SME

Váš zdravotný stav aj povahu je možné vyčítať z tváre

Počuli ste o facereadingu? Diagnostická metóda pochádza z tradičnej čínskej medicíny a je založená na rokoch vedeckého skúmania súvislostí života a jeho odrazu na našej tvári.

Jednou z mála certifikovaných odborníčok na facereading na svete je Slovenka Silvie Kanahele Chladek.

„Facereading je pre mňa najkomplexnejšia analýza človeka,“ hovorí Silvie Kanahele Chladek a približuje, čo všetko môže tvár povedať, „je možné vidieť zdravotné problémy, ktoré už existujú ale aj tie, ktoré hrozia, možno zistiť napríklad rakovinu, neplodnosť, odhaliť, ak človek smeruje k samovražde alebo je pred zrútením.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cez tvár môžeme vidieť, kedy sa v živote človeka odohrali nejaké kľúčové udalosti, ktoré ho ovplyvnili, a aj aké. Možno rozpoznať dušu, myseľ, telo a vzťahy medzi týmito jednotlivými časťami. Veľa ľudí má totiž v sebe nejaký vnútorný boj.

SkryťVypnúť reklamu

V tvári máme vpísané naše schopnosti, talenty, vlastnosti, silné aj slabé stránky, náš emocionálny profil, čo najčastejšie človek cíti, akého druhu má myšlienky. Spôsob, akým fungujú jednotlivé časti tela má totiž vplyv na emócie.

Zdravotný problém a jeho fyzické prejavy môžu vzniknúť na základe našich emócií a je dôležité dopátrať sa, kde je zdroj.“

Tvár je doslova zrkadlom nášho života. Ak vám to pripadá ako veštenie z dlane, v žiadnom prípade nejde o nič podobné. Facereading vychádza z dlhoročných pozorovaní a skúmaní faktov, ktoré sa v našich životoch odohrávajú.

K téme sa vyjadruje:

Silvie Kanahele Chladek, odborníčka na facereading, Silviechladek.com

Spolupráca by bola ideálna Naša medicína spolupracuje s niektorými odbormi tradičnej čínskej medicíny, Facereading je však u nás ešte málo známy. Spolupráca západnej a východnej medicíny je dá sa povedať v plienkach.

SkryťVypnúť reklamu

Čoraz viac ľudí však inklinuje k tradičnej čínskej medicíne a hovorí o priaznivých výsledkoch. „Západná medicína má vynikajúce výsledky napríklad v traumatológii, ale čo sa týka chronických ochorení, zvyčajne používa len lieky na potláčanie symptómov a nerieši príčinu.

Ak desať ľudí bolí hlava, nemusí to byť u každého z nich z rovnakého dôvodu,“ vysvetľuje Silvie a dodáva, „navyše systém je u nás nastavený tak, že lekár má za deň aj štyridsať pacientov a nemá čas hodinu sa s každým rozprávať a premýšľať nad súvislosťami.

Domnievam sa, že moderná medicína by mohla s niekoľko tisícročí starými tradičnými medicínskymi systémami spolupracovať a spolu by dokázali vyriešiť skutočne veľa problémov.“

Chcela vyriešiť svoje problémy Facereading je zatiaľ málo známy, Silvie k nemu priviedli vlastné problémy, ktoré chcela úspešne vyriešiť, nielen potlačiť liekmi s rôznymi vedľajšími účinkami.

SkryťVypnúť reklamu

„Medicína ma zaujímala odmalička,“ hovorí Silvie a približuje svoje skúsenosti, „prirodzene som na sebe objavovala energetické dráhy, body, meridiány, s ktorými pracuje najmä tradičná čínska medicína, najskôr som sa dala na cestu klasickej konvenčnej medicíny, avšak nakoniec ma to doviedlo práve k alternatívnym a doplnkovým systémom uzdravovania a k energetickej medicíne.

Hľadala som riešenie svojich problémov a natrafila som na Lotus Institut a Lillian Pearl Bridges, ktorá sa venuje facereadingu. Práve otvárala prvý ročník štúdia, tak som sa rozhodla zapísať. Z Európy nás bolo do desať. Medzi spolužiakmi boli uznávaní lekári aj psychológovia. Ja som tam bola najmladšia.“ Silvie konštatuje, že po absolvovaní štúdia sa jej život otočil o 180 stupňov. V súčasnosti je na svete okolo tridsať absolventov štúdia facereadingu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Príklad schémy pre facereading podľa čínskej medicíny nájdete TU.

Za čo všetko môže naša psychika? Ak sa zamyslíme logicky nad pôvodom ochorení, je zvláštne, keď má napríklad jedna tridsaťročná žena problémy s obličkami a iná nie. Prečo? Prečo práve ona a iná nie? Sú to gény, spôsob života? Čo všetko zohráva úlohu pri ochorení?

Takúto otázku si zvyknú klásť chorí. Prečo práve ja, čo som urobil zle? Niekto má možno horšiu životosprávu, a napriek tomu neochorie. Západná medicína tiež priznáva možný psychosomatický pôvod niektorých ochorení, tradičná čínska medicína však práve na tomto fakte stavia.

Silvie Kanahele Chladek je presvedčená, že psychika zohráva v našom zdravotnom stave veľmi dôležitú úlohu, „Psychika stojí za väčšinou problémov. Podľa môjho názoru je to až 90% z nich. Naša spoločnosť je nastavená tak, že prejavovať emócie je nevhodné.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Môžu sa prejavovať len pozitívne emócie, negatívne nie. Potom v sebe ľudia dusia hnev, smútok a podobne, a táto energia zostáva metaforicky zablokovaná vo vnútri, v bunkách, v tkanivách a stáva sa toxickou. Čím dlhšie tam je, tým viac problémov spôsobuje.

Stáva sa tiež, že si veci interpretujeme rôznym spôsobom, niečo urobíme a potom z toho máme zlý pocit, hanbíme sa, donekonečna si to prehrávame v mysli a trýznime sa, a tieto myšlienky sú tiež toxické.

Čínska medicína pozná pojem, ktorý možno voľne preložiť ako akási nekoordinovaná energia vecí. Človek sa môže dostať do stresového stavu a doslova si privolať svojou energiou nepríjemnosti.“

Podľa Silvie každá myšlienka telepaticky priťahuje podobné myšlienky a zážitky, na čom stavia havajský spirituálny šamanizmus, v ktorom bola Silvie oficiálne oddaná ako šamanka. S úsmevom dodáva, „oplatí sa venovať pozornosť, čomu venujete pozornosť.“

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Robme to, čo chceme Facereading však nie je len o zdraví človeka, podľa Silvie je veľmi užitočným nástrojom pri zisťovaní napríklad talentov a smerovaní človeka, „každý by mal robiť to, čo ho baví, napĺňa, treba to nájsť a venovať sa tomu, i keď to niekomu môže pripadať ako nezmyselné.

Potom je človek oveľa šťastnejší, zdravý a silný. Keby dnes všetko nebolo v prvom rade o peniazoch, veľa „vecí“ by vyzeralo inak.

Avšak, keď niečo robíte naozaj od srdca pretože to vychádza z vašich zdedených talentov a schopností, budete v tom dobrý a je pravdepodobné, že sa tým aj uživíte.

Snažím sa, aby ľudia pochopili kým sú, čo vlastne chcú a robili to, čo majú. To je podľa mňa zmysel života a len tak sa každý z nás môže dostať tam, kam má.“

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Najčítanejšie na SME Žena

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 004
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 607
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 829
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 646
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 289
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 904
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 355
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 131
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
reklama
  1. Tomáš Mikloško: 11 vecí, ktoré ničia naše vzťahy – a ako to zmeniť
  2. Tomáš Mikloško: Ako (ne)cítiť svoje emócie
  3. Zuzana Pelaez: O plakaní, čakaní a platení alias o slovenskom, britskom a kolumbijskom zdravotníctve.
  4. Zdravotní Klauni: Posledná klauniáda pre Lenku
  5. Ján Karas: Keď moc nemá tvár: Prebudenie tých, ktorí mlčia na hrane autority a toxického riadenia
  6. Gabriela Sabolová: Ako Aničke takmer zakázali riadiť auto
  7. Liga za ľudské práva: Adriana Mesochoritisová: Dobre mienené rady môžu byť pre ženy v násilných vzťahoch nebezpečné
  8. Matúš Radusovsky: Rôzne druhy medu a ich benefity
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 211
  2. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 9 407
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 8 413
  4. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 285
  5. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 880
  6. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 768
  7. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 024
  8. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 563
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťZatvoriť reklamu