Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odborník na inklúziu: Deti dokážu pochopiť druhých rýchlo, väčší problém majú rodičia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vybrali ste aj ZŠ v Jarovniciach?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zasa od buka do buka

neodborne, ako toto moze pisat "odbonik"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak nejako...Ok treba tazkoskusanemu dorananemu skolstvu co neprodukuje ludi ktorych trh prace potrebuje zasadit jednu z poslednych ran. Ziaci sa maju prisposobit "specialnym" ziakom a ciel inkluzie bude naplneny. V detskom kolektive bude zaiste motivujucim faktorom inkluzivne tahanie specialnych ziakov a s tym spojena "pozitivna" diskriminacia. Namiesto zdravej sutazivosti medzi normalmi zaradime do sytemu obracac tahu a vytvorime tak masu priemeru kde speciali mozno ojedinele uspeju s vypatim sil a normali sa vo velkej vacsine prisposobia...to je tak genialne. Treba to este poistit, nariadit to plosne zakonom, a pre istotu aj elitnym skolam vcitane sukromnych ktore budu musiet zriadit institut inkluzivnych stipendii vo forme povinnych kvot...vyborne kupredu leva spatky ni krok, ciel je pretavit fikciu filmu "idiocracy" cim skor do reality a "bezneho zivota"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"speciali" potrebuju

preto specialne triedy lebo maju specialne potreby, ma ich byt v triede menej a maju mat pokoj a poriadok a mnohi aj internatne skoly, kde ich naucia vyuzit to co vedia urobit, miesto inkluzie by mali budovat specialne triedy, kde sa im ucitel moze plne venovat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Problém nie je inklúzia, ale nefungovanie a podfinancovanie nášho školstva. Vyspelé krajiny, ktoré majú školstvo na vyššej úrovni, majú s inklúziou dobré skúsenosti, my sa na nich iba doťahujeme. No problémom je asi nedostatok peňazí, tým pádom asistentov, veľa detí v triedach, vyšťavení nezaplatení učitelia bez adekvátneho vzdelania a motivácie, no a napokon nespolupracujúci rodičia. Keď sa zlepšia podmienky v školstve, zlepšia sa aj podmienky pre inklúziu. Má to zmysel nielen pre tie deti, ktoré sa môžu začleniť do normálneho života a vzdelávania, ale aj pre tie bezproblémové, pretože empatia a schopnosť spolupracovať je pre deti a ich vývoj, aj budúce pracovné úspechy, rovnako dôležitá ako inteligencia a vzdelanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Poznám jedného takého inkludovaného, podľa učiteľov "nevzdelaného" žiaka. Rodičia sa nedali znechutiť, napriek poruchám učenia skončil bežnú zš, gymnázium, lekársku fakultu a teraz je prednosta kliniky. Možno vám raz zachráni život. Ktovie, ako by dopadol, keby ho podľa odporúčaní tých strašne "múdrych" pedagógov dali rodičia do osobitnej školy.
Na druhej strane - koľko tých "normálnych" je teraz na úrade práce a okrem toho majú pokrivené charaktery ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

normalne by ju bol absolvoval

a mozno kludnejsie, osobitna skola neznamena, ze nemoze ist studovat ale ze zohladnuju jeho potreby pri uceni, ja poznam jednu co absolvovala osobitnu skolu potom uspesne gymnazium a matfyz, bola Asperger dokonca mimoriadne nadany, ibaze sa to vtedy neskumalo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Znie to dost holywoodsky...takze dieta z marginalizovanej vylucenej komunity sa vypracovalo na prednostu kliniky, jeho zivotnu drahu sledujete uz tak cca 30, 35 rokov, obdivuhodne, klobuk dole...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"z marginalizovanej vylucenej komunity " - haha

matka genetička a otec fyzik

Prečo si myslíte, že takéto problémy majú len socky? Žeby predsudky?

a na margo sledovania životnej dráhy - nuž vy, ako predpokladám, o životných dráhach vašich známych netušíte nič ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ironia a nadsadzka vam je zjavne uplne cudzia, netvarme sa, ze nevieme o akom druhu inkluzie sa v diskusii debatuje. Priklad dietata normalnych rodicov ktory maju normalnu snahu nieco z mierne handicapovaneho dietata s poruchou pozornosti vykresat, bude asi dost mimo misu. Alebo chcete povedat ze to dieta nepoznalo splachovaci zachod, zakladne veci ako umyvanie ruk, atd...asi to nebude ten pripad, ze ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Priklad dietata normalnych rodicov ktorí (!) maju normalnu snahu nieco z mierne handicapovaneho dietata s poruchou pozornosti vykresat, bude asi dost mimo misu." - práve toto je bežný prípad v spádových školách v mestách. A ako vraví tuláčka, "vyšťavení nezaplatení učitelia bez adekvátneho vzdelania a motivácie"nemajú žiadnu snahu a ani chuť investovať svoj čas do toho, aby sa naučili, ako k takýmto deťom pristupovať. Výsledkom je len frustrácia pre všetky zainteresované strany. Na Slovensku v súčasnosti nie je veľa učiteľov, ktorí by potrebnú motiváciu a vzdelanie mali. Je však zaujímavé, že tí, ktorí tieto atribúty majú, sa na takéto deti nesťažujú a nepokladajú ich za problém. Dokonca tvrdia, že sa vďaka nim stali lepšími učiteľmi, z čoho napokon profitujú aj ostatné deti.

O akej inklúzii hovoríte vy? To, čo popisujete, riešia učitelia v dedinských školách, ktoré sú spádovými školami aj pre r. osady, už desaťročia a nie ako inklúziu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemáte ani šajnu, dnes sú v bežných triedach na mestských školách bežne takéto 2-3 deti, v mestách aj desiatky. Inklúzia u nás prebieha určite viac ako 15 rokov. No pre 10 percent detí so ŠVVP a aj pre ich súčasných spolužiakov by bolo lepšie, keby boli v špeciálnej škole. Typicky deti s poruchami pozornosti. Nedostanú sa tam ani keby všetci chceli, špeciálnych tried a škôl je v skutočnosti ako šafranu, čo, samozrejme, v článku chýba. Je však pravda, že sa niekedy stáva, že rómske deti sú v špeciálkach neoprávnene, ale je to aj výsledok prístupu rodiny. Keby rómska rodina chcela a dieťa by malo predpoklady, nemusí byť v špeciálke.

https://zena.sme.sk/diskusie/d...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Inkluzia nikdy nefungovala a ani nebude fungovat,tieto humanicticke kecy si nechajte pre ludi,ktori nevedia o com je rec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V opičení sme v európe na chvoste?Tak som zatiaľ celkom rád.Koľkože vychová taká trieda,kde sa uskutoční inkluzia technikov, remeselníkov a iných potrebných pre trh?No minimálne.Čistá idiokracia.Ako je možné,že za socíku bola úroveň školstva vyššia.Tak treba postaviť otázku a hľadať odpoveď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veď tá úroveň je stále taká istá ako za socíku, len nie každý žiak musí ostať retard, keď je retard. Aj nemocnice, tá istá výbava. Tak čo chceš? Jáj, mali by ti dať niečo zadarmo. Aha.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Inklúzia v zmysle začleňovania detí so špeciálno-pedagogickými potrebami môže v prípade porúch pozornosti a najmä porúch správania narobiť viac zla ako úžitku. Bez pedagogického asistenta v triede potom učiteľ venuje väčšinu času "postihnutým" žiakom, namiesto toho, aby minimálne rovnakú pozornosť venoval ostatným a hlavne nadpriemerným, ktorých treba ťahať hore. V konečnom dôsledku potom trpia všetci - začleneným žiakom s poruchami správania nepomôžeme, ich ustavičným usmerňovaním aj za pomoci zvýšeného hlasu narúšame tvorivú atmosféru v triede a ubližujeme tak všetkým. Inklúzia áno, ale v rozumnej miere a nie za každú cenu a hlavne s vytvorenými podmienkami - financie, asistenti, atď. Čo sa v podmienkach nášho podfinancovaného školstva nedá čakať. Inklúzia v Česku, rovnako ako aj na Slovensku prebieha, ale ani taká bohatá krajina nevie zabezpečiť potrebné podmienky a financie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Inklúzia je super.

Dcéra to pochopila už pri kružidle, zapichnutom do chrbta.
Ja som to pochopil až pri nožniciach, zapichnitých do jej chrbta.
Týmto sa jej ospravedlňujem, že som ju v tej triede nechal tak dlho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chdte s integraciou do, viete kam

Tak sedeli v kruhu a naucili sa ze existuju postihnuti. A teraz chcem pocut co ich naucil z uciva. Kolko je tam vitazov matematickej olympijady, kolko fyzikov, jazykarov sportovcov. Ano integrovani nepozabijali ostatne deti a intergovani zistili, ze ostatni su ovela sikovnejsi co ich frustruje.

Skola ma ucit. Maju byt vyberove triedy, vyberove skoly a aj skoly, kde sa mozu pedagogovia venovat postihnutym detom. Vzdelavat deti spolu vedie k tomu, ze najlepsi sa nudia a ucitelia nemaju na nich vobec cas. Skusenosti mam. Uspech je ked integrovani sedia ticho nansvojom mieste. A to je tak jednanhodina z troch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kde je problem?
Pozrite si uvod clanku
"vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením"
"až polovica detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami"

Inkluzia sa mala povodne tykat iba zdravotne znevyhodnenych deti (napriklad a voziku", ale aktivist pod nu zahrnuli ak osadnikov. Integrovat v triede 10 mentalne zaostalych, lenivych a agresivych je nezmysel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

divny clanok

najprv polozi otazku, ci vieme, co je inkluzia, potom nadhodi, ze je pre ludi nejasnym pojmom, ale definiciu neuvadza

"Keď máte nadané dieťa alebo dieťa, ktoré v škole exceluje, všetci ostatní sú tí, ktorí mu ubližujú alebo ho nejakým spôsobom ohrozujú"
??? takto rozprava odbornik?
nuz, mohol by par viet prehodit s jednym z mojich deti, ktore byva pravidelne frustrovane z toho, ako (ti isti) spoluziaci pocas hodin vyrusuju alebo sa hraju alebo sa dookola pytaju to iste a ako kvoli nim nieco zaujimave nedokoncili (v triede ich je 16)
aj vreckovy nozik mava v sebe aj pilku, aj noznice, aj neviem co. ale ked chcete nieco odpilit, vezmete si skutocnu pilku, ked chcete nieco odstrihnut, vezmete si noznice. a aj na to krajanie si skor vezmete normalny noz.
ja verim skor v individualny pristup podla potrieb dietata. ak nejake deti potrebuju viacej casu, nech ho maju. ak velky objem uciva nezvladaju, tak nech ho maju prisposobeny, mensi. nech maju sancu zazit uspech, nech nie su demotivovane vecnym zaostavanim za tymi lepsimi.
a naopak nesuhlasim s tym, aby sikovne deti tahali tie pomalsie. to nie je o tom, ze "vsetci ostatni im ublizuju". jednoducho to voci nim nie je fer
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Žena