SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Meghan vysmiali, že chcela pri pôrode dulu. Nie je to v poriadku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Azda pripomeňme, že aj naše ženy rodili mimo pôrodnice, priamo na poli. Dieťatko trávovou platchou prikryla a šla ďalej makať na panské. To by sme v rámci upevňovania kapitalizmu mali pamätať a odvykať si z povaľovania na materskej.
 

 

To boli zlaté časy
až na taký detail, že polovica detí sa nedozila 5.roku, priemerný vek všeobecne hlboko pod 40....
 

 

Tak jest. Dnes ľudia, ktorí sa v práci nepretrhnú, nehumpľujú si zdravie a obíde ich rakovina, sa dožívajú 90+ rokov, pričom ich neobchádza ani trestnoprávna zodpovednosť, ako môžeme usúdiť z toho, ako ťahajú pred súd 90-ročného ex prezidenta Busha na vozíčku, ktorého naprášli z MeToo, lebo svoju sekretárku raz ťapol po zadku.
 
Hodnoť

Povýšenectvo niektorých lekárov

(a nie je ich celkom málo) by malo byť predmetom verejnej diskusie. Robia hanbu tým normálnym.
 

Pôrodník doc. MUDr. M. Toldy, CSc.

mal obľúbenú prúpovídku: Napriek úsiliu lekára dieťa prišlo na svet
 

 

Pôrodníci to nikdy nemali ľahké. V pionierských časoch, keď ich prvý krát pripustili k rodičke, museli mať zaviazané oči, aby sa nerozbujačili. To bola podobná filozofia, prečo francúzskym pilotom počas prvej veľkej vojny nedávali padáky. Presvedčenie generálneho štábu bolo také, že len čo uvidia nepriateľské lietadlá, natotata vyskáču zo svojich lietadiel.
 
Hodnoť

 

najlepsie je na tom to, ze do toho najviac kecaju chlapi, ktori v zivote nerodili a ani nebudu ....
pocit bezpecia a dovery pri porode je to najdolezitejsie pre matku a nie stres z toho, zi niekto bude respektovat jej volu pripadne umelo urychlovat porod lebo ma dalsich 10 pacientiek.
 

 

Kecaju do toho ti chlapi(a zeny), ktori denne riesia komplikacie pri porode a zachranuju zivoty. 37r prvorodicka ma naozaj taku relativne zvysenu mieru rizika, ze je hlupe uvazovat nad domacim porodom "kvoli pohodliu". Z jej pohladu aj sebecke pre to, aku reklamu tomu robi, opacnu ako znamy anjelina jolie effect. Nikto nevie na 100 percent, co sa pocas porodu ***** a nemat k dispozicii okamzite riesenie je uplne zbytocne riziko pre matku aj dieta.
 

 

Až na to, že ono sa to nepokefuje za dve sekundy ako hovoria naši lekári. ono tie komplikácie vidno už hodiny dopredu a skúsená pôrodná asitentka to vie. preto sa v zahraničí rodí so skúsenými asitentkami, aj doma a legálne, bez zastrašovania. v samotnej VB sú domáce pôrody nízkorizikovým ženám odporúčajú a to samotným ministerstvo....majú tam asi iných odborníkov ako Mudr. Petrenka a Borovského....aj ke ako vidno z článku, ani tam si lekári neodpustia rýpanie, hoci v vo VB k pôrodom ani nechodia, na to sú tam asistentky....a vysmievať prítomnosť duly je totálna hlúposť, lebo štúdie dokázali, že len takáto podpora znižuje počet cisárskych, počet iných komplikácií ako zastavenie pôrodu, znižuje množstvo nutných liekov, a skracuje dobu pôrodu....keby bola dula liek, bolo by neetické nepoužiť ju...povedal autor štúdie....nechce sa mi ju hľadať teraz. ale o dula efekte hovorí aj Jette Aroe Clausen v článku slovneské pôrodnice ma šokovali,https://www.sme.sk/diskusie/32... hovorí to aj Nils Bergman vo svojich prednáškach prístupných na Mamila.sk, Bergman k tomu sám vytvoril vlastný pokus, kedy zamestnal duly do nemocnici a odsledoval, koľko financií tým ušetril, keď pôrody bežali hladko a bez komplikácií...no ale naši odborníci 50 rokov za civilizovaným svetom, tí hoviria iné, že áno. Mudr. Petrenko v článku Baví nás, že ženy rodia (titulok na nete Najabsurdnejšie požiadavky mamičiek) naopak vysmieva ženy, ktoré si berú k pôrodu dulu "rozumné, ženy si neberú k pôrodu dulu"....takže tie, čo znižujú riziká komplikácií sú nerozumné , jasné...lebo potom nemôže Petrenko skákať po bruchu a robiť cisárske....a sú nerozumné, lebo mrhajú peniazmi na dulu...hm, ale zazmluvňovačky, to je niečo super rozumné, zaplatiť si nevzdelaného lekára, ktorý len našupuje lieky, poskáče po bruchu, rozstrihne vagínu a nechá odniesť dieťa. .....najlepšie je, že všetky požiadavky, ktoré pseudoodborník Petrenko pokladá za absurdné, sú inde štandardom a sú úplne normálne. lenže inde nie sú 50 rokov pozadu, nemajú sfalšované zdravotné záznamy a šatistiky, majú funkčné MZ a úrad pre dohľad....a právny štát, takže poškodenia na zdraví sa riešia seriózne a nie že pseudoodborníci z úradu pre dohľad kryjú svojich kolegov a sú rovnako nevzdelaní ako tí, čo pochybili.
 

 

"Až na to, že ono sa to nepokefuje za dve sekundy ako hovoria naši lekári. ono tie komplikácie vidno už hodiny dopredu a skúsená pôrodná asitentka to vie".

Tak tato teza, na kt. ste postavili cely ten traktat je totalna somarina. - Ktore ano, ktore nie. Prosim najst Obstetric emergencies a zamysliet sa nad tym, ako ich bude riesit dula, alebo preco riskovat v pripade ich objavenia polhodinu kym sa dostane porodnikovi matka na stol.
 

 

A ešte dodám, že poznám ženu, ktorá rodila vo veku 37 rokov v Rakúsku doma, s pôrodnou asitentkou. vek samotný nebol prekážkou. a poznám aj ženy, čo rodili, keď prenášali....takže ani to samotné nie je prekážkou. u vojvodkyne sa iste zišlo viac faktorov, ale zatiaľ nikto nevie ktoré a koľko z nich. alebo to bol len jednoducho kultúrny a SPOLOČENSKÝ TLAK, ŽE NECH SA LÁSKAVO UPRACE DO NEMOCNICE....a nič viac. Nechápem prečo sa slovenskí novinári a novinárky pýtajú na domáce pôrody odborníkov MZ, konkrétne takého Mudr. Petrenka, ktorý v živote nevideli ani len normálny pôrod bez zásahov, t.j. bez oxytocínu, buscopanu, v inej polohe ako v ľahu, bez násilného nástrihu a tlačenia na brucho......prečo sa neráčia ísť spýtať tuto do Rakúska nejakej rakúskej pôrodnej asitentky, čo chodí k domácim pôrodom.....inak Mudr. Petrenko je zodpovedný za ublíženie na zdraví, lebo tu sa to môže, zasahovať do pôrodu ženy bez jej súhlasu, použiť zbytočné zásahy, ohroziť ženu aj dieťa a tešiť sa imunite lepšej ako Kočner a pol...lebo nikto tie pochybenia nepotvrdí a títo páni to vedia, tak konajú s vedomím beztrestnosti......kristelerova expresia Petrenkovi takisto konvenuje, že hrozí ruptúra maternice, či poškodenie plodu, to nerieši...Petrenko takisto netuší nič o tom, že nástrih pri predčasných pôrodoch nie je nutný, ako potvrdil aj osobne v diskusii pod článkom na www.ženskekruhy.sk, kde austrálska PA jasne povedala, kedy nástrih je nutný a kedy nie, netuší nič o bondingu pre deti a jeho prospešnosť, o predčasných pôrodoch ani nehovoriac, tam je bonding život zachraňujúci úkon, ktorý samozrejme na Antolskej nikdy nepraktizujú, miesto toho ohrozujú život dieťaťa umiestnením do inkubátora aj keď samostatne dýcha, a samzorejme na telo matky má byť umiestnené práve dieťa, ktoré má problémy, potrebuje podporu vitálnych funkcií, aby sa stabilizovalo.....takže aj preto máme takú vysokú novorodeneckú úmrtnosť , lebo šanca, že dieťa umrie v inkubátore je omnoho vyššia, nemá totiž možnosť stabilizácie. atď....nechápem, prečo nemôžu noviny Sme konečne nájsť nejakého skutočného odborníka a miesto toho sa pýtajú našich pseudoodborníkov, aby tu šírili hoaxy. článok zabudol hovoriť aj o tom, že všade vo vyspelých krajinách je domáci pôrod podporovaný systémom a ženy nie sú kriminalizované ani zosmiešňované, VB nepatrí k tým top krajinám, rozhodne nie sú ponižované asitentkami, ktoré vedú všade pôrody, len u nás to držia lekári, lebo je to otázka moci a ich peňazí do vrecka za zazmluvňovanie...... celkovo je úplne nebezpečné túto tému publikovať, keď sa k nej vyjadria takýto ľudia...
 
Hodnoť

 

"domáce pôrody boli kedysi kráľovskou tradíciou (veď aj kráľovná Alžbeta rodila v domácom prostredí)" – skoro tak "hodnotný" dôvod, ako výstrel "Kolt a Meirová 166" :)
Kedysi dávní predkovia žili v jaskyniach, ale asi treba opomenúť vývoj. Prvorodička v 37 rokoch, to je naozaj zodpovedné uvažovať o rodení doma. Nakoniec vyhral rozum.. alebo rady iných.
 
Hodnoť

 

...vraj to ani Haryho dieta nie je.....
 

 

je otazne ci vobec Meghan je matkou...
 


Najčítanejšie na SME Žena