SME
Nedeľa, 25. august, 2019 | Meniny má Ľudovít

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sedavé zamestnanie vám môže spôsobiť syndróm karpálneho tunela (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Dostal som to do pravej ruky.

Pravú ruku som vymenil za ľavú,trošku som s natrápil,ale teraz je to už s myšou O.K.Pravá ruka sa postupne"normalizuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dobrý deň, musím reagovať. Dobrý článok, málo priestoru na to, aby sa problému ako je syndróm karpálneho kanála venovalo viac pozornosti.Poznámky si dovoľujem písať preto,lebo som zoperoval minimálne 600 pacientov.
Neviem aký je dôvod používania prípravkov s obsahom kosodrevinovej silice, vitamínov skupiny B, kys.alfalipolovej ev. klasicky výživových doplnkov. V iniciálnej fáze možno najviac pomôže nie prísne šetrenie ruky,ale podstatné obmedzenie činnosti prevádzanej rukou.Dôvod: pri chronickej dlhšietrvajúcej záťaži vzniká aj
opuch šľachových púzdier, čo sa klinicky prejaví v zhoršení úžinového syndrómu.Poznámke: všasné odstránenie možnej metabolickej a endokrinnej príčiny nerozumiem, iste je vždy dobré tieto nedostatky riešiť.Krčná chrbtica môže simulovať aj problémy užinového syndrómu,takže je dôležité jej vyšetrenie.Zo všetkých tých magnetoterapií,akupunktúry,laseru budú mať radosť iba tí,ktorí ju poskytujú - ťažko ju bude hradiť zdravotná poisťovňa.
Celý článok je koncipovaný na použitie alternatívnej liečby,ktorá sa dá akceptovať v začiatočnom štádiu.Najdôležitejšie je ale výrazne obmedziť chronické zaťaženie ruky a úplne jednoducho mať ruku v dlhodobejšie v závese.Mala by prísť úľava.Iste rôzne lieky môžu tiež pomôcť.Informujte sa čo vám doporučuje zdrav. poisťovňa,resp. prepláca.Aplikovať hne'd silicu,laser,vyživové doplnky môže byť zbytočné a zbytočne drahé...Keď nenastane úľava treba navštíviť skúseného neurológa,ortopéda, atď, ktorý vás neodbije doporučením kúpi liekov, ale odošle na neurologické vyšetrenie-EMG. pokiaľ máte minimálne stredne ťažké postihnutie útlaku nervu, tak môžete čakať v budúcnosti obdobia zlepšenia a zhoršenia stavu,ktoré ale nebudú riešiť trvalo váš komfort života a čaká vás chirurgický zákrok. Nie je komplikovaný, ako nič na svete, pokiaľ ho chirurg vie správne previesť. Dokonca žiaľ ani po tomto zákroku nie je napísané, že sa obtiaži úplne zbavíte..
ale to je iná téma.Takže rôzne alternatívne liečby len v začiatku po jasnej diagnostike a skúste to cez poisťovňu.Pokiaľ veríte týmto alternativnym postupom,tak vám držím palce. U málo ľudí zaznamenali úspechy,možnô budete patriť medzi nich.
V.Zachar,plastický chirurg, so zameraním tiež na chirurgiu ruky.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Žena