SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vzťahová poradňa: Môj priateľ sa prejavil ako rasista, naštval moju mamu aj brata (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

"Obvinili ho, že povedal niečo rasistické. " To sme sa toho dozvedeli.
 

 

niečo rasistické môže byť v Amerike aj to, keď povieš, že podiel čiernych vo väzniciach vysoko prevyšuje podiel čiernych v populacii.
 

 

Záleží, ako by si to myslel. Kritizovať americký trestný a väzenský systém, že je rasisticky nastavený, nie je žiadny rasizmus.

Samozrejme, existujú aj tupí rasisti, ktorí sú schopní myslieť si, že existuje niečo ako genetická predisponovanosť na páchanie trestnej činnosti.
 

 

hej, presne tak som to myslel, na vine je systém
 
Hodnoť

nechapem to skratka

celkovo nechapem zmysel tychto clankov z americkej vtahovej poradne. Citame o veciach, ktore sa deju v uplne inom kulturnom a spolocenskom prostredi, zaujimaju k nim postoj ludia vyrastajuci v uplne inom spolocenskom a kulturnom prostredi.

Ved je to uplne zbytocne.

Mimochodom, dozvedame sa posledne dni, ze je OK, ked je niekto pedofil (a ja s tym suhlasim a roky to tvrdim, ze je nutne rozlisovat sexualnu deviaciu a delikvenciu, lebo samotny fakt deviacie nemusi nutne viest k delikvencii a sexualnej agresii).

A presne rovnako je OK, ked je niekto rasista. Pretoze treba rozlisovat akceptaciu ideologie a rasisticku prax. Samotny fakt akceptacie ideologie nemusi nutne viest k rasistickej agresii, ktora sa prejavi trestnou cinnostou.
 

 

Kde si čítal o tom, že je ok, keď je niekto pedofil? Celú dobu tu v SME čítaš, že pedofília je pre ľudí, ktorých sa týka problém a treba im pomáhať ten problém prekonať, a ty si z toho zoberieš, že je to OK? Nemáš problém s čítaním?
 

to, ze je niekto pedofil

je OK. Co je na tom? Je to jeho deviantna sexualna preferencia podobne, ako homosexualita je deviantna sexualna preferencia. AKo im to chces pomoct prekonat? to su nezmysly. Ver tomu, ze viem, co pisem, robim s tym.
 

 

nie som rasista, ale ludia by mali byt bieli...
 

 

Ja to poznám ináč: Nemám rád rasistov a ciernych.
 

 

ja nie som rasista,ja neznasam vsetkych rovnako :)
 

 

Na druhej strane má aj černoch pár bielych "častí". Dlane, zuby, očné bielka, chodidlá, majiteľa...
 

 

Preco maju cernosi biele dlane? Aby nezaspinili bavlnu...
 

 

vies co je 100 cernochov na poli?
stare dobre casy :)
 

...

Homosexualita nie je deviacia. Ide o zmenu polarity.

Aj homo moze byt pedofil. To ma potom akoze dve deviacie sucasne, v jednom bode a okamihu?

Treba nazyvat vecvi pravym menom, inak sa dopredu nepohneme.
 

 

Homosexualita JE deviácia.

Je deviácia sama o sebe zlá a do akej miery za ňu môže jedinec? To je správna otázka. Prečo vy, ktorí ste iní, máte nutkanie vždy preformulovať SLOVENČINU, ktorá nám už tak dáva presné, kvetnaté a početné termíny, ktoré sú kodifikované v Slovníku súčasného slovenského jazyka?

Naša debata vďaka tvojej ignorancii nemôže postupovať v rovine argumentov, ale je nutné slovníkom upresniť už tak dosť presné termíny, ktoré ti nie sú známe, alebo jasné.

Deviácia: odchýlka od istej spoločenskej normy, od pôvodného smeru (Slovník súčasného slovenského jazyka, 2015)
-deviácia: homosexualita = odchýlka od heterosexuálnej spoločenskej normy
-deviácia: homosexualita = odchýlka od pôvodného konzervatívneho a kresťanského smeru

Deviácia: odchýlka, úchylka, odklon, odbočenie (Slovník cudzích slov, 2005)
-deviácia: homosexialita = odklon od fyziologickej normy
-deviácia: homosexualita = odbočenie od hlavného prúdu
-deviácia: homosexualita = úchylka, čo je to úchylka? odchýlenie sa od normálneho stavu, od (ideového) smeru, rozdielnosť, odlišnosť (Krátky slovník slovenského jazyka 4, 2003)

Deviácia: nedodržanie vytýčeného fyzikálneho al. ideového smeru (Synonymický slovník slovenčiny, 2004)

Takže teraz presne vieme, že po slovensky sa homosexualite povie v synonimickom rade aj DEVIÁCIA. Čokoľvek iné je fabulácia a výmysel. Argumenty by mali byť postavené potom na tom, či to je negatívne alebo pozizitívne, ako na to nazerá spoločnosť atď., jednoducho naša explicitne vyjadrená empíria.

A odpoveď na tvoju otázku: ÁNO, homosexuálny pedofil má DVE deviácie súčasne. Či za to môže alebo nie, to sa môžeš pokúčať vyargumentovať,.. avšak či to je alebo nie je deviácia, a teda odchylka, to nie je predmetom zdravej a racionálnej diskusie. Pretože stačí otvoriť slovník a pozrieť sa, čo tie slová znamenajú. Za to, že slovu prostitútka spoločnosť automaticky a okamžite prisudzuje negatívne vlastnosti, vníma ju negatívne, to nie je problém slova ako takého, čiže nič sa nezmení výmenou termínu za slovo sex-workerka: keď ľudia zistia, že sex-workerka je po slovensky prostitútka, okamžite jej kauzálne prisúdzia späť tú istú sociálnu rolu. Sex-workerka teda má v spoločnosti rovnakú sociálnu rolu ako prostitútka. Ľudia keď počujú termín, ktorý im nie je známy, nemajú tendenciu produkovať predsudky a zaškatuľkovať to slovo podľa sociálnej roly. Ale keď raz spoločnosť nazerá negatívne na PROSTITÚTKY, nejde teraz o polemiku, či to je dobré alebo zlé, ale s týmto negatívnym nazeraním nič nespravíš, je to pevne zakorenené v spoločnosti a v jej jadre. Zmenou slova za iné synonymum, najlepšie zo slovníka cudzích slov, neodstrániš sociálne chápanie tejto sociálnej situácie. Preto, ak je tebe nepríjemné počuť, že homosexualita je deviácia, nič s tým nespravíš, ak to nazveš zmenou polarity. Slovenčina je skvelý jazyk a poskytuje nám rôzne synonymá: deviácia podľa kodifikácie je v zhode s sexuálnymi odchylkami - ako veľmi ich pôvodcovia a nositelia môžu za takýto stav, alebo ako veľmi je tento stav NORMÁLNY alebo NENORMÁLNY, nezmeníš preštylizovaním pravých slov na falošné a dobre znejúce slová. Nacizmus alebo synonymicky hilterizmus a je vždy zlý, je jedno, že ho nazveme "národný socializmus", spoločnosť, keď sa dovtípi túto štylistickú rošádu, bude národný socializmus aj tak v konečnom dôsledku stotožňovať s hitlerizmom. TO isté pri vrahoch... za to, že z odporného činu chladnokrvnej vraždy spravíme termín "silené ukončenie života iného jedinca" - nezmeníme pôvodnú povahu pôvodného SLOVA.
Koniec
 

...

Homosexualita je odchylka? A od coho? Ved tu ide o zmenu o 180°, ziadnu odchylku.

O odchylke mozes rozpravat ak sa pohybuje nieco v rovnakom intervale moznosti. Ale homosexualita otvara novy interval, ktory je zrkadlovy k hetero.

To, co tu pises nema stipku logiky. Ale to ti zjavne nevadi. Homo je prosila hetero a je v plnom sulade s prirodnym zakonom principu rovnovahy. To znamena, ze homo je tu rovnako dlho ako hetero.

Dve deviacie v jednom bode v jednom case neexistuju. Kazdy okamih sa musi vsetko vymedzit, inak by nic nebolo. To je zakon zachovania. Ako chces potom vymedzit dve veci na baze energie v jednom?

radsej by si sa mal trosku zavenovat vede. Bolo by to uzitocne.
 

 

https://slovnik.aktuality.sk/s...

je jedno ci je odchylka 180 alebo 15 alebo 345, jednoducho to je odchylka. To ze u vas startuje alarm, lebo mate pojem odchylka zviazany s normou a normalnostou a opak normalnosti povazujete za nenormalnost a nenormalnost za synonymum sialeneho je iba vas problem

Ono je to ako s kladivom, klincom a kliestami. ked treba, dokazem klinec zatlct aj kleistami, ale efektivnejsie je to kladivom. A naopak.
 

to isté ale platí

aj o homosexualite. Je to isté ako dalšie iné úchylky. Tak že treba aj icm tak isto pomáhať problém prekonať. Nie ich vypichnúť, podporovať a preferovať.
 

 

Homosexualita nikomu neškodí, obe svojprávne strany do homosexuálneho vzťahu vstupujú dobrovoľne a nie je dôvod nijakým spôsobom do ich vzťahu vstupovať. Homosexuáli nepotrebujú pomoc, pretože môžu svoju orientáciu užívať bez toho, aby ich akýmkoľvek spôsobom ohrozovala, alebo poškodzovala.
 

...

Homosexualita nie je choroba. Na zoznam chorob bola uvedena nespravne. Jej podstatu treba hladat vo svete atomov, ktore mozu menit svoju polaritu. A presne tak isto ju meni aj clovek ci ini zastupcovia fauny. Len doteraz nikto nezistil ako a preco.

Problemom je, ze homosexualov je ovela menej ako hetero, cim maju prirodou dany vacsi sklon k deviaciam. Kedze ide o opacnu polaritu, ta v sebe skryva rovnako siroky interval deviacii ako pri hetero polarite. Cize percentualny podiel deviacii u homo musi byt vyssi ako pri hetero. To je prirodny zakon. Preto robia pride pochody, lebo je tam vela deviantov. Ale aj homosexualita ma svoje zdrave jadro, kde sa nachadzaju ludia bez akychkolvek naznakov deviacie. Su stabiinejsi a ziju si pokojny zivot.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Žena