1.Nedostatočné vysušenie vlasov
Na kvalite a vzhľade vlasov sa môže nepriaznivo odraziť slabé vysušenie. Vlhký vlas obsahuje percento vody, ktoré okamžite pri vonkajších teplotách priťahuje chlad, a tak ich poškodzuje a láme.
2.Používanie suchozipsových nátačiek a žehlenie vlhkých vlasov
V obidvoch prípadoch musia byť vlasy suché, iba vtedy im neublížime pri finálnej úprave. Inak ich doslova „uvaríme“.
3.Nesprávny výber a veľké množstvo vlasovej kozmetiky
Príliš veľa kozmetiky spôsobuje zaťaženie alebo naopak nedostatočné ošetrenie. Vlasy sú bez objemu, spľasnuté, elektrizovanie, rýchlejšie sa môžu mastiť alebo zostanú nedostatočne vyživené, suché a zle sa s nimi pracuje.
Opatrne so stylingovými prípravkami so silnou fixáciou – tie môžu jemné vlasy zaťažiť. Spýtajte sa svojho kaderníka na finálnu úpravu účesu, pomôcky a prípravky.
4.Slabé vymývanie vlasovej kozmetiky
Pri šampónoch je dôležité vyplachovanie, akékoľvek zvyšky prípravkov vlasy zaťažia. Spoznáte to jednoducho tak, že na druhý deň budú volať o pomoc v podobe opätovného umývania.
Platí pravidlo, že dvakrát viac času venujeme vymývaniu šampónu ako samotnému umývaniu. Vymývať treba dovtedy, kým už z vlasov vyteká len čistá voda. To isté platí i na aplikáciu kondicionérov, masiek a kúr.
5.Používanie veľkého množstva šampónu
Pri všetkých prípravkoch sa oplatí sledovať na návode odporúčané dávkovanie. Všeobecne stačí použiť pomerne malé množstvo veľkosti dvojeurovej mince.
6.Nevhodné umývanie vlasov
Často robíme chybu a šampón nanášame na temeno hlavy, kde ho napeníme krúživými pohybmi do vlasov a potom opláchneme. Správne by sme mali šampón nanášať do cestičiek a potom pridaním malého množstva vody napeniť.
Samotné šampónovanie by malo byť jemné a šetrné. Drhnutie a veľký tlak vlasovej pokožke neprospeje, príliš veľké množstvo šampónu môže spôsobiť elektrizovanie vlasov.
Kondicionér alebo masku aplikujeme len na končeky vlasov, nie ku korienkom, rýchlejšie sa zamastia, nebudú držať tvar a v konečnom dôsledku si ich budete musieť druhý deň umyť.