SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako udržať burinu pod kontrolou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Výborne!

Konečne sa tieto metódy dostávajú do povedomia širšej verejnosti. Ja takto záhradkárčim už roky a väčšinou úspešne. Niekedy sa ľudia čudujú, že môj zeleninový záhon vyzerá, ako chaotická džungľa, kde rastie po hromade mnoho druhov jedlých rastlín, byliniek, ale aj dekoratívnych "burín"... Ale oveľa viac prekvapí, keď z tohoto zdanlivého zmätku natrhám pred obedom plnú mysu rôznych druhov zdravej zeleniny a k tomu aj zväzok byliniek na liečivý "čaj". Takáto záhradka lahodí oku, prináša úrodu a je aj domovom pre rôzne živočíchy, podobne, ako prírodný porast. Žiadne nudné monokultúrne záhony, sadené podľa pravítka s holou zemou medzi riadkami.
 

 

Robila som to rovnako, ale môj manžel neznáša, keď je všetko prehustené. Tak som si našla ten spôsob ako radia v článku- mulčovanie. Pod jahody som dala piliny a pod uhorky kartón. Bol to skvelý nápad, lebo nielen že som nemala pod uhorkami burinu, boli aj po daždi úplne čisté, nie zblatené.
 

Mulčovanie je tiež super,

ja som takto často používal slamu a kartóny. Ale boli aj vlhké roky, kedy sa pod mulčom extrémne namnožili slimáky (bez ulít) a to bol potom problém. Ale ináč je mulčovanie super. Medzi uhorkami však burinu nechávam zámerne, lebo poskytuje pre uhorky prorodzenú oporu po ktorej šplhajú. Želám krásny deň.
 

 

Keď manželovi poviem, že medzi uhorkami nechám burinu zámerne aby boli oporou pre uhorky, hádku mám istú. :)
Ale váš spôsob záhradkárčenia sa mi veľmi páči, lebo som naň bola roky zvyknutá. Záhradu mojich rodičov volajú džungla, ale keď zháňam nejakú rastlinku, takmer vždy ju môj otec vo svojej záhrade má.
Tiež vám prajem pekný deň a idem vyplieť burinu :)
 


Najčítanejšie na SME Žena