SME
Nedeľa, 25. august, 2019 | Meniny má Ľudovít

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chlapci sú prosto chlapci? Gillette si za novú reklamu vyslúžila obdiv i odpor mužov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

get woke go broke
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Preco si treba zastat zenu na ulici? Kde je rovnost, jej integrita? Hadam nechcete povedat, ze je slabsie stvorenie, ktore treba branit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Treba sa zastať každého, komu je ubližované. Ak si videl to video celé, tak si videl, že človek sa tam zastane aj chlapca, ktorému je ubližované.

Nie je v tom žiadny útok na rovnosť, ani na integritu, nabrať v sebe silu a postaviť sa na obranu niekoho, kto je v danej situácii v slabšej pozícii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dojimave, preto tam spominaju toxicku maskulinitu lebo to nie je vobec ziadny utok :-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je v poriadku. Co je na tom primitivne a nebezpecne je ta podprahova sprava - ze muzi verzus zeny - ze nadradeny privilegovany patriarchat vyznacujuci sa toxickou maskulinitou vs. feminita.
Nebezpecne je to aj preto, ze pri takychto 'kmenovovych hrach' podobne ako pri dalsich komunistickych ideach ako "triedny boj" a pod. vobec nie je zjavne, kde je pomyslena ciara extremu.

Pre citlivejsich ludi na newspeak odporucam si tiez v tom videu vsimnut ako sa tam jemne podprahovo hra s rasami. Taky klasicky politicky korektny holywood brainwash.

A pritom spravne to ma byt, ze: agresivni ludia vs. ti ostatni. Preco by sa vacsina kultivovane a slusne sa spravajucich ludi mali identifikovat len kvoli svojmu rodu identifikovat s niecim toxickym a hrat nejake stupidne kmenove hry?

Celkom sa inak bavim na tom ako niektori z mojho okruhu znamych, ktori este pred par rokmi ospevovali neskodnost prinosy porna, chodili pravidelne do "nocnych klubov", mali sexisticke narazky na kazdom kroku a zena pre ne bola predovsetkym sexualny objekt - tak odrazu po #meetoo osiale uleteli presne opacnym smerom - ze pomaly si musis zabezpecit notarom overeny suhlas predtym ako pozves niekoho na rande. Zabavne, ako sa v tejto tekutej dobe niekto kto je v jednom roku akoze bigot a puritansky zaostalec, moze z roka na rok stat mainstream, ci dokonca este liberal v postojoch :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To Twaroch: práve ten prívlastok "toxická" hovorí o tom, že existuje aj iná, netoxická maskulinita. Takže áno, je to útok. Útok na toxickú maskulinitu a tých, čo sa ňou vyznačujú.

Roky sa tu uvažovalo o tom, aká je vlastne moderná prijateľná identita muža. Vedelo sa, že niečo nie je OK na machizme, ktorý sa napriek jeho kritike občas kyvadlovo vracal. A určite sa ešte párkrát vráti. Teraz je tu konečne (aspoň pre mňa) zrozumiteľné pomenovanie pre ten najhorší, extrémny, machizmus, ktorého sa každý slušný muž snaží vyvarovať.

Nemusí preto prestať byť mužom. Pokojne si môže svoju maskulinitu zachovať. Len nech sa zbaví tej, ktorá je toxická. Tej časti stupídnych tradčných spoločenských očakávaní, ktorými my muži ubližujeme sami sebe aj ľuďom okolo nás.

Inak podľa mňa, my na Slovensku sme to tu mali už dávno, taký spoločenský ideál netoxickej maskulinity. Hovorili sme mu Brumteles, ak niekedy ten film s Vladom Mullerom videl. Mne by sa páčilo byť Brumtelesom viac, než toxicky maskulínnym sexistickým hajzlíkom.

To 1072442 - ja z toho nevidím nový boj muži vs. ženy, pre mňa to je o tom, že dnešný správny muž ťahá so správnymi ženami za jeden povraz. Práve o tom, že žiadny rod sa nemá identifikovať s agresivitou a nikomu nemá byť nič také dovoľované.

Tiež sú mi na pobavenie niektorí prerobení mačovia, ale skôr to u nich budem oceňovať, než že by som si z nich pre to robil srandy.

Inak, ešte pred nejakými 10 rokmi som si pozeral online diskusiu mladých slovenských "liberálov" zo vtedajšieho SDKÚ k homo parnterstvám a adopciám detí. Bolo to tamé "homo mi nevadia, ale...". Taká tá sulíkovská pseudoliberálčina. A na tom si fičala prakticky celá spoločnosť. Dnes ako keby sa tí pseudoliberáli niekam vytratili - ostalo pár tradičných homofóbov, ale prakticky všetci mestskí liberáli ako keby prešli v tejto otázke na klasickú európsku liberálnu stranu spektra. Hovorím si, že buďme len radi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mohol by si vysvetliť,

alebo sl./p. žúreková,
čo chápeš pod pojmom "tradičná maskulinita" ?
Lebo ja som bol vychovávaný tak aby som bol čestný, spravodlivý, nikomu neubližoval, zastal sa slabších, bol slušný a galantný k ženám... apod.

Nikdy ma rodičia, príbuzní, ani škola neučila, že mám byť agresívny a pod. To šíria predovšetkým holýúdske filmy. (To je tam,odkiať prichádza aj ten oný, tzv. boj proti tradičnej maskulinite, metooce nezmysli a pod.)
Tradičná výchova okrem toho čo som písal hovorí ešte napr. to, že muž má byť rozhodný, stáť si za slovom. A to vám vadí? Že napr. otcovia hovoria svojim synom, že muž má byť rozhodný?
Ten feminizmus práveže prináša nerozhodných, mľandravých mužov a možno práve nedostatok toho si niektorí potom nahradzujú niečim iným,napr zvýšenou agresiou.


V texte píšeš: "Teraz je tu konečne (aspoň pre mňa) zrozumiteľné pomenovanie pre ten najhorší, extrémny, machizmus, ktorého sa každý slušný muž snaží vyvarovať."
Snáď nemyslíš to videa Gillette? Veď tam nič také nie je. Jedine text/y p./sl. Žúrekovaj to furt podsúva.
Že chlap chcel osloviť, a možno slušne tú slečnu na uici, ktorá mu padľa do očí (toto video konkrétne neukazuje nejaké vulgárne pokrykovanie na ženy na ulici). To je extrém???
Je prirodzenou vlastnosťou muža snažiť sa o ženu. Takže chyba je v nepripravenej žene, ak nevie adekvátne reagovať. Dokonca aj príroda to zabezpečila tak, že ženy dozrievajú o dva roky skôr ako muži? A prečo je to tak? Nuž práve preto, aby sa naučili brániť voči neadekvátnym nápadníkom.

Feministky by sa mali značkovať nálepkou: ani ma neoslovujte, ani na mňa nepozerajte.


PS:
(moja manželka mi hovorila často, že som dobrý človek. Napriek tomu ma po 28 rokoch opustila, a dovolím si tvrdiť, že kvôli takému mačovi (aký som ja nebol). (Inak mám normálnu postavu, nadváhu nemám, leda tak 4kg, občas behám, posilujem, vyzerám o takých 10-14 rokov mladší, moje deti som miloval, na manželku som nekričal.
Len som nebol taký rozhodnejší voči nej..., myslím si dnes pri spätnom pohľade. Bral som ju rovnoprávnu, resp rovnocennú, lebo už v minulosti som naivne "pochopil" že medzi ženami a mužmi nie je a sa nemá robiť rozdiel) LOL.


Takže čo je tá "tradičná maskulinita" sl./p. žúreková?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nechcem tu riešiť odchod tvojej ženy od teba, ale možno časom prídeš k záveru, že to vlastne pre teba bola pozitívna vec, ktorá ti otvorila nejaké nové možnosti v živote.

Môj názor je, že ak žena opustí chlapa kvôli niekomu inému, tak by podľa mňa mal byť v podstate rád, keď je ten nový partner kretén. Jednak už len tým si to tá žena vyžerie, že si nevedela vážiť čo mala. Nejaká tá toxická masuklinita možno chvíľu imponuje, ale po čase sa prejaví podrazmi, egoizmom a obmedzovaním partnerky. A okrem toho, ak tá žena fakt potrebovala kreténa, a ty si nebol ochotný jej to dať, tak to bola partnerka pod tvoju úroveň, ktorá si neváži sama seba a je len dobre, že to skončilo. Ak ti ide o partnerský vzťah s osobou, ktorá chce, aby si ju partner vážil, tak máš šancu takú osobu hľadať a nájsť.

Pokiaľ ide o tradičnú maskulinitu, tak tá má podľa mňa veľa toxických prejavov a očakávaní. Každá pozitívna vlastnosť, keď sa príliš zdôrazní, tak sa prešvihne do negatívneho extrému. A v klasickej výchove sa u mužov často tolerovali tie prešvihnutia.

Dajme tomu taká rozhodnosť. Keď sa tá prešvihne, tak je z nej ješitnosť a trvdohlavosť. Ale keď je chlapec celé detstvo vedený k tomu, že má byť schopný sa rýchlo rozhodovať a potom na svojom rozhodnutí trvať, lebo to tak robia správni chlapi, tak je dosť veľké riziko, že to prešvihne a bude presadzovať svoje rozhodnutie aj silou a nátlakom, aj keď to bolo rozhodnutie unáhlené a očividne nesprávne.

A tak sa to dá rozobrať pri každej vlastnosti, ktorá sa pri klasikej výchove zdôrazňovala ako typická pozitívna "mužská" vlastnosť. Od celej spoločnosti sa potom vyžadovalo, aby takéto negatívne prešvihnutia u chlapcov a mužov tolerovala, lebo "chlapi sú takí".

V škole ťa zrejme naozaj neučili, že máš byť agresívny, to by musela byť naozaj divná škola, ak by to bolo inak. Ale nejakou formou ti hovorili, že máš ako muž byť asertívny, rozhodný a v prípade potreby sa od teba, ako muža, a nie od prípadných prítomných dám, očakáva, že fyzicky zakročíš. No, a práve o tú mieru ide. Ak niekto fyzicky zakročuje neprimerane často, tak je jednoducho agresívny. Robí niečo, čo ho učili, že ako muž robiť má, len prešvihol mieru.

Ak si vymedzíme nejakú hranicu, po ktorú je fajn a pre všetkých príjemné, aby mal ktokoľvek vlastnosti, ktoré sa tradične označujú ako "mužské", a to, čo je už za tým, označíme za toxickú maskulinitu, tak v tom nevidím problém.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán "psychológ" naozaj nemusí

riešiť moju ex...
Môj (a každého) príspevok je samozrejme zjednodušený... takže ako to bolo, je a bolo by dobré do budúcna viem predovšetkým ja.


Ale stále neviem čo je tá tradičná maskulinita. Resp je to presne aj o tej miere o ktorej píšeš. Ja nemám pocit, že by U NÁS dnes nebola legislatívna rovnoprávnosť pre ženy: kto im bráni ísť na hocijakú školu, kto im bráni vybrať si partnera ktorého chcú, kto im bráni robiť hocijakú prácu (pozn.)

Apropo, "feminizmus" je v poriadku? To je vlastne opačný pojem k maskulinizmu.
Tieto diskusie sú o tom, že tá hranica je viac než dosť posunutá k "feministickému" vnímaniu a naopak, prirodzený maskulinizmus (je to predovšetkým o DNA (hormónoch) až potom o výchove.)
Začnime teda hovoriť aj o toxickom feminizme (nuž to by si videl to pobúrenie poniektorých, a pritom som v tomto prípade len prijal, že sa rozlíši toxický maskulinita a maskulinita. Lenže v tom prípade v skutočnosti treba hovoriť o pozitívmnej maskulinite a negatívnej maskulinite. Ale v skutočnosti sa hovorí na jednej strane len o toxickej maskulinite a feminizme (akoby o niečom pozitívnom)
Takže začnime rozlišovať aj pozitívny a negatívny = toxický feminizmus.


Ešte otázka existuje niečo ako tradičný feminizmus? Z diskusíí tu aj celosvetovej by logicky znamenalo, že je to niečo negatívne, toxické.


Pozn. : sú isté obmedzenia v práci, ktoré žena nesmie robiť, napr. preto, je fyzicky slabšia...
( Na druhej strane, keď už to spomínam a patrí to k téme, v čom je daná mužovi výhoda v niečom v čom je slabší on (napr empatia, pocity, trpezlivosť vo výchove (je prirodzene rozdielna z dôvodu materinského pudu) )
A keď už sa chce žena zamestnať napr u hasičoch, má sa brať alebo nemá brať ohľad na jej nižšiu fyzickú výkonnosť a tým pádom ev. aj dostať nižší plat, keďže nemôže vykonať taký rozsah prác ako muž... )


Že čo tým chcem povedať? Že muži a ženy NIE sú rovnakí a niečo také ako "chlapci sú chlapci" a ženy sú ženy" je jednoducho fakt, či sa to niekomu páči, či nie- Ale v tom máš pracvdu, že ide o tú mieru.Lenže feministky a a najmú "genderisti" to neuznávajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chlapci sú chlapci, ženy sú ženy...samozrejme, ale ide práve o tú mieru a akýsi “inteligenčne-emocionálny sedliacky rozum”. Proste mať hranice v tolerancii robeného, videného a tak ďalej a neospravedlňovať nesprávne konanie prístupom “chlapci sú chlapci”. Tak som to video pochopil ja.

Páčila sa mi tam téma, že dnešní chlapci, ktorí citlivo vnímajú počínanie dospelých mužov (nielen...) vo svojom okolí, budú zajtra mužmi a preto je pozitívny príklad zásadný pre ich formovanie. To isté by, samozrejme, malo platiť pre dievčatá a ich vzory. Ak chcú ženy (...z) mužov džentlmenov, mali by sa správať ako dámy. Nie je to jednostranná záležitosť.

Ešte jedna poznámka...takéto reklamy potrebujú byť dostatočne prispôsobené konkrétnej spoločnosti. V Afrike má vzťah mužov a žien inú dynamiku, než v Škandinávii. V Afrike ženy bojujú o uznanie mužov mimo tradičné vnímanie manželiek a matiek, vo Švédsku zas ženy otvorenie dverí, či ponúknutie miesta na sedenie v mestskej hromadnej doprave, môžu vnímať ako urážku, či sexuálnu diskrimináciu (alebo ako to nazvať).

Za mňa pre reklamu a iniciatívu palec hore už len za diskusiu, ktorú vyvoláva a za “gule”, ktoré vedenie firmy ukázalo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tvoju ex a rozchod si tu vytiahol ty, tak sa teraz na mňa nehnevaj, že som netušil, že na to nemám reagovať. Pokojne si nabudúce nechaj pre seba veci, o ktorých nechceš aby sa diskutovalo.

O tradičnej maskulinite toho boli popísané stohy papiera, ak ťa to zaujíma, tak si to naštuduj.

Nikto nehovorí, že by problémom bola legislatíva. Pokiaľ ide o legislatívu, celá západná spoločnosť v zásade dosahuje porovnateľné základné štandardy.

O čom je táto kampaň, to je niečo mimoprávne, spoločenské, morálne. Jednoducho bez ohľadu na to, že mi za to nehrozí pokuta, nebudem isté veci robiť, lebo je to chrapúnstvo.

O toxickej femininite sa pokojne môžeme baviť, nevidím v tom problém. Aj v tejto diskusii to párkrát zmieňujem.

Rozlišoval by som medzi femininitou a feminizmom.

Obmedzenia v práci pre ženy sú dnes minimálne, pokiaľ viem, je už len rozdiel vo váhe bremien, ktoré môžeš prenášať. Aj tam je otázna opodstatnenosť, lebo určite sú ženy, ktoré sú fyzicky a konštrukčne odolnejšie, než niektorí muži.

Inak sú rozdiely už len pre tehotné a dojčiace matky, kam všetky ženyy nespadajú.

Ak sa žena chce zamestnať u hasičov a dá rovnaké fyzické testy, tak nie je dôvod zaobchádzať s ňou odlišne.

Aj keby skutočne boli medzi skupinou mužov a skupinou žien také zásadné rozdiely, ako píšeš, aj tak by to nevytváralo morálne opodstatnenie pre akceptovanie správania, ktoré sa dnes označuje ako toxická maskulinita. Alebo toxická femininita. Alebo si myslíš niečo iné?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ok, mozes reagovat, na ex, nehnevam len to bolo od temy podla mna, preto som tak reagoval ja. A v podstate si pisal rozumne, mozno si chcel poradit nam tu :-)

V dalsej casti, asi mame na mysli nieco ine.
Ja len tvrdim, ze sa ten feminizmus prehana. A to je o tej miete co si pisal.

Nuz, nech sa teda v sporte zrusi rozdelenie na M-Z kategorie. Neviem ake su testy pre hasicov, vojakov, policajtov ale mozno su niekde rozdielne pre muzov aj zeny. A to je normalne. Ak nejaka zenachce do muzskej kategorie nech ma pravo. Lenze drviva vacsina zien by zostala pozadu.
Proste muzi su muzi, zeny su zeny.

Opakujem po tebe uz po treti krat - ide o tu hranicu a si myslym ze uz je v niektorych, nie vsetkych, oblasriaxh posunuta do nezmyselnej roviny. A to presadzuje ten bezny feminizmus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Môžem súhlasiť, že časť feminizmu preháňa. Feminizmov je veľa, nie sú navzájom jednotné, aj si niekedy priamo protirečia. Určite sú aj autori a autorky, ktorí podľa mňa preháňajú.

Každopádne, feminizmus ako taký má stále ešte v dnešnej dobe svoje opodstatnenie. Stále pretrváva veľa nezmyselných očakávaní voči ľuďom na základe toho, s akým biologickým pohlavím sa narodili. A aj z toho prameniaca nerovnosť rôznych ľudí v rôznych oblastiach života.

Zrušenie kategórií v športe by mi vôbec nevadilo. Takisto ako by podľa mňa mali byť rovnaké objektívne testy pre mužov aj ženy v zmienených profesiách. Ak to niekto dáva a je najlepší, nech to robí. Ak nie, môže sa realizovať v niečom inom. Ale nemalo by sa vopred rozhodovať o tom, že ten alebo tá nemá šancu to ani skúsiť, lebo sa narodili s určitým pohlavím.

Okakujem po sebe - ide o tú mieru a hranicu. Súhlasím, že ešte stále sú tie hranice v mnohých oblastiach posunuté do absurdnej roviny.

A aj vďaka feminizmu sa diskutuje o tom, že by tu nejaká hranica mala byť. A že za ňou sú niektoré prejavy toho, čo sa tradične vníma ako maskulíne/feminínne, jednoznačne toxické a nemali by sa tolerovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kedze utok na toxicku maskulinitu je ok, predpokladam, ze aj utok na toxicku feminitu je rovnako v poriadku.

Nepostrehol som vsak v SME a vobec vo vsetkych mediach, ktore by sa s radostou oznacovali za "relevantne" nieco ako odsudenie toxickej feminity alebo najvykricanejsich feministiek.

Toto je v poriadku?

Ci tu uz rovny meter neplati?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme, aj útok na toxickú femininitu je ok. Pokojne útoč. Ja tiež nemám rád toxicky feminínne ženy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja nemam potrebu utocit. Ani na toxicku feminitu, ani na maskulitinu.

Pointa mojho prispevku tkvela v inom.

Jedno je propagovane a protezovane, druhe naopak - ostrakizovane ba takmer kriminalizovane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je tvoj názor. Môj názor je iný. Môj názor je taký, že je potrebné útočiť aj na toxickú femininitu, aj na toxickú maskulinitu. Oboje nám škodí.

Gilette primárne funguje ako značka pre mužov. Aj jej dlhodobý slogan bol orientovaný na mužov. Je preto veľmi logické, že firma spravila túto kampaň ako orientovanú na mužov a na aktuálnu identitu muža.

Vyvodzovať z toho, že by firma nejako protežovala toxickú femininitu je podľa mňa nesprávny a nepodložený záver.

Pokiaľ ide o iné kampane, môžeme sa baviť konkrétne o nich. Ale je právom každého, kto robí nejakú kampaň vybrať si, ako ju zameria a prečo.

Je dosť zjavný konsenzus podložený faktami, že napr. vo filmovom priemysle roky panovalo krytie sexuálnych predátorov, ktorými boli prevažne muži. Áno, bolo tam aj niekoľko žien. A aj ich obetí sa týka hnutie meetoo.

To, že v kampani sa odhalilo viac mužov ako predátorov a viac žien ako obetí, je jednoducho fakt. Zrejme to vypovedá o tom, kto je skutočne častejšie páchateľom a kto častejšie obeťou. Alebo o niečom inom?

Ak máš vedomosť, že by toxická femininita bola nejako konkrétne preferovaná a že by bolo potrebné podporiť jej mužské obete, nič ti nebráni informovať a spraviť kampaň v tom zmysle.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lenže možno dôvodne predpokladať

že väčšina tých žien sa dobrovoľne podvolila prirodzenému sexistickému nátlaku mužov v Hollywoode. (A teraz nemyslým vyslovene údajné znáselnenia typu Weinstein (...).) Ktorákoľvek z nich mohla povedať, že za cenu sexu nebude robiť v tom ktorom filme.
A teraz prídu po 20-30 rokoch o tom hovoriť?

Že vtedy sa báli o tom hovoriť či čo? Že by im nikto neveril? atď-
Ja som tiež v živote odmietol urobiť kopu vecí, ktoré sa mi priečili, aj keď som z toho mohol mať výhodu.


Lenže to je myslím aj inak.
Spomínal som ti vyššie rozvod. To by si neveril, ako si žena dokáže napr. po rozvode zpätne otočiť a vsugerovať si vnútorný pohľad, presvedčenie. Lenže nie na základe skutočnosti... ale s prepáčenám aj feministických blábolov. aj preto, aby si vlastné svedomie uhlácholila a aj pred inými aby dobre vyzerala.
A presne tak vidím aj to metoo. Vtedy to tým (niektorým) ženám i keď s výhradou, vyhovovalo? A už keď sa dostali sociálne, finančne, mentálne, vekovo inde, tak spätne začnú inak interpretovať 30 rokov staré udalosti. Tipujem, že keby sa zase dostali do obdobnej situácie, reagovali by rovnako.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sexistický nátlak nepovažujem za prirodzený.

A podvolenie sa nátlaku nepovažujem za dobrovoľné.

Vynucovanie účinkovania vo filme sexuálnym stykom považujem za sprosté vydieranie, ktoré je morálne neprípustné. Vinníkom je pre mňa vydierač, nie vydieraný.

Ak obeť prehovorí po 30 rokoch, je to stále lepšie, než keby o tom celý život mlčala. Ľudia sa majú dozvedieť o špinavostiach ľudí, ktorí majú vplyv a peniaze.

To je super, že ty si niečo také odmietol, ale každá situácia je iná. Ja mám tiež situácie a morálne dilemy, za ktoré môžem byť na seba hrdý, aj tie druhé. To ale neznamená, že by vytváranie takýchto "morálnych dilem" sexuálnym vydieraním a nátlakom malo byť tolerované.

Nepochybne to tým ženám ani vtedy nevyhovovalo. Ale z dôvodov, ktoré presne poznajú iba ony, tomu vydieraniu podľahli. Bez ohľadu na hypotetizovanie o tom, aká by bola teraz obdobná siuácia a ako by sa v nej kto zachoval, viem povedať jednu vec. Že je sprosté chrapúnstvo niekoho sexuálne vydierať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som nic take nepisal ze sexisticky natlak je prirodzeny, ale som napissl prirodzeny sexisticky natlak. Pouzil som nevhodne slovo "sexisticky" , zrejme som uz aj ja podlahol tej prehnanej feministickej predstave, ze oslovenie na ulici, to je vo videu, aj to len v stadiu pokusu, takze ani nevieme co by nasledovalo, mozno noslne slusne oslovenie slusneho chlala (ale to video podsuva nieco nekale).
Takze to obycajny pokus o slusne oslovenie som nazval sexisticky. Uz aj ja som z tych femin zblbol.

2
Kazdy sa denne musime podvolovat natlaku. Napr natlaku zakonov, predpisov, poziadaviek okolnosti, nadriadeneho, lebo chceme plat, natlaku zakaznikov, rodicov.

Upravim moje slova inak:
Hetecky sa prisposobili motivacii.
alebo
Zeny sa podvolili prirodzenemu flirtovaniu a zvadzaniu muzov.
(ak ide herecka vecer o 23hod. po popijani v bare na izbu k reziserovi, nadriadenemu, vie veeelmi dobre co ten chlap mozno asi chce.
Urcite nie preberat pracovne maily alebo diktovat objednavku kancelarskych potrieb)

Preto som to posunul do tejto polohyy, lebo ty si to posunul na opacny koniec.


Problem je skutocne v tom, ze tu sa 10 alebo 100 uplne rozdielnych situacii pausalizuje do polohy ze muzi su nasilny.
Ved to uz aj slepy "vidi" co sa deje.

A napr u nas su dostatocne zakony na ochranu proti nasiliu. Len prave ten toxicky feminizmus to posuva do roviny ze chudak zeny su utlacane agresivny muzmi.

Som sa bavil s par rozvedenymi muzmi, mi povedali sokujuce veci, ze zene stacilo na policii, sude nieco tvrdit a slovo chlapa sa vobec nebralo do uvahy...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Žena