnených šancí." Tomuto asi nerozumiem.
 

 

ok

ionymi slovami - chcu lutovat co urobili, nie co neurobili
 
Hodnoť

Fascinuje ma definícia nevery

... v podobe slovného spojenia "zišiel z cesty". Nebudem rozoberať rod, v ktorom je spojenie podané. Ide mi o zamyslenie sa nad pôvodom takejto definície. Určite sa nerozprávame v motoristickom duchu. Kto stanovuje pre človeka jeho cestu? Cesta životom je proces prebiehajúci v štyroch dimenziách, to nie je konfekčná vec definovateľná dvomi slovami. Rozprávať o ceste a mať o nej presne nalinkovanú predstavu majú vo výbave ľudia alebo záujmové skupiny snažiace sa život ľudí zjednodušovať, manipulovať, ovládať a skresľovať. V dejinách môžeme nájsť takéto snahy u niektorých cirkví, politických hnutí či strán. Jednoduché nájdenie vinníka skryté za formulkou "zišiel z cesty" končilo spoločenským odsúdením a exemplárnym trestom častokrát v podobe divadelného predstavenia so širokým poľom divákov. Aký môže byť jednoduchý pohľad psychológa na neveru či na vzťah dvoch ľudí. A to sme nespomenuli faktor času, nevera v stredoveku a nevera v miléniu sú dva vzdialené vesmíry. Ako podnet na zamyslenie je článok prínosný, vyjadrenia psychológov sú však zvolené nešťastne.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME Žena