SME
Pondelok, 23. september, 2019 | Meniny má Zdenka

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prvorodený alebo posledný? Poradie môže ovplyvniť osobnosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Upresním

Záleží aj na rozdiele rokov medzi súrodencami ;
a od veku rodičov pri počatí. Čím sú rodičia starší, tým je u detí predpoklad vyššej prirodzenej inteligencie (= technická, logická inteligencia) na jednej strane a potenciálnymi psychickými problémami hlavne v dospelom veku. Lebo akoby vic zdedia po rodičoch múdrosti, alebo skôr schopnosti učiť sa, ale aj problémov. Súvisí to s väčším počtom porúch v génoch pri starších rodičoch.


1. dieťa - je vychovávané k zodpovednosti, lebo sa musí "starať" aj o mladšieho brata. Býva zodpovedný a samostatný a naučí sa vyššej sociálnej inteligencii. Dostáva najväčšiu podporu v mladosti, lebo rodičia majú dostatoj zdrojov, ale aj neskôr, lebo vie lepšie komunikovať a manipulovať rodičov. Sú to vodcovia, ako píšu v článku.

2. v poradí - je menej samostatný, keďže bol viac vedený za ručičku a hlavne vedený podriaďovať sa a "poslúchať" stašieho súrodenca. Je viac tvorivý a premýšľavý. Bývajú z nich vedci a myslitelia.

3. v poradí, obvykle prichádza po dlhšej časovej prodleve, ako medzi 1. a. 2. a býva to často miláčik a maznáčik rodiny. Častejšie sa dostáva do problémov (aj do väzenia) , ako 1. a 2. , Má vysoký umelecký, ale aj vedecký potenciál.


Záleží veľmi na múdrosti rodičov, ako ukočírujú určitú mieru spravodlivosti medzi súrodencam!Toto je samozrejnme len veľmi hrubá vykreslenie vlatností súrodencov, lebo záleží na mnohých ďaľších vplyvoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Miestami sú v článku

hlúposti. Bill Gates ako spoločenský typ?
A Kim Kardashian nie je osobnosť ale attention whore.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Žena