SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako si poradiť so živou rybou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

zabíjanie kapra

úderom kladiva do hlavy sa mi zdá maximálne nehumánne. najlepší spôsob podľa mňa je ostrým nožom z vrchu prerezať tepnu medzi hlavou a telom. netrvá to ani 4 sekundy a ryba je v okamihu v nebi.
 

Preboha!

Preco tak nehumanne?Lepsie je ju za par sekund humanne utopit:)))
 

Predom je to dobré vyskúšať na nečisto

na susedovi nad vami, čo stále púšťa to dunivé techno :)
 

 

Na domnou je uz len strecha a hviezdy,ale davnejsie ,v panelaku,som nie vlastnou vinou 2x rok po sebe skoro na den presne,vytopil susedov.Asi osud.A to so vodnar a milujem ryby!
Takze techo je proti tomu suvix!
 

zvrchu?

už si niekedy videl rybu? Zvrchu nemá až po chrbticu žiadnu tepnu, podobne ako ani ty, len svaly, takže si neviem predstaviť, ako by musela trpieť. Náhodou, to čo píše Gigel (mimochodom zrejme odborník na všetko:-) je celkom o.k. najprv rybu omráčiť a potom jedným rezom prerušiť hlavnú tepnu medzi srdcom a žiabrami, ktorá je v dolnej časti ryby. To ostatné popisuje tak, že je vidno, že to len odniekiaľ prevzal, ostatne ako všetky jeho články.
 

 

X krát v TV ukazovali profi rybári taký postup ako napísal matissek v rôznych reláciach, tuším aj v Ryby, rybky, rybičky. Preruší sa miecha a koniec.
Ten úder po hlave mnohí mnohokrát musia opakovať. Sám som ryby nezabíjal, aj sa bojím ak už to nebude mať kto v rodine robiť (otec), ta ale od čoho sú ženy, nie?

Ženy preto, bo poznám poľovníka ktorý dokáže zastreliť, ale doma zabíjať zajace, sliepky musí manželka. Tej to nerobí problém. Dosť zvláštne ak si človek uvedomí že pred pár desaťročiami bolo bežné pomáhať pri zabíjačkách, teraz už len do obchodu po plát mäsa ako keby to bola len surovina, nie bývalý živý tvor (narážam na plytvanie - celosvetovo stovky, tisíce ton ročne pokazeného znehodnoteného mäsa bez akejkoľvek úcty, mäso vyhadzované v školských jedálňach a pod.).
 

súhlas

matissek asi si myslel miechu, určite je jej prerušenie najhumánnejší spôsob zabitia ryby. odporúčam nôž čím ostrejší (ja používaj japonský nôž KAI Santoku, ostrý ako britva), ináč si nieje problém privodiť poranenie !
 
Hodnoť

Uff

Tak ta cast je o zabijani je ako z hororu. Inak som rybar, ale v zasade ryby domov nenosim. Je mi proti srsti ich zabijat. Je to zvlastne, lebo tak pred 5-10 rokmi som ten problem nemal.
Co sa tyka zabitia suhlasim s matissekom, prerezat tepnu (resp. odrezat hlavu) je lepsie ako trieskat po hlave.
 

Myslím, že je to protiprávne.

Každému zvieraťu pred smrťou musíš podľa slovenskej legislatívny znížiť citlivosť (omráčiť, elektrošok pri kurčatách...) a až následne pristúpiť k usmrteniu. Neviem, či ryby majú výnimku. Každopádne pri správnom omráčení ryba netrpí.
 
Hodnoť

hm

takze podla vas je dekapitacia "zaziva" pre rybu prijemnejsia ako smrt v spanku? nie som ryba ale pochybujem ze takato smrt je najmenej stresujuca pre akehokolvek zivocicha
 
Hodnoť

raz som prišiel domov

riadne ,,unavený" z pracovnej oslavy a manželka šomrala,že nemá kto zabiť kapra.Tak som sa do toho aj napriek promilám pustil.Vyvliekol som šmykľavého živočícha za plutvy na dvor a a vyzbrojený kuchynským nožom som sa do neho bez strachu pustil. Zápasil som s tým kaprom / vše aj z dvomi,podľa toho ako my hlavou putoval alkohol a menilo sa videnie/ v snehu na dvore ako s anakondou v močarine a kým som ho zniesol zo sveta bol som spotený ako závodná myš a od krvi a šupín som bol zamazaný ako rybárska loď.Kapor bol dorezaný ako keby ho napadli pirane a kostí mal raz toľko ako za živa.No hrôza.Nikto ho nechcel zjesť a ani mne ktovieako nechutil.
 
Hodnoť

videonávod

Tu to máte pekne aj s videom:
http://www.novinky.cz/vanoce/2...
 

Nemáš tam filetovanie

a ani stiahnutie z kože. To je pre laika najťažšie, ak mu to nemá kto ukázať.
 
Hodnoť

Hmm, vidím ...

...že odkedy som prevzal doma úlohu kata, a to bude dobrých už 25 rokov, robím to ináč a teraz neviem, či úplne zle :-) ... Totiž, akonáhle ho zabijem, odrežem mu hlavu a vyberiem vnútornosti ... Ale potom (zmena pravidiel?) ho, hocje to náročné, darí sa mi vždy, stiahnem ho - ten trup z kože aj so šupinami naraz ... Nerobím to "odšupenie" ... Robím to blbo???
 

 

Robíš to úplne normálne, ja som včera mal doma sviatky - jatky, a úplne rovnako - ale ja ho zabíjam rovno odrezaním hlavy - s dobrým nožom za pár sekúnd má prerezanú miechu aj tepnu a potom mu pekne vyberem vnútornosti a stiahnem mu kožu občas aj pomocou kombinačiek. Inak práve včera som sa zaprishal, že už nikdy nekúpim šupináče, lebo tá koža sa so šupinami sťahuje 2x tak pomalšie...

A na príspevok nižšie od modrehomodraka - ryby by som nemohol ani najmenej pokrstiť menom Fico. Dcéra by mi to nedovolila, keďže tak sa volá jej "obľúbená" hračka, ktorá robí furt iným hračkám zle - červená divá svlna.
 
Hodnoť

kedysi som si vystrelil z prvého šéfa

po prvej VŠ.
Bol to taký sprostý uslintaný snaživý komouš.
Vedomosti nulové, ale viedol stranícku skupinu, checheche.
A dostal mladých inžinierov, aby nenarobil veľa škody vo fabrike.
Voľajaký Francel.
Išiel si kúpiť na Vianoce prvého kapra v živote.
Tak som mu poradil, nech najskôr nechá naostriť nôž ako britvu a nech kapra umŕtvi krátkym hlbokým rezom pred chvostovou plutvou. Že tam má ryba taký nervový uzol...
de.bill ma počúvol. Po Vianociach prišiel do práce s rukami zafačovanými a polepenými náplasťami.
Keď nám rozprával, ako kaprovi zarezal do chvosta a ten sebou mrskol, spadol zo stola v kuchyni a preplácal sa až na koberec v obývačke, kde ho Pišta naháňal s nožíkom a sekal po ňom, išli sme prasknúť. Rehotať sme sa nemohli, by sa súdruh vedúci nasr. All. Smiali sme sa ako ***** až keď išiel Pišta na novoročné zasadnutie straníckej skupiny na technickom úseku, hahahaha.
 

Fakt hrdinské!!!!!

Jednoznačne druhý odboj!!! Prečo o takýchto zásadných veciach mlčíš???!!! Veď aj vďaka takýmto bezmenným hrdinom padol nenávidený režim...Skrátka a dobre: Typický prípad druhého odboja!!!!Tak mu treba,špine komunistickej....ani kapra nevedel zabiť,ale na vedúcu funkciu sa hrabal! :-(
 
Hodnoť

nebojte sa filetovania

Nájdite si na webe video, ak to neviete.
Po narezaní Y-kostičiek a tepelnom spracovaní ani neuveríte, že kapor má skelet.
 
Hodnoť

ja...

... mu hrot noza pichnem za "krk" a prerusim miechu, je to rychle a ciste...
 
Hodnoť

 

namiesto tej námahy si zbehnem radšej kúpiť filé :D
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Žena