SME
Štvrtok, 2. apríl, 2020 | Meniny má Zita

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nie všetci, ktorí sedia doma, sú v bezpečí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Pani autorka, zabudla ste na mužov ako obete lebo verte či nie aj tie su obeťami domáceho násilia. To len keď tu stále proklamujete rovnosť s ktorou súhlasím tak poprosím aj rovnosť na oboch stranách. Ďakujem.
 

Vážený pán odborník,

rovnosť na oboch stranách predpokladá, že výskyt domáceho násilia je u oboch pohlaví rovnocenný. AK sa dívame na prevalenciu domáceho násilia počas celého života, tak sa to tak javí, IBAŽE: Chlapci a dievčatá zažívajú domáce násilie približne v rovnakej miere, chlapci dokonca o niečo viac, ako dievčatá. Na druhej strane, ak už sú dievčatá vystavené domácemu násiliu, ide o závažnejšie formy. Páchateľmi násilia na deťoch sú vačšinou muži - otcovia, nevlastní otcovia, bratia - v tomto poradí a páchateľmi sexuálneho násilia na deťoch v blízkych vzťahoch sú výlučne muži. A potom je tu život v dospelosti, kde sa obraz významne mení a rovnosť pohlaví sa končí. Pri násilí počas dospelosti, ak za násilie považujeme opakované útoky a kombináciu aspoň dvoch foriem násilia, dominujú obete ženského pohlavia a mužskí páchatelia, a to tak v skupine partnerského násilia ako aj v skupine domáceho násilia na senioroch alebo iných odkázaných osobách. Tak teda pochopte, prečo sa hovorí o ženách ako obetiach. 2/3 všetkeho domáceho násilia za celý život zažívajú ženy od svojich partnerov, kým u mužov je to 1/3, ktorú zažívajú od partneriek. A aj v tých 2/3 a 1/3 sú kvalitatívne rozdiely v množstve opakovania útokov, kombinácie foriem násilia a intenzite následkov. (zdroj: Domáce násilie, výskum IVPR 2017)
 

 

Aha takže ked je páchané násilie len z 1/3 na mužoch, netreba to ani v článku spomenúť a automaticky mužov paušalizovať ako násilníkov. V článku sú uvedení ako násilníci iba muži. To je podľa Vas v poriadku pani odborníčka? Neuveríte ale pracovné skúsenosti s domácim násilím mám. Pravidelné ho riešim a ženy vedia byť úplne rovnaké násilnícke stvorenia ako muži. Ale to už sa do Vasej mantra nehodí. Ešte raz moja otázka, prečo sú muži v článku paušalizovani ako nasilnici, prečo tam nie sú spomenute na začiatku aj ženy??? Apropo odsudzujem každú firmu násilia v profesbom som videl rôzne zverstvá zo strany mužov ale aj neskutočne psychické týranie zo strany žien. Proste nie je dar všetkých mužov paušalizovať ako násilníkov. To je všetko čo som chcel mojim príspevkom povedať.
 

 

Ospravedlňujem sa za chyby Google klávesnica.....
 

 

Nerozumiem tomu - ked je tyranych muzov “len” 1/3, tak sa tym neoplati zaoberat a ani to nespominat?
 

 

Tu si môžete pozrieť jeden film, ktorý hovorí dosťotvorene o takom jednom menej kvalitatívnom zneužívaní:
https://www.csfd.cz/film/68838...
 

 

Bohužiaľ tieto výskumy sú založené na počte obetí. Tj. nahlásených prípadov. Odporúčam si prečítať prácu pánov Strausa a Johnsona. Výsledok prekvapí. Označenie "rodová symetria" asi veľa napovie. Samozrejme feministky to okamžite odmietli a označili za útok. Boli vykonané rovnaké prieskumy v rôznych krajinách so stále rovnakým výsledkom.

"výlučne muži" toto je vyslovene klamstvo.
 

Niekto pozná mužov ako násilníkov a

niekto (ja) ako gentlemanov.
Čo je lepšie prostredie?
 

stigmatizovanie je teda v poriadku

mate pravdu muz je len zarastena, mastna kopa testosteronu a caka kedy si bude moct udriet do nejakej bezbrannej zeny, alebo zbit nejake dieta. Asi sa zabuda na to, ze stereotypy neprinasaju ziadnej veci jej celostny pohlad a isto neprinasaju do tvorby mienky ludi osvietenie. Nech sa paci, vela zdaru.
 

 

Presne mi to napadlo. Tiez vela muzov je tyranych.
 
Hodnoť

?

"Ženy a ich deti, ktoré, vírus-nevírus, žijú s násilníkmi aj tak, s nimi teraz musia byť nonstop doma."

A co tie zeny donutilo, aby si tych nasilnikov zobrali a este si od nich nechali narobit deti?
Ano, ja viem, on sa zmenil az po svadbe...
 

Ono je to ináč!

Dievča chodí s chalanom čo si ľúbi vypiť s kamošmi a dievča dúfa - po svadbe sa to zmení a ono sa to nezmení! Chalanovi sa dievča páči je príjemná milá a chalan dúfa, že to tak bude stále, ale ono sa to zmení, stane sa z nej megera, ako jej mama. C´est la vie
 
Hodnoť

 

Tak presne tento článok nám tu dnes chýbal. Ďakujeme
 
Hodnoť

Kazdopadne by som nechcel byt

na jednej izbe s Monikou Jankovskou.
 

 

esteze zakony neumoznuju spolocnu celu muza a opicky.

Co sa tyka autorky textu, len velmi slaby vyvar na temu domaceho nasilia. Ale v celej redakcii su len cajove vyvary. Nebyt slusneho pomeru diskutujucich, nema dovod na tento platok liezt. Dlhe roky s tym redakcia nic nerobi.
 

 

Ale robi.
Zhorsuje to.
Inak suhlas, diskusie su to jedine preco tu platim.
Plus zase maju kopu clankov na kadejaku temu ktore rozprudia diskusie.
A obcas sa tu najde aj kvalitny clanok.
Inak podla mna tento upadok bude trvat kym to bude riadit beatka.
 

Súhlasím.

Z diskusných príspevkov si (väčšinou) odnesiem viac, než z článkov. _Jediný_ dôvod, prečo to platím. Otázne dokedy.

Myslím, že redakcia si je toho vedomá a preto sa tu diskutovať sa...

.
 

Neboj sa.

Tá keď dostane v base rajóny, sadne na metlu a odletí
 
Hodnoť

Prečítal som si nadpis..

... idem von. Ešte že som zachytil v poslednej chvíľke, že dnes to nie je reality show.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Žena