Generácia kvetinových detí dospela, nastúpila éra uvoľnenej elegancie a odlišného vnímania pojmu krása. Ženy pôsobili usadlým, často i lacným dojmom v typickej hnedej a horčicovej farebnosti s akcentom červenej a oranžovej. Módu však ovládli nadčasové siluety. Najväčším prínosom dnešného oživenia štýlu je, že rezervované oblečenie v zemitým farbách nadobudlo nádych sexuality a štýlu. Sofistikovanosť 70. rokov je navyše predurčená na bežné denné nosenie.
Strapce na všetkom
Pri voľbe doplnkov sú v trende vrstvené varianty. Indiánsky strapcový motív sa preniesol z etno oblečenia zo 60. rokov a vidieť ho n a kabelkách, topánkach, na oblečení a j na veľkej bižutérii, ktorá je dominantným znakom inovovaného trendu. Nevyhnutné sú početné kovové kruhy, dlhé náhrdelníky, reťaze a korále a j mäkké poddajné klobúky. Nemali by však pôsobiť kom ediantsky.
Zvony
Najsilnejšie sa prejavoval trend zvonových nohavíc v sedemdesatych rokoch. V druhej polovici deväťdesiatych rokov sa s úspechom široké zvonáče vrátili a žali ovácie. Predlžujú nohy a sedia každej postave, ak ich dopĺňajú „platformy“.
Od motorkárov
Kožené bundičky do pása sú absolútnym hitom číslo jeden. Kombinujú sa so všetkým, s teplákmi, so športovým, s voľnočasovým, elegantným aj mestským štýlom. Môžu byť ušité a j z hrubšej kabátovej látky či na spôsob trenčkotu, základom je výdatné zastúpenie zipsov, rukávy a pásový lem sú zakončené úpletom.
Socializmus
Tesil sa reinkarnoval na šušťákovinu a safari look. Obliekali sme sa podľa akéhosi „spoločenského kódexu“, normalizovaného komunizmu, a kto sa odvážil k výstrednosti, bol odporca režimu. Ženy nosili brčkavú trvalú a vďaka smutnej konfekcii vyzerali ako panie, matky, tety.
Disco look
Na výslní sú opäť dvadsať rokov zabudnuté zvonové džínsy. Hitom sú aj nohavice zo zamatu, z lesklých ma teriálov, lurexov. Blejzre majú ležérny vzhľad a vyhrnuté rukávy. Ne vyhnutným znakom 70. rokov sú obrovské slnečné okuliare s oválnymi tmavými skla mi a účesy vytvoren é pomocou trvalej ondulácie.
Šikovné ruky
V každej rodine sa šilo, plietlo, háčkovalo. Časy nedostatku spôsobili, že ľudia odkladali z oblečenia všetko, čo by sa mohlo hodiť a vyrábali sa rôzne napodobeniny. Farbili sa látky doma v tatramatke a tak mnohí mali vlastnoručne vytvorený „štýl“. Oblečenie sa delilo na doma, do práce a na sviatočné príležitosti.