SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Národu písal Krvavé sonety, svojej žene to, že mu zabudla zbaliť pero (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

autorkám: výdych-nádych, chce to cvik

: ...je z korešpondencie jasné, že vzťah manželov bol láskavý a vrúcny.
: Ich listy, hoci láskavé a úctivé, sú obrazom patriarchálneho usporiadania.

Pokiaľ podľa Sone nebudú ženy na čele všetkých krajín sveta, nebude ten jej obraz o matriarchálnom (čiže tom asi najlepším) usporiadaním sveta, dokonané.
Nevníma že obálky časopisov zväčša vypĺňajú ženy, že ich je na čele krajín už pomerne veľa (nevidím dôvod aby nebolo viacej, keď sú medzi nimi tiež šikovné, múdre a cieľavedomé ženy), mám pocit že v médiách ich je o čosi viac ako mužov čo sa relácií týka, redakcie asi tiež nie sú dominantou mužou a dalo by sa pokračovať.

Najaká Soňa nemá problém sa pomaly obúvať do akéhosi P.O.H., lebo on to v akom usporiadaní sa žilo asi vymyslel.
Opisuje sa očividne láskavý, vrúcny a v tomto kontexte hlavne úctivý vzťah, ale to nestačí.
A dovolil si jej napísať že mu zabudla zbaliť pero? :D No asi trpíte selektívnou hluchotou, slepotou, kde ženy mužom nič nevytknú a potom sa to takto na vás nepekne podpisuje.

Niekde môže mať "kasu" a väčšinu vecí pod palcom žena, aj keď tam nemusia byť v rovnakom zastúpení táto láska, vrúcnosť a úcta. To je asi autorke bližšie, lebo hlavné je to, kto asi komu "velí."

Je to ale trochu plytké. Ja sa nejak nezamýšľam, keď niekde vidím každoročnú anketu "Slovenka roka" (Slovák roka nie je, ani Missák atď.), konferenciu kde je väčšina žien, dobrý film kde dominujú ženy (hlavná úloha, téma...), obálky časopisov (tie xxx nemyslím), asi máme momentálne na Slovensku viac speváčok ako spevákov.. ale vôbec mi to nevadí. Nejak sa tým nezapodievam a musí byť asi ťažké byť vami toto stále riešiť a ísť aj tak "hlboko" (resp. plytko) do minulosti, písať bludy o tom, kto stvoril Hollywood (vaša ctená kolegyňa z femenKlubu Zuzana Húleková: Zakladateľka Hollywoodu Lois Weberová... po hodinovom hľadaní útrob internetu som sa všeličo o Hollywoode dočítal, o jeho začiatkoch, ale kupodivu som na to meno nenarazil),
nedávno na SME článok: Poľský hrdina bojov za nezávislosť USA bol zrejme žena či intersexuál (zaujímavá diskusia pod článkom:) )
Veľa zdravia, hlavne toho duševného pani autorka a zbytok úderného tímu.
 

 

Vas komentar ma velmi prekvapil.
Podla mna, autorka podala (v ramci danych moznosti) zaujimavy dokument, a to nielen o vseobecnom usporiadani medziludskych vztahov na prelome 19. a 20. storocia, ale aj o charakterovych/povahovych crtach „oboch hrdinov pribehu“! Nic viac, a nic menej! Viac sa od priestoru niekolkych odstavcov na stranke dennika asi neda ocakavat.
 


Najčítanejšie na SME Žena