SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aj muži majú problémy s jedlom, len o tom mlčia. Ed Sheeran ukazuje, že nemusia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Súhlas - a na základe istých vecí

sa zase ide zovšeobecňovať, lebo muži nejdú zo všetkým asi tak "na trúbu."
Je logické, Michaela Ž., že muži sa poväčšine - ak nie sú napríklad športovci, fitnesáci (aj domáci), až tak témam vlastných porúch s jedlom, nevenujú, alebo nezdieľajú - na to slúžia dlhé roky ženám ich špeciálne rubriky, kde sa dosýta môžu pozdieľať, zistiť všetko o ošetrení svojho najjedinečnejšieho tela zvnútra aj zvonka. Je to niečo čo je roky pestované hádam naprieč médiami, redakciami, kde nemusia byť len ženy, ale tak to nejak chodí, že ak sa o niečom v súvislosti s mužmi píše, tak je to "Primár sekcia" alebo okrajovo aj v ženskej rubrike, najčastejšie v nejakej negatívnej konotácii. Čistá náhoda.

Ešteže je tu Edko Síran, ktorí apeluje, aby sa muži hlásili do médií a rozozvučali svoje sociálno-sieťové kontá aj niečím menej "self-promočným."

Osobne som si začal ako väčšina isté veci uvedomovať, s vekom, napr. po 30-tke, keď človek začína badať spomaľovanie metabolizmu, začína - ak mu na zdraví, samozrejme aj vzhľade, záleží, to riešiť a najčastejšie v kruhu priateľov, asi poväčšine mužov, s ktorými si vymieňajú skúsenosti, prebieha tam aj nejaká motivácia, niekoho baví nejaké získané skúsenosti ohľadne cvičenia, stravy, posúvať ďalej, aj s cieľom pomôcť, druhí sa často nedajú odradiť a chcú v nejakej kondícii zotrvať - tam prichádza aj na reč o zlozvykoch, ktoré nemá v úprimnom priateľstve zmysel zatajovať, skoro každý si občas za mesac dopraje aj niečo menej zdravé, niečo sladké, zákusok, McDonald a pod.

Som spokojný, behom 2 rokov som zmenil podstatnú časť životosprávy, už dlhšie každodenný pohyb na bajku, neviem kedy som si naposledy objednal pizzu (kedysi to bolo párkrát mesačne) a darí sa mi obchádzať aj McDonald a jesť viac zeleniny. Samozrejme to súvisí s teplým letným obdobím, kedy mnohým nechutí jesť ťažšie sýte jedlá a uprednostia šalát, alebo niečo hoci aj mäsité, ale ľahšie.
Je to o nejakom sebazaprení, sebanastavení, uvedomení si toho, koľko vie človek utratiť ročne na úplné blbosti, hlavne čo sa týka konzumácie. Tie "psychologické barličky" sa dajú postupne nie tak ťažko nahradiť, niečím menej škodlivým (napr. miesto mastných slaných chipsov, si dať chrumky a po čase miesto chrumiek nejaké zdravšie biskvity, bezkvasové, menej slané a pod.

PS: Pozdravujem redakciu SME, že ani po niekoľkých rokoch nevedia napraviť 'bug' v rácmi diskusie - pri písaní vidím tak 4 riadky a nie je možné to textové pole - ako býva zvykom - natiahnuť, aby bolo vidieť celú či aspoň väčšinu komentu. Na to má to pole v pravom dolnom rohu ten trojuholníkový známy znak (drag & drop), ktorý tu je "na dve veci." - Prehliadač: Mozilla Firefox, dosť "celkom" obľúbený a rozšírený webový prehliadač, ale to asi vaši IT odborníci minimálne tušia.
Ostáva dúfať že to do pár rokov napravíte. Peniaze by ste na to aj od predplatiteľov (nepredplatitelia nemôžu komentovať), máte, už len nájsť spôsob, techniku, nástroje, či ľudí.

PS2: Tipujem že Ed týmto vojde do dejín podobne s hrmotom, ako Greta s vetrom pro-klimatických protestov, ako ten, ktorý pustil uzdu revolúcie v mužskej dôvernosti, úprimnosti a sebakázne :D
 
Hodnoť

No kto by to

do neho povedal. Alebo aj taký Gérard Depardieu. Či aj on sa náhodou neprejedá.
 


Najčítanejšie na SME Žena