SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tri nepríjemné slová o masívnom zneužívaní detí: Deje sa to (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

"vyplakávanie nad zlými časmi, ktoré teraz svitajú bielym heterosexuálom"
vy ste sa taka tupa uz narodila alebo to prislo casom?
 

Uhm..

Butthurt much?
 

 

vyplakávanie nad zlými časmi, ktoré teraz svitajú ciernym heterosexuálom - hate speech
vyplakávanie nad zlými časmi, ktoré teraz svitajú bielym homosexualom - hate speech
vyplakávanie nad zlými časmi, ktoré teraz svitajú bielym heterosexuálom - hrdinsky komentar na Smene
 

obavam sa toho horsieho variantu...

nehladiac na patologicky slovnik a mne nepochopitelne logicke vyvody,

pani redaktorka asi zabudla, ze
-meetto NIE JE priamrne o pedofiloch
-jednym z najvacsich hriesnikov je Bill Cosby, ale aj dalsie desiatky cernochov
-je uz niekolko priapdov, kedy su obzalovane aj zeny, najma roznymi mladikmi, zaujimave ze
-pripadne sa donedavna rozni -steinovci vyclenovali od udajnych supremac. alt-right belochov, lebo vsak z definicie oni nemozu byt alt-right, ale teraz dve najv. kauzy su od nich

- co clanky "lutujuce" pedofilov na SME pred par mesiacmi?
 
Hodnoť

 

Nuz, ten #meeto by som moc nespominal. Ich liderka Asia Argento skoncila tak, ze bola sama obvinena z obtazovania jej 17 rocneho hereckeho partnera. Dokonca malo dojst k sexualnemu zneuzitiu.

https://en.wikipedia.org/wiki/...
 

Vies co..

..radsej nic.

Uvedomujes si ze svojim komentom obhajujes pedofilov?
 

 

Tym, ze kritizujem jednu z pedofiliek ?
 

 

Nie som si celkom isty, ci 17 rocny clovek este patri do sfery pedofilie.
 

 

Tak ci tak sa jednalo o pohlavne zneuzitie osoby, kedze v Kalifornii maju povoleny sex az od 18tich.
 

re: 0118999

praveze nie, velmi dobra pripomienka
 

 

Toto ja osobne vidím ako problém. Keď po ukážem na A, nezabudnem na B. Autorka si však urobila alibi práve pre takéto komentáre ako máš ty Timmy. Zaujímavé, že na sme sa ani len slovom nezmienili o kauze Heard/Depp, alebo o Alec Holovka.
 

 

co myslis, co je temou a podstatou clanku - nasilie na detoch alebo hnutie #meetoo?

relativizujte dalej pani ....
 

 

hovoris, ze vsetky zeny, ktore v ramci #meetoo spravili svoj comming out, klamu?

to je ako keby som ja na zaklade jednej ciernej ovce tvrdil, ze vsetci RKC biskupi zakryvaju pedofiliu .... tiez asi nie pravda, ci?

https://www.lastampa.it/vatica...
 

 

Vobec nie. Ja som len spomenul taky paradox, ze autorka hovori o bielych heteosexualnych muzoch predatoroch a spomenie hnutie, ktoreho liderka je biela heterosexualna zena - predatorka.
 
Hodnoť

 

Áno, deje sa to. Takmer každý z nás sa s tým stretol, vo svojom okolí. Kto nechce, ten nevidí. Za katastrofu považujem, že popierači zneužívania detí a žien, sa akosi prekrývajú so skupinami, ktoré tak vehementne chránia tradičnú rodinu (?) a ktoré tak vehementne odmietajú Istambulský dohovor.
 

Popierači

alebo bagatelizátori zneužívania žien a detí nemusia byť iba vehementní podporovatelia tradičnej rodiny (prečo ten otáznik?), môžu byť iba prehnane politicky korektní - ono záleží na tom, v akej krajine a najmä KTO zneužíva, či to náhodou nepatrí medzi jeho...ehm...kultúrne zvyklosti, prinesené z domova.
 

popierači zneužívania detí

bývajú často aj obhajcovia náboženstva, ktorého hlavný predstaviteľ bol pedofil
https://neviditelnypes.lidovky...
 
Hodnoť

 

Násilie na deťoch je takou bežnou súčasťou našich každodenných životov, že ho už ani nevnímame. Súhlasím s autorkou v tom, že definitívne treba otvoriť oči - pred každým násilím.
Nesúhlasím s tým, že z kontextu článku akoby vyplývalo, že vinníkov vidí najmä v mužoch (či už je to na ženách alebo deťoch). Pohlavie páchateľa je to posledné, čo by nás malo zaujímať ak ide o akékoľvek násilie na deťoch.
Odvolám sa v mojich tvrdeniach na znenie Všeobecného komentára č. 8 (2006) Výboru pre práva dieťaťa k článkom Dohovoru o právach dieťaťa "Právo dieťaťa na ochranu pred telesnými trestami a inými formami krutého alebo ponižujúceho trestania (čl. 19, 28, ods. 2; a 37 okrem iných)" link: https://detstvobeznasilia.gov....
Ako jeden príklad za všetky - keď sa štatisticky na SR dopúšťajú najmä matky / ženy násilia na deťoch - keď rodič počas trvania manželstva zverí dieťa do moci inej osoby na účel vykorisťovania (pri rozvodovom konaní), čo je nie len druh protiprávneho konania označovaného ako "obchodovanie s ľuďmi" v zmysle § 181 Tr. zák., ale aj tzv. "praktiky podobné otroctvu" v zmysle článku 1 písm. d) Dodatkového dohovor o odstránení otroctva, obchodu s otrokmi a spôsobov a praktík podobných otroctvu podpísaný v Ženeve dňa 7. septembra 1956, ktorým je Slovenská republika viazaná v dôsledku sukcesie do mnohostranných zmluvných dokumentov, ktorých depozitárom je generálny tajomník Organizácie Spojených národov, podľa oznámenia č. 53/1994 Z. z., teda úplne či čiastočná degradácia osoby z právneho subjektu na obyčajný predmet, a teda dehumanizácia, ako upieranie rovnosti v právach a dôstojnosti v spojení s absolútneho subjektívneho práva garantovaného v článku 14 Ústavy SR. link na dohovor (v angličtine): https://www.ohchr.org/EN/Profe...

Ešte raz - každé násilie, či už fyzické alebo psychické, je nutné odmietnuť. Bez ohľadu na to, či sa ho dopúšťa muž, žena alebo štát...
 

 

čisto legislatívne a názvoslovne máš určite pravdu. Je tu ale jeden moment, ktorý táto pravda nepostihuje dostatočne. Obrovský nepomer páchateľov, na základe pohlavia. A ten istý nepomer, obrovský nepomer, samozrejme v opačnom garde, čo sa týka obetí, na základe pohlavia. Som si istý, že uhádneš, ktoré pohlavie je prevažným páchateľom a ktoré prevažnou obeťou. Toto sa snaží dostať do povedomia napríklad zmienený Istanbulský dohovor.
 

 

Nepomer a obrovský nepomer sú nič nehovoriace pojmy. Odkaz na konkrétne štatistiky som v príspevku nenašiel. Odporúčam si vyhľadať čo znamená pojem “gender symmetry” a možno budeš prekvapený (50/50, presne 46/54, to sa dá len ťažko nazvať obrovský nepomer) Veľmi veľa žien domáce násilie nenahlási. Čo myslíš ako je to pri mužoch. Obrovským nepomerom by som nazval počet mužov a žien vo vezení (126/1352 na 100000 obyvateľov USA), obetí samovráž (3,54x viac mužov, 69,67% bielych mužov) alebo bezdomovcov (viac ako 60% mužov). Verím, že už tušíš v koho neprospech ten nepomer je. Znamená to, že by sme nemali násiliu na ženách venovať pozornosť? Práve naopak, no vyhnúť sa tendenčnému zovšeobecneniu, ktoré nikomu nepomôže, skôr naopak.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Žena