SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kam zmizli staré dievky? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

kam zmizli?

Nezmizli. To je moja diagnóza. kedysi sa hovorilo, že staré dievky sú hnusné (nepríjemné), ale nemyslím, že by som bola hnusnejšia ako hocikedy predtým. Už som na doživotné partnerstvo rezignovala, ale priateľ nie, tak čakáme na jeho "pravú", lenže akýsi je neschopný, tak sa bojím, že mu nakoniec zostanem ja. Niektorí ľudia na život vo vzťahu nie sú stavaní, už si napr. neviem predstaviť, že by mi niekto chodil za chrbtom, kým sedím pri stole, to by ma mátalo. Teraz si robím, čo chcem, spím, kedy chcem, obedujem sardinky s jogurtom. Keby so mnou aj nejaký muž žil, asi by ma po týždni zabil. Pravda, som trochu smutná, že nerozšírim svoje gény, ale zas ľudstvo sa bez toho obíde.
 

 

ten pravý príde, keď ho najmenej čakáme a keď Ťa bude milovať, nebude Ti vadiť, že Ti chodí poza chrbát ani jemu, že si dávaš sardinky s jogurtom. bude to krásne a pre ľudstvo prospešné ;)
 

 

Ten pravý prišiel, a aj odišiel. To sa môže zdať divné, ale niekedy láska nie je dostatočný argument. A že prečo a čo ešte, alebo čo iné by to malo byť, tak na to som neprišla a asi do smrti neprídem.
Ďakujem za povzbudenie, bohužiaľ máš viacej viery v "nás" ako imaginárny pár, ako my sami. Prajem Ti, nech sa darí.
P.S.: Je to krásne, ale niekedy si hovorím, že by už aj celkom stačilo.
 

 

nezdá sa mi to divné
som zamilovaný a ona teraz vraví, že by sme si nerozumeli, keď pred tým som počúval ako je jej so mnou dobre a aká je štastná, bolo to vzájomné, krásne spontánne............. ale, niečo sa stalo a ja neviem čo. nechce o tom hovoriť.......
preto Ti držím palce, lebo viem aké je to krásne a ak máš chuť o tom komunikovať, myslím, že raz sa podarí. nech sa aj Tebe darí.
a ďakujem
 

 

No tá Tvoja, za tým môže byť všetko možné-nemožné, možno ani sama nevie, ale aspoň sa rozprávate, to ste už ďalej než my. My sme totiž spolu nikdy nechodili. Ja by som s ním komunikovala, ale nemám odvahu sa s ním stretnúť. Už som si 100x hovorila, že ho vyhľadám a prehrala si, ako by to asi malo vyzerať, a v tom momente ma to úplne nadchlo - ale už o pár minút som to zavrhla, že som sa zbláznila a že to nemôžem urobiť. Už len tá myšlienka, že to naňho "vyklopím", sa mi zdala šialená. Pritom on je v pohode, určite by ma nevysmial (aj keď asi by sa tváril, že: "no čo, moja..."), má rád ženy, ale je hrozne nevypočitateľný, individualista a vlastne ani neviem, či chce vzťah, alebo čo vlastne chce. Hovorila som si, že čert nech vezme nejakú dôstojnosť, veď bez neho mám úplne nedôstojný život, ale... Mám pocit, že keď ho prvá oslovím, prinajlepšom budem vždy ťahať za kratší koniec. Keby tak niekto chcel zinscenovať naše "náhodné" stretnutie, bola by som jeho doživotným dlžníkom. Lenže nemám známych, ktorí by mi v tomto mohli pomôcť. Možno sa zdá, že o moc nejde, keď nemáme nič za sebou, ale ja som šťastná, keď si len pomyslím, že sme spolu, a keď si uvedomím, že blúznim, zase som na dne... Je to prekliate.
 

 

práveže už aj s rozprávaním to ide dole vodou :( už si len píšeme a prestala odpovedať na SMS-ky, stretnúť sa nechce....... nikdy som necitil to čo s ňou, skúšam udržať aspon malý plamienok, ale je to ako piesok pomedzi prsty........ má dosť veľa na pleciach, chodil som jej pomáhať, a teraz aj pomoc odmieta :( Ty si ako zistila, že je to On, keď ste spolu neboli? s tým ťahaním za kratš koniec môžeš mať pravdu, aj keď neviem, čo myslíš tým, že má rád ženy. Ale ak máte spoločné záujmy, myslím, že by nemal byť problém sa stretnúť nezáväzne, keď na neho urobíš dojem, určite to bude chcieť zopakovať, teda, ja by som určite chcel :) možno tam robím chybu, že prejavím záujem a už ťahám za kratší koniec, neviem ako je to so ženami, či ich priťahujú viac tí nedostupní a chladní muži.
veď sama píšeš, že žiješ s priateľom (dostupný, nezáujem). Neviem si predstaviť, že s niekým žijem, aby som sa pozeral po inej žene s perspektívou budúceho vzťahu. nedokážem udržiavať viac ako jeden vzťah so ženou. Ste na mňa asi veľmi komplikované :) ale v podstate ani necghcem žiť s viac ako s jednou jedinou. :) pekný víkend
 

 

Nechcem Ti radiť, lebo neviem, neviem, čo by si mal robiť, rozprávanie, písanie, stretanie, pomáhanie by malo byť samozrejmé, ak ide o lásku, ale aj keby tam nič z toho nebolo, neznamená, že to láska nie je, teda z jej strany (ale tiež nemusí byť). Má iného? - alebo chce ho? - niekde tam by mala byť odpoveď.
Ako som zistila, že je to On? - chodili sme spolu do školy, tam som preň stratila hlavu (aký paradox). Nemáme spoločné vôbec nič len minulosť, ktorá je už dávno zabudnutá. Hej, mám priateľa - kamaráta, veľmi dobrého, ktorý myslí, že by som mala toho kostlivca konečne vypratať zo skrine. Nevládzem robiť dojmy, buď sa raz zídeme a všetko si vyčítame z očí, alebo... to bude zbytočne veľmi dlhý život.
Chcem Ti povedať, že je sprostý mýtus, že ženy priťahujú nedostupní a chladní muži. Ženy sú od prírody a kultúry tie cudnejšie, hanblivejšie, ktoré nerobia prvý krok (viď mňa), keď sa tak budú správať aj muži, nikam sa nedostaneme. Ty ako muž nikdy neťaháš za kratší koniec, od Teba sa práveže očakáva, že prejavíš záujem, a o to rozhodnejší, o čo je ten záujem silnejší. Ak to tak cítiš, presvedč ju, nečakaj, čo Ti povie, chyť ju za ruku, objím ju, za to sa nejde do basy, keď sa bude brániť, nechaj ju, telom sa nedá klamať. Možno trochu drsné, ale nič účinnejšie mi nenapadá.
 

 

tak mi oznámila, že už niekoho má. dúfam, že bude s ním šťastná, lebo mi roztrhne srdce.
 

 

to je mi ľúto, pokiaľ sa dá, maj sa dobre
 

 

ďakujem.
neni to jednoduché, ešte som nezažil nič tak silné, asi mi neostáva iné, len sa tešiť ako krásne mi bolo
 

 

... a ver tomu, že príde niečo ešte krajšie! Možno práve preto sa to všetko stalo - aj keď to rozhodne nie je jednoduché. Držím Ti palce - aby to tak veľmi nebolelo!
 

Poviem to na rovinu

Muzi su z Marsu a zeny z Venuse. A co nas spaja je len a len sexualny pud a nasledna reprodukcia. Vtedy ten vztah funguje, lebo existuje vyssia priorita - deti. Mimo tento scenar, dlhodobe spoluzitie je len iluzia a vo vyssom veku pohodlnost.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

príde mi úplne prirodzené, že sa volám Kováčová :) Trošku mi to však vadilo pri cudzích priezviskách nepr. talianských --- nereže mi tam tá slovenská prípona - ová . Napr. Flaugniatti - ová...
 

 

Muži si nás niekedy privlastnia tak či tak hneď po podpísaní sobášného listu! :) :)
 
Hodnoť

-ova...

S tym -ova to pisatelka clanku prepiskla.To by sa pri publikovani nemalo stat, je to zavadzajuce. Ako sa hovori "dvakrat meraj a raz rez".
 
Hodnoť

Konečne

sa našla téma na hašterenie.
 
Hodnoť

Nie je nahodou

slecna/pani Debreceniova popri zamestnani aj predsedkynou Slovenskeho feministickeho spolku?
 

Debrecínka

by sa mala volat. Preboha co je na tom zle,ze rodina ma jednotne meno, preto to tak je a nie nejake skryvanie sa za identitu muza! Aj deti viac citia formalnu spolupatricnost ak je meno rodiny rovnake. Ved ak je meno exoticke to ova nemusi byt, ale spolovne meno celej rodiny je dobra vec.
 
Hodnoť

Bring me a sandwich!

Nechápem, ako môžu v serióznom deníku vydávať takého extrémistické gendristické kecy, ako vypúšťa zo svojej pusy Janka Debrecéniová, za seriózne názory. To sa môžu rovno v článku Rómoch pýtať na názor Kotlebu.

A čo je horšie, sú to čisté špekulácie... napríklad (a takých vecí je tam viac) nevstupovať do manželstva z politických dôvodov? Určite, Debrecéniová sa môže pohybovať v takých kruhoch, kde môže získať taký DOJEM, ale je to len DOJEM. Všetky seriózne výskumy hovoria o úplne iných dôvodoch.

Jednoducho, nemá (odbornú) úroveň tá ženská, mala by začať štrikovať :)
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Žena