SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jana Žampachová: Na dne koša som vyhrabala dieru a hádzala tam všetko, čo mám zjesť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Skvele o tom prehovorit

Mna by skôr zaujimalo, či si autorka uvedomovala už v teenage veku, že sa od kamarátok trochu odlišuje svojim zjavom. Či si už na základnej škole uvedomovala, že sa radi medzi pekných ľudí. Taktiež ako k nej pristupovali rodičia, ako to bolo od škôlky. Či vnimala, že o nej ľudia hovoria ako o peknom dieťati; neskôr spolužiaci, záujem chlapcov, závistlivé pohľady dievčat. Ono vsetko to môže vyvolať na dievča veľký tlak a prejaviť sa aj podvedomou snahou o udržanie si toho statusu v kolektíve, strachom zo straty toho, ako nás ľudia vnímajú.
Je skvele, že sa s tým mladá dáma rozhodla skoncovať takouto verejnou výpoveďou a uzavrieť tuto kapitolu života, začať novú. To súvisí aj s dospievaním.
 
Hodnoť

 

Ten tlak na štíhlosť v dnešnej spoločnosti nie je veľmi zdravý. Ľudia dnes príliš riešia vzhľad a už malé deti sú vystavené konfrontáciám na túto tému, je to pre ne ďalší stres popri všetkých nárokoch, aké na ne sú. Je dobré, ak sa niektoré z detí podelia o svoje skúsenosti, môže to pomôcť nielen ďalším deťom, ale aj ich rodičom. Držím palce šikovnej mladej dáme.
 


Najčítanejšie na SME Žena