Nemyslím si, že je to závislosť od internetu - alebo len. Toto sa deje vo všetkých oblastiach nášho života - aj v práci: dostávame úlohy, ktoré je potrebné splniť a medzitým nám v e-mailovej schránke pristávajú ďalšie, ktoré, ak okamžite neotvoríme, dostaneme otázku, či už sme si to pozreli a prečo hneď nereagujeme, Preto sa nedá v pokoji robiť koncepčná práca, na ktorú sa treba sústrediť a klesá produktivita. Keď sme na služobke,automaticky sa očakáva, že budeme vybavovať aj maily, vlastne, najhodnotnejší sú zamestnanci, ktorí sú 24h online. Dnes takto pracuje každý a s kolegami sa bavíme o tom, že v čase, keď neexistovali počítače, sme prácu dokázali urobiť v oveľa väčšej pohode, keď sme boli služobne mimo, vedeli sme sa "odstrihnúť" a sústrediť len na danú vec. Určite tým nechcem povedať, že technika je zlá, ale treba ju rozumne využívať.
Presne tak. Nedokazeme robit niekolko veci naraz. A preto nas coskoro nahradia v praci roboti.
Okrem toho my ludia na rozdiel od pocitaca chceme robit aj veci, ktore od nas nepozaduje ziadny sef, profesor, banka ci urad. Chceme mat sukromny zivot, obcas dovolenku, dokonca potrebujeme v noci spat, jest.. toto su vsetko nevyhody oproti robotom, ktore by vykonavali iba to, co sa od nich chce.
Kedysi si ludia na pocitacoch pretaktovavali procesory, aby pocitac pracoval rychlejsie a mal adekvatnu odozvu, no uz sme v case, kedy vsadepritomne pocitace su dostatocne rychle a zvladaju robit x veci naraz, zato my uz sme s rychlostou pozadu.
Predpokladam, ze cokoskoro veda najde sposob ako pretaktovat ludsky mozog na vyssiu pracovnu frekvenciu, alebo ho aspon rozsirit o zasuvne moduly, ktore jeho vykonovu kapacitu zvysia.
Neviem, či je to cesta. Načo to bude dobré? Roboty by mali robiť namáhavú a nebezpečnú prácu miesto ľudí, to by bolo fajn, ale fajn by bolo zostať aj ľuďmi, nie zmeniť sa na nejaké pracovné náradie.