Tento fyziologický jav sa do povedomia verejnosti dostal vďaka sociálnym sieťam. Fotenia rôznych výrazov tváre a našpúlených pier ženy po celom svete striedajú s uverejňovaním fotografií svojho lona a stehien, najmä v letných mesiacoch počas oddychu na pláži, keď sa delia so svojimi priateľmi o ich aktuálny výhľad.
Buď ju máte alebo jednoducho nie
„Túto medzeru majú niektoré ženy prirodzene, bez toho, aby sa o to snažili. Ale nie je v nej žiadna výhoda z pohľadu zdravia.
Keď ju máte nie ste silnejšia, srdce vám nebije pravidelnejšie, nebežíte rýchlejšie, nie ste výkonnejšia ani zdravšia,“ hovorí nutričná poradkyňa Eva Blaho.
Štíhle nohy v takomto ponímaní sú typické pre modelky, ktoré sú extrémne chudé. Aj Kate Moss či Cara Delevingne sú nositeľkami podobnej anatómie.
Takáto skladba tela však nie je vlastná každému a nie každý môže dosiahnuť zúženie stehien do takej miery, aby medzi nimi vznikla medzera.
Gény jednoducho neoklamete, to však neznamená, že ak nevyhovujete všeobecným aktuálnym „podmienkam krásy“, nevyzeráte dobre.
Zľava: Kate Moss, Cara Delevingne
Zdravé sebavedomie vás robí krajšou ako medzera
Problémom je, že ženy sa na seba pozerajú príliš často zvonka a majú tendenciu jednotlivé časti tela zaškatuľkovať do čísel a tvarov.
Je dôležité uvedomiť si, že krása pochádza z vášho vnútra a zo sebavedomia. Akonáhle o sebe začnete pochybovať, prejaví sa to na vašom vyžarovaní. Aj na internete sa o tejto telesnej predispozícii rozprúdili vášnivé debaty.
Mnoho žien trendu podľahlo a na internete si našli návody a videá, ako sa dopracovať k vytúženej medzere. Nie všetko je však úplne pravda a nie každý sa môže dopracovať k úspešnému cieľu.
Mnoho žien za naháňačkou za štíhlymi nohami riskuje svoje fyzické aj psychické zdravie.
Podobnými extrémami sa môžete dopracovať k zničenému zdraviu
Podľa psychologičky Hany Ševčíkovej je tento prípad chorobným prejavom, ktorý už prechádza do extrému a môže človeku spôsobiť aj poruchy príjmu potravy.
„Príde mi to choré ako akékoľvek iné fyzické méty. Väčšinou to nie je osamotené miesto, na ktoré sa ľudia s poruchami príjmu potravy sústredia, ale áno, je to prejav poruchy príjmu potravy. Nemožno to však ohraničiť len na toto, to by bol veľmi oklieštený pohľad.“
Instagram
Čo na to muži?
Mnoho ženských manierov necháva mužov v pomykove. Buď vôbec netušia, o čo sa jedná alebo sa im našimi „problémami“ nechce zaoberať.
Rovnakým prípadom je aj slávna medzera medzi stehnami. Na internete kolujú videá, v ktorých muži zdieľajú svoj pohľad na túto problematiku.
Ich pohľad je veľmi jednoduchý a presne taký, aký by na tento trend mali mať aj ženy. Pri otázke, čo si na žene všímajú ako prvé a čo ich dokáže zaujať, odpovedali takmer všetci „Oči a úsmev“.
Záverom ich filozofovania o tejto téme bolo jediné: Je im jedno či medzeru máte alebo nie. Nie je to vec, ktorá ich zaujme. Dokonca si ju vôbec nepamätajú. Prečo by teda mala zaujímať ženy?
Foto: Instagram, TASR, SITA