1.Príliš dlho používate jednu osušku
Osušky, uteráky, lufy, hubky, kefy, masážne rukavice do sprchy. Každý z týchto predmetov do seba nasáva vlhkosť a schne len veľmi pomaly.
Ich vlhké prostredie je semeniskom baktérií, ktoré si každý večer aplikujete na telo. Perte uteráky častejšie, už po troch alebo štyroch použitiach a na vysokom stupni v horúcej vode.
Eliminujete tak zvyšky kože a olejov, ktoré látka nasala z tela. Práve ony a nahromadené nečistoty spôsobujú nepríjemný zápach materiálu.
2.Píling náš každodenný
Možno si myslíte, že zbavovať pokožku nečistôt a odumretých buniek každý deň počas sprchovania je užitočné. Kúpili ste si sprchový gél s mikročasticami, ktoré vám pleť oderú až do čista.
Postačí, ak píling využijete raz za týždeň alebo si zakúpte jemnejšiu verziu s malými čiastočkami, ktoré ošetria vašu pokožku šetrnejšie.
3.Najprv sprcha, potom hrebeň
Aby ste zabránili lámaniu, prečešte si párkrát vlasy ešte predtým, ako si ich umyjete. Vyhnete sa tým ich poškodeniu a zamotaným prameňom.
4.Dva v jednom: zuby a telo
Umývate si zuby počas sprchovania, pretože si myslíte, že vám to ušetrí čas? Nech je dôvod akýkoľvek, tento multitasking sa neodporúča.
Vaše zuby si zaslúžia pozornosť a tej je menej, keď robíte viac vecí naraz. Venujte zubom viac ako dve minúty svojho času.
Ak si hovoríte, že im ich venujete v sprche, v tom prípade zbytočne plytváte vodou.
5.Ako prvé prichádza holenie
Keď sa ponáhľate, stane sa vám, že ešte predtým, ako si umyjete vlasy alebo sa vôbec vo vani či sprche zohrejete, začnete sa holiť.
Doprajte pokožke viac času. Podľa expertov by to malo byť dokonca 15 minút. Ak však toľko času sprchovaním stráviť nechcete, posnažte sa holenie vykonať až ako posledné.
Pokožka a chĺpky sa zjemnia a folikuly otvoria. Odstránenie chĺpkov bude vďaka tomu účinnejšie a vaša pokožka hebkejšia.
6.Každodenné umývanie vlasov
Toto je pravdepodobne jedna z vecí, o ktorej už viete, že vašim vlasom škodí. Mnohí si vlasy umývajú každý deň, pretože sa cítia príjemnejšie, čistejšie.
Paradoxom však je, že čím častejšie ich umývate, tým rýchlejšie sú mastné. Násilné odstraňovanie mastnoty núti pokožku hlavy k núdzovým opatreniam, a tak začne produkovať viac mazu. Dajte vlasom čas a umývajte si ich každý druhý alebo tretí deň.
Ak si nie ste isté vzhľadom svojej hrivy, používajte suchý šampón, ktorý neodstraňuje oleje prirodzené pre vaše vlasy a pomáha udržať ich svieži vzhľad.
7.Už sa teším, keď si ľahnem do horúcej vane
Aj vy si to občas poviete po ťažkom dni? Pocit je to skvelý, no pre pokožku je to šok najmä v chladnom počasí. Pleť týmto zvykom vysušujete. Keď vás koža začne štípať alebo jej farba prechádza do červena, je čas so sprchovaním skončiť.
8.Nesprávne používanie osušky
Intenzívne utieranie je chybou, ktorú robí väčšina z nás. Po sprche sa potrebujete rýchlo osušiť a zbaviť prebytočnej vlhkosti.
Týmto pohybom však narúšate vrchnú vrstvu pokožky, vysušujete ju a neskôr môžete pociťovať svrbenie či pálenie práve kvôli tomu.
Pokožku osušte len prikladaním uteráka k telu, dajte si záležať na tom, aby ste ho osušili najmä v intímnych partiách a medzi prstami.
Vôbec neprekáža, ak na zvyšných častiach tela ostane ešte trochu vody, pleť sa tak hydratuje. Ak je to možné, vyhnite sa aj „uterákovým turbanom“, do ktorých si zamotávate vlasy. Nechajte ich len voľne vyschnúť a dýchať.