SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Moderná alchymistka si doma mieša kozmetiku sama. Naučí to aj vás (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ako si môže ne-lekár spraviť doktorát z onkológie na lekárskej fakulte ?
 

 

tak isto ako si infornatik moze spravi doktorat z materialov
 

 

Informatik nech si robí čo chce, ale onkológia je nadstavba internej medicíny, je to odbor takzvanej druhej atestácie, na jej štúdium a atestáciu treba mať absolvovanú lekársku fakultu a atestáciu z interny.
 

 

na to aby si mal akademicky titul PhD v nejakej oblasti potrebujes aby ta prijali na studium (musis prejst vyberovym konanim) a musim obhlajit dizertacnu pracu. tolko k tejto teme.
 

 

Máš pravdu, ospravedlňujem sa. Pozrel som si podmienky prijatia na doktorandské štúdiu na LF UK, skutočne tam môže študovať takmer každý absolvent VŠ, aj nelekár. :(
 

 

To preto, lebo Ph.D. je vedecký titul, nie je to atestácia. ("Studium v doktorském studijním programu probíhá podle individuálního studijního plánu pod vedením školitele. Studium se řádně ukončuje státní doktorskou zkouškou a obhajobou disertační práce, kterými se prokazuje schopnost a připravenost k samostatné činnosti v oblasti výzkumu nebo vývoje nebo k samostatné teoretické a tvůrčí umělecké činnosti.")
Inak povedané, v obore onkológie niekto musí robiť aj vedu. A na to slúži doktorské štúdium, ktorého výsledkom je vedecký titul Ph.D. Nemá to nič spoločné s atestáciou v obore onkológia, ktorú si musia spraviť lekári, aby mohli v tomto obore ako lekári aj samostatne pôsobiť.

Doktorát v onkológii si môže spraviť lekár aj nelekár, na konci dostane titul Ph.D.
Atestáciu môže robiť len lekár a na jej konci nedostane titul Ph.D.
 
Hodnoť

Inak,

s tými vysokoškolskými titulmi u nás,je to veľmi zaujímavé.Poznám mladíka,biedneho žiaka od útleho veku,stredoškolské vzdelanie nadobudol v odbore kuchár-čašník,aj to len tak tak.Ale prihlásil sa do Trnavy na diaľkové štúdium-akési vychovávateľstvo stredoškolskej mládeže,absolvoval ho po sobotách a dnes sa hrdí titulom Ing.!!!"Klobáskoví" inžinieri,/starší vedia,o čom hovorím/,asi v tomto štáte len tak ľahko nezaniknú.
 


Najčítanejšie na SME Žena