Tradičné veľkonočné symboly importovali do USA osadníci z nemeckých území Európy, ktorí prišli na územie Pennsylvánie začiatkom 18. storočia. Ich zvyk zdobiť vajíčka a veľkonočné stromčeky si postupne osvojili aj osadníci z iných častí Európy.
Korene tradície hľadania vajíčok pochádzajú zo staronemeckého zvyku, keď deti nechávali na noc svoje klobúčiky v húštinách, aby si tam na druhý deň našli vajíčka od veľkonočného zajaca. Klobúčiky sa však rýchlo premenili na košíky a v 19. storočí vajíčka nahradila čokoláda.
Dnes americkú Veľkú noc ovládla komercia a všetci výrobcovia tradičných čokolád majú pre tento sviatok pripravené veľkonočné verzie svojich produktov. Ich veľkosť a tvar spravidla presne zodpovedá vajíčkam, takže rodičia ich môžu ľahko ukryť vo farebných plastových vajíčkach. B7va zvykom, že deti pritom naháňa zajac. Nie skutočný. Napríklad rodič prezlečený za neho.
V uliciach väčších miest sa v nedeľu konajú veľkonočné prehliadky. Ľudia sa na nich zúčastňujú vo veľkonočných kostýmoch alebo majú aspoň typické jarné klobúčiky zdobené kvetmi. Najviac ľudí sa už tradične zúčastňuje sprievodu v New Yorku.
Veľkú noc oslavujú aj Bielom dome, v sídle Baraca Obamu. Zajac skrýva sladkosti pre deti aj v záhrade prezidenta. Okrem ich hľadania bývajú súčasťou programu preteky v gúľaní vajíčka a ďalšie hry.