SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Alkoholizmus, problém, okolo ktorého sa chodí po špičkách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8

Hodnoť

 

možno by bolo lepšie, keby v kostole radšej o alkoholizme ako o zlej rodovej rovnosti pánko farárko rozprávali
 

 

Pani redaktorka ma urcite progresivnych kamaratov a ti do kostola nechodia.
 
Hodnoť

Zomrel mi výborný kamarát.

Upil sa. Je ho žena mi volávala aby som mu dohovoril a pomohol. Ako? Nedalo sa. Štát by vedel zakročiť proti alkoholu aspoň tak ako zakročil proti cigaretám. Na fajčiara sa dnes už oveľa častejšie dívame ako na nekompletného, reklama na cigarety zmizla, nikto sa neženie do predaja cigariet. Lebo pevné ceny. Zato ožierači sa už aj teraz vehementne ozývajú že nemôžu nalievať. Lebo korona. A za chvíľu ich bude riešiť krízový štáb a odškodňovať štát. Namiesto toho aby im rovno povedal - zatvorte si tie svoje putiky a tie žbrndy vylejte do záchoda.
 
Hodnoť

 

Téma alkohol je rozhodne aktuálnejšia a potrebnejšia ako téma "potraty":
Určite by som podporoval zmenu v nastavení všeobecného pohľadu na alkohol. Presne ako sa zmenil všeobecný pohľad na cigerety. Ešte pred 50timi rokmi boli cigarety vo filmoch, fajčili ich naväčšie holywoodske hviezdy. Bol to image. Ak si chcel byť in, tak si fajčil. Fajčilo sa na pracovisku, v kancelárii, v reštike, doma v obývačke...
Potom začal tlak na cigarety. Prestali byť IN. Prestali sa reklamovať, nie sú spájané s pozitívnymi vzormi. Nefajčenie a zdravie je vyzdvihované nad fajčením a pózerstvom. Zároveň však zostala možnosť voľby. Cigarety sa stále dajú legálne kúpiť.
Prijal by som niečo podobné aj pri alkohole. Pozitívny prístup. Zdôrazňovanie zdravia, prospechu abstinencie. Zároveň by som nechal možnosť voľby si alkohol kúpiť.
Tak ako je momentálne na krabičke cigariet vždy odpudivý obrázok zdravotného poškodenia, mohol by byť aj na alkohole. Fľaše alkoholu sú naopak "výstavné kúsky" (nie tie najlacnejšie). Mohli by na nich byť obrázky pomočených, ovracaných ľudí, detaily zbitých tvári... :)
Na tému marihuana by som zaviedol "zelené občianske preukazy"
Ak chceš huliť, vybav si "zelený občiansky". Zo zeleným občianskym môžeš huliť, prechovávať, pestovať pre vlastnú potrebu...
Na zelený občiansky by sa dala tráva legálne kúpiť.
Človek by však mohol mať problém v zamestnaní, v banke a pod. Ale každý by mal slobodu voľby. Buď chcem huliť a znášať si aj možné následky, alebo nechcem huliť. Alebo porušovať pravidlá a znášať riziko trestu (huliť bez zeleného občianskeho):
Návrat do normálneho občianskeho by bol napr. po 2r abstinencii (potvrdené pravidelnými testami)
Plno ľudí by s tým vôbec nemalo problém. Napr. hudobníci, herci, umelecké profesie...
Ľudia by mali právo voľby aj pri marihuane...
 

Ak by zelený občiansky preukaz

potvrdzoval súhlas so vzdaním sa práva voliť a páva na sociáne dávky, tak fajn.
 
Hodnoť

chlastal som 33 rokov od 14 tich

nebol som notorik ale pil som hodne ...kym mi doktor po vybrati zlcnika a kamenov nepovedal ze ta pecen tiez nevyzerala pod Laparoskopom uzasne vraj by som s tym mal nieco robit ...tak som prestal z hodiny na hodinu v 47 a tri roky som cisty ...najhorsie je presvedcit okolie ,ze uz nechcem alkohol ani vidiet a furt ti ho niekto nuka aj ked tisikrat odmietnes tak ..ta skusaju stiahnut na chlast ...raz som na kanarskych soferoval auto a zena mi omylom miesto nealkoholickeho piva podala alkoholicke ..som si odpil a skoro som ovracal palubovku ..normalne ma ta reakcia tela prekvapila.
 
Hodnoť

 

smrt slovenskeho politika: postavit svoju politicku agendu na boji s alkoholom.
 
Hodnoť

 

výborný článok, napísaný s pochopením a aj s razanciou
 
Hodnoť

Ďakujem veľmi pekne,

ste mi pokazili radosť z večerného pitia.
 
Hodnoť

Reakcia

Presne ste to vystihli, prečo sa o tom nepíše viac, častejšie, aby sa už konečne tento problém riešil v súvislostiach a všímal si dopady. Koľko žien na Slovensku trpí kvôli týmto .... pánom. Hlavné je že väčšinou práve tí riešia, že nejaký muž plače na verejnosti, že je to prejav slabocha. A čo je teda opilec, silná osobnosť ? Človek, ktorý prepije všetky príjmy, nechá sa vydržovať manželkou, psychicky a aj častokrát fyzicky je týraná, dokonca nemá problém ubiť aj deti. Nehovoriac o tom, že keby niekto spracoval štatistiku, koľko žien pri mužoch tohto typu ochorelo na rakovinu, by sme sa asi veľmi čudovali. Tiež považujem práve toto za najväčší problém Slovákov, pretože ani policajti ani iní páni či už v politike alebo v súdnictve to príliš neriešia, nakoľko mnohí, čo by mali problém riešiť, sú sami alkoholici. A potom musí prezidentka dať amnestiu chlapcovi, ktorý už nevedel inak riešiť situáciu. Koľko chlapcov sa ešte k tomu bude musieť znížiť, než sa bude už konečne niečo robiť s touto pliagou ľudstva.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8

Najčítanejšie na SME Žena