SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hormonálna antikoncepcia ochráni ženy pred rakovinou až na tridsať rokov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

hormo. antikoncepcia-depresia-samovraždy
Približne 350 miliónov ľudí na svete trpí depresiou. Štatistiky sú desivé. Až 800-tisíc neliečených ľudí trpiacich depresiou spácha ročne samovraždu. Univerzita v Duke uverejnila v časopise The Journal od Abnormal Psychology štúdiu, v ktorej tvrdí, že sa pomaly ale isto stáva nezvyčajným, ak niekto do stredného veku nemá žiadnu skúsenosť s akoukoľvek psychickou poruchou. Z 988 ľudí, ktorí sa zúčastnili výskumu, len 171 z nich nikdy netrpelo príznakmi depresie či úzkosti, ani inými psychickými chorobami, ktoré sa vyznačujú výskytom vo veku od 11 do 38 rokov. To znamená, že kým dosiahneme vek 38 rokov za predpokladu, že sa situácia vo svete nebude nijak výrazne meniť, každý jeden z nás môže spadať do 83 percent tých, ktorí majú skúsenosť so psychickou poruchou, alebo nejakou trpia. Táto štúdia bola longitudinálna čo znamená, že zúčastnení boli sledovaní dlhodobo. Medzi vekom 11 až 38 rokov boli od nich údaje zhromažďované celkovo osemkrát. Takto mohol byť ich psychický zdravotný stav sledovaný počas celého mladého veku. Prehliadaným, avšak dôležitým faktorom je aj hormonálna antikoncepcia. Posledná štúdia uskutočnená v Dánsku ukázala, že existuje istá spojitosť medzi vznikom depresie a užívaním hormonálnej antikoncepcie. U žien, ktoré antikoncepciu užívajú, je až o 23 percent vyššie riziko vzniku depresie a potreby antidepresív než u žien, ktorú ju neužívajú.
toscca
<< < 1 2 3 4

hlupost...

....vies co je desive? 9 Miliard hladnych kobylike na tejto malej planete. To je desive....
 
Hodnoť

 

Nevyznám sa v tomto,ale mám dojem, že hormonálna antikoncepcia narúša umelo rovnováhu v organizme a je to niečo neprirodzene.
 
Hodnoť

 

Narazili ste na hoax?
Dajte nám vedieť na hoax@sme.sk.


Čítajte viac: https://svet.s
me.sk/c/20491637/hoax-fake-news-rockef eller.html#ixzz4cHl8S824

A pre Teba Miki Hermann, zalozeny na SMEcku pred necelym rokom, no s dcerou gynekologickou, navazajuci sa do nabozenstva, podla polovice prispevkov, ktore som precital (viac az zajtra, kedze idem plodit s manzelkou bez hormonalnej antikoncepcie) odkazujem, ze si bud jeden z redaktorov, no viac mam pocit ze clenom SAS, ktoru som naposledy volil, alebo SMEtiarmi plateby diskuter, podporujuci ich nezmysly (no kazde medium musi z neicoho zit) odkazujem, ze si sice argumentacne podkuty, no okato zaujaty. Vychutnam si zvysok Tvojich prispevkov, ked budem mat cas a zaplatim si Piano, nech mam sancu argumentovat na vsetko a hned, a to v pripade, ze zapredani smetiari nezmazu tento moj prispevok
 
Hodnoť

 

cas zacat chranit pred rakovinou romky, od momentu prvej menstruacie.
 

<< < 1 2 3 4

Najčítanejšie na SME Žena