SME
Piatok, 10. apríl, 2020 | Meniny má Igor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zdravo sebavedomé dcéry vyrastú aj vďaka otcom. Tu je sedem spôsobov, ako na to (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

To je zaujímavé, niekedy nás tu SME kŕmi článkami, ako dvojice jedného pohlavia vychovávajú v pohode dieta a potom zase, ze otec je dôležitý pre vývoj dietata. Samzrejme o dôležitých úlohách jedného aj druhého bolo kedysi napísané dosť. Ale dnes to už akoby (podla niektorých) nebola pravda
 

 

Výchova dieťaťa homo- alebo hetero dvojicou je vždy núdzové riešenie, keď dieťa nemožu vychovávať vlastní rodičia.Otec je vo výchove doležitý, ale keď nemá o dieťa záujem, sedí v kriminále alebo zomrel, musí sa riešit´ nová situácia. Dvaja partneri rovnakého pohlavia, nielen rozneho, možu byť dobré východisko.
 

tak ale LGBTI

to takto nevidí .... podľa nich nie sú žiadnym núdzovým, ale rovnocenným riešením

Takže dieťa by mali dostať aj keď existuje pre dieťa lepšia alternatíva - lebo inak by to vraj bola diskriminácia homosexuálov. A preto chcú aj manželstvo (nestačí registrované partnerstvo), lebo ako manželia by museli byť pri adopcii posudzovaní rovnako ako všetci manželia aj pri adopcii.
 

 

za mňa radšej nech deti vychovávajú buznolesby ako ich nechať v decákoch.
dieťa potrebuje mať niekoho lásku a to v kolektíve detských domovov, kde je jedna vychovávatelka na x detí je dosť nereálne aby sa rozkrájala pre všetkých.
 

lenže

tak problém nestojí .... na deti v decákoch sú poradovníky, prečo by malo ísť homosexuálom, keď môže ísť heteromanželom?

Ak nejaké deti v decáku zostávajú, tak buď nie sú adoptovateľné (nie sú právne voľné) alebo sú staršie alebo majú nejaké problémy či inú farbu pleti. A tie nechcú ani homosexuáli.
 

prečo?

lebo nejaký šalamún nasadil ľuďom do hláv, že vraj mať deti je ľudské právo ...kristenanebi!
 

nie

preto, lebo ide o práva tých detí - nie dospelých
 

 

Veď áno. Ale kde sú tie práva detí, keď si niekto nárokuje mať/vlastniť tie deti ako nejaké údajné svoje ľudské právo?
p.s.: My medzi sebou tu nevedieme žiadny spor, len som našiel v tvojom príspevku podnet k týmto mojím úvahám o aktuálnej úrovni zmagorenia západného sveta. To len aby bolo pre každý prípad jasné.
 

a kto si to nárokuje?

veď taký nárok právne neexistuje .... neexistuje nárok vlastniť dieťa

Ale existuje právo mať možnosť svoje dieťa vychovávať.
 

 

prepac ale musim sa opytat. teda s adopciou homosexualnym parom tych deti s inou farbou pleti ktore nikto nechce by si suhlasil?
 

a kto ti povedal

že ich nikto nechce?

Ja nie som úplne proti adopcii. Mylsím, že by homosexuáli mali mať registrované partnerstvá s možnosťou adopcie ... ale s formuláciou ako majú jednotlivci - výnimočne: "Maloleté dieťa môže výnimočne osvojiť aj osamelá osoba, ak sú splnené predpoklady, že osvojenie bude v záujme dieťaťa."

Aby bola pokrytá možnosť, keď práve homosexuálny pár môže byť v najlepšom záujme dieťaťa - napríklad dieťa ich už pozná, existuje nejaká väzba, alebo naozaj pre neho nie je iná možnosť osvojenia.

Ide o to, aby dieťa nešlo homosexuálom vtedy ak má možnosť mať aj otca a matku - ako to, čo najviac zodpovedá jeho najlepšiemu záujmu.

Ak by mali homosexuáli manželstvo - tak by nesmel byť uprednostnený heteropár - lebo by to bola diskriminácia.
 

a som žena

nick nyrra znie mužsky alebo ste už z tých rodových zmetko viacerí pomýlení?
 

a si mimo

aj v predstave, ako je to dieťa v kolektíve, kde je jedna vyvchovávateľka na x detí

Už niekoľko rokov podľa zákona nesmie byť žiadne dieťa do 6 rokov v takomto decáku, okamžite ide minimálne do profesionálnej rodiny a ak je právne voľné tak do adopcie.
 

 

tak to je fajn, že sa to zmenilo, ja si to pamatám len z detstva, ked som s mojou mamou chodieval do práce (robila v podobnom ústave) a nebolo tam moc veselo :-/
 

ano

akurát, že neustále tu niekto vypisuje, ako treba dávať deti homosexuálom, lebo je to pre ne lepšie ako byť v domove ...
 

 

Lenže deti sú v decákoch preto, lebo nie sú voľné na adopciu.
Už to bolo viac krát publikované, že záujemcov o adopciu je viac, ako právne voľných detí na adopciu... takže tvoj "ehm, prepytujem názor" je postavený na vode . Stačí aby takzvaný rodič "prejavil záujem" o svoje dieťa v decáku raz za pol roka a už nie je právne voľné na adopciu .
Často sledujem, že ľudia sa vyslovujú k problematikám, o ktorých nemajú ani poňatia...
 

trochu ta vyvediem z omylu,

oni nechcu byť posudzovaní rovnako, chcu aby v poradovníkoch neboli diskriminovaní tým spôsobom, že na jeden adoptujúci hetero pár pripadne jeden homosexuálny pár.
 

nerozumiem

čo znamená, že na jeden heteropár pripadne jeden homopár ?
 
Hodnoť

dobre ...

A teraz poprosim clanok o tom ako zeny mozu pomoct synom. A tiez tam poprosim zahrnut bod: Respektujte vsetkych muzov.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Žena