Filipíny sa radujú zo Vzkriesenia
Pre katolícke Filipíny je Veľká noc hlavne sviatkami vzkrieseného Ježiša Krista. Ľudia v mestách organizujú sprievody, ktoré tvoria muži a ženy oblečené v čiernom. Sprievody sa stretávajú zväča pred kostolmi a zobrazujú stretnutie zmŕtvychvstalého Krista a jeho matky Panny Márie. Tu nastupujú na rad mladé Filipínčanky, oblečené za anjelov, ktoré od žien preberú smútočný odev. Týmto úkonom sa oficiálne začínajú oslavy Vzkriesenia.
Smútok dodržiavajú aj v susednom Rakúsku. Už od zeleného štvrtka až po Veľkonočnú nedeľu sú všetky kostolné zvony umlčané. Pri bohoslužbách sa využívajú drevené rapkáče, ktoré zvony nahrádzajú.
Taliani a Briti pečú koláče
Tradičným veľkonočným jedlom Talianov je Veľkonočný chlieb, ktorý sa podáva zväčša na raňajky. Zaujímavosťou pri príprave je to, že ešte pred pečením sa do koláča pridajú celé, neporušené vajcia aj so škrupinou.
Briti na sviatky pečú ovocný koláč, na ktorého vrchu sa nachádza dvanásť hrudiek marcipánu symbolizujúcich dvanásť apoštolov.
Všade samé sladkosti
Slovenská tradícia zvonenia pri vianočnom stromčeku, ktorú naše deti tak milujú, lebo po nej si už môžu ísť rozbaľovať darčeky, sa ujala vo Francúzsku, s tým rozdielom, že tu sa praktizuje na Veľkonočnú nedeľu. Po veľkonočných zvonoch v nedeľu ráno si francúzske deti nachádzajú v košíčkoch sladkosti a čokoládové vajíčka.
Podobne sú na tom aj austrálske deti, ktoré dostávajú na Veľkú noc čokoládových zajačikov. Vo Švédsku sa dievčatá, oblečú do kostýmov čarodejníc, namaľujú si červené líčka a chodia od dverí k dverám a pýtajú sladkosti.
V Brazílii pália Judáša
Brazília má tiež veľmi zaujímavú veľkonočnú tradíciu. Každý rok počas sviatkov po celej krajine sú postavení slamení strašiaci symbolizujúci Judáša. Miestni potom prepichnú, dobijú a zapália figuríny zobrazujúce muža, ktorý zradil Ježiša za tridsať strieborných.