SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dva poklady Piešťan: Vďaka čomu sú zdraviu prospešné? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Veľmi kúpeľom

pomáha rachot z letiska, kde sa do nekonečna cvičí štartovanie a pristávanie aj cudzokrajných lietadiel.
A lety hlučnej helikoptéry, ktorú by kvôli rachotu už za totality zakázali.
 

 

Pises nezmysly, vidiet v sucasnosti startovat lietadlo na letisku je zazrak.
 

 

letisko je na opačnom konci mesta a ako letisko uz vlastne ani nefunguje.
 
Hodnoť

Zašlá sláva?

Pekný deň.
Kúpele ako také, s maximálnym využitím toho, čo dáva príroda, tvoria ich zamestnanci, ktorých ktosi riadi, organizuje a nariaďuje čo, kedy a kde.
To, že úroveň a kvalita služieb v posledných rokoch totálne upadla poznajú tí, ktorí chodia do kúpeľov opakovane, aj ako samo plátcovia.
Tá skutočná pracovná sila, ktorá kedysi držala a zvyšovala úroveň prístupu, služieb buď pomaly vymiera, odchádza do dôchodkov - dnes aj predčasných, alebo po absurdných zásahoch súčasného vedenia berú nohy na plecia a utekajú.
Vedenie formálne žiada zamestnancov aby dávali návrhy na odstránenie nedostatkov, no súčasne - jedným dychom sa vyhráža, že kto nebude absolútne rešpektovať nariadenia - často aj dezorganizačné bordel, tak ho vyhodia.
Za posledných pár rokov absurdne stúpla fluktuácia zamestnancov.
Je ozaj zúfalé, aby vedenie verejným listom oznámilo zamestnancom, že kto privedie nového zamestnanca, ktorý odrobí aspoň pol roka (sezóna), dostane ako odmenu 150 eur.
V minulosti bol obrovský problém, aby sa niekto dostal robiť do kúpeľov. Dnes iba ten, kto nechce tam robiť, tam nejde.
Klienti, kúpeľní hostia, vrátane cudzincov sa tešia a pýtajú na obľúbených masérov, čašníkov, servírky, kuchárov, recepčných, chyžných... No dnes tam už vôbec nie sú, lebo by boli hlúpy, byť tam za tie platy, alebo nechať na sebe orať.
Mnohí z nich roky pracovali na zhodnom poste v jedálni, kuchyni, hotely, no niekto ich možno objaví v úplne inom, kde má samotný zamestnanec problém sa na pracovisku zorientovať a nabehnúť na úplne iný systém organizácie práce.
*
Ako je možné, že Spoločenské centrum" a kultúra sú v podstate v prenájme u iných súkromníkov.
Ako je možné, že mnohé kaviarenské zariadenia dávajú do prenájmu aj priamo na kúpeľnom ostrove v liečebných domoch.
Samostatnou kapitolou je LD SLOVAN. Ruina.
Toto čaká aj KURSALON, kde bývalý nájomca z ekonomických dôvodov, vysoké náklady na prevádzku a obrovské nájomné zo strany kúpeľov, tento nájom zrušil. Už teraz začínajú priestory, ktoré nie sú ani vetrané, temperované úplne chátrať.
Hlavná sála bola akusticky upravená a jej výzdobou bola neraz porovnávaná s mnohými krásnymi priestormi na Slovensku.
Ak majitelia a vedenie kúpeľov nezmenia sociálnu a personálnu politiku, všetko schopné z kúpeľov zuteká.... ba na niektorých pracoviskách sa už povráva aj o protestoch a to o hromadnom nástupe na PN-ky (kuchyne a jedálne, reštaurácie... ostanú bez obsluhy), kam budú môcť nastúpiť majitelia a vedenie, ktoré robí absurdné rozhodnutia.
Platy v mnohých profesiách sú tesne nad minimálnou mzdou.
Plátať diery z dôvodu zlej personálnej politiky brigádnikmi, alebo na dobu určitú sa donekonečna nedá.
Kvalita služieb upadí aj preto, že niekto bol rok dva v anglicku, kde čistil mrkvu a zemiaky a v kúpeloch machruje, ale iba angličtinou, no v skutočnosti mu chýba úslužnosť, odbornosť a úcta ku klientom, ktorá neraz je z dôvodu tlaku vedenia nahrádzaná kvantitou.
A budovy kúpeľov v meste? Kursalon, Erna, Pavla, Riviera, Hron, ale už aj Jalta si vyžadú rozsiahle rekonštrukcie, lebo inak skončia ako skvost SLOVAN.
 

 

ano, žiaľ máte úplnú pravdu a našlo by sa toho omnoho viac. Piešťanske kúpele sú dnes obyčajná diera, hlavne plná rezignácie, trochárstva a neprofesionality, aj keď sa to na prvý pohľad nezadá..... Presne, chýbajú profesionálni zamestnanci, tí čo sú tam, sú úplne bez záujmu, teda majú len jeden, odtočiť si čosi do CV a utiecť a tí starí, dožiť sa dôchodku. Je to smutné počúvať bývalých zamestnancov, ktorí sú dnes samostatní, dobre zarábajúci fyzioterapeuti buď na voľnej nohe, alebo v zahraničí. Winterovci z prenajatých lokálnych kúpeľov miestneho významu spravili atraktívne globálne kúpele. Dnes globálna anglicko-madarská firmička spravila z Piešťan opäť teplice lokálneho významu, alebo lacné kúpanie pre západoeuropskych chudobných dôchodcov
 
Hodnoť

 

Toto vyzerá ako jasný reklamný článok. Obsah opajcnutý z nejakého letáku.
Mimochodom - čo sa robí s použitým bahnom ?
 


Najčítanejšie na SME Žena