SME
Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Nebezpečenstvá aj dary ukrýva v sebe dvanásť znamení

Každý človek má v sebe energiu všetkých dvanástich znamení zverokruhu. Nikto nie je jednoznačne len jedným z nich. Každé znamenie dáva jeho nositeľovi dary aj nebezpečenstvá.

Astrológ Enki Hogh rád približuje ľuďom vplyv znamení horoskopu aj planét cez príbehy, ktoré sú jeho silnou stránkou.Astrológ Enki Hogh rád približuje ľuďom vplyv znamení horoskopu aj planét cez príbehy, ktoré sú jeho silnou stránkou. (Zdroj: DAGMARA SARITA POLIAKOVÁ)

Každý človek má v sebe energiu všetkých dvanástich znamení zverokruhu. Nikto nie je jednoznačne len jedným z nich, ale v nasledujúcich riadkoch budeme hovoriť o ich čistej energii. Astrológ Enki Hogh však o viditeľných prejavoch neviditeľných energií bude ešte viac rozprávať v mikulášskom Jogacentre aj 18. februára od 17. hodiny.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. „Ľudia kedysi cez mytológiu mali lepší kontakt sami so sebou. V príbehoch o Bohoch boli v kontakte so svojimi vnútornými archetypmi," zašiel do minulosti astrológ Enki Hogh.

Skryť Vypnúť reklamu

Žiadne znamenie zverokruhu nie je dobré ani zlé. V tomto zmysle je neutrálnou energiou. Mincou, ktorá má dve strany. Len na nás záleží, či budeme rozvíjať jeho pozitívne kvality, alebo prepadneme jeho necnostiam. Ak sme teda už predstaviteľom niektorého z dvanástich znamení, mali by sme sa vedome usilovať o naplnenie jeho cností.

Bez energie Barana by sa nikto nepresadil

Baran je oheň, má silnú energiu začiatku. „Predstavte si energiu jari, ale Baran je aj sopka, prvotný výbuch. Barana by som mohol nazvať pionierom zverokruhu," predstavil prvé znamenie astrológ. „Pionier v tom zmysle, že začína nové veci. Obrovská energia. Je super, keď je zvládnutá a nešťastie, keď nie. Nasledujú výbuchy."

Každé jedno znamenie v nejakej oblasti svojho života zažíva človek denne. „Najlepšie energiu jednotlivých znamení možno pochopiť vtedy, keď ju človek objaví v sebe," doplnil Enki Hogh a navrhol zahrať sa s predstavivosťou: „Kedy používa energiu Barana? Predstavte si, že vás naháňa zúrivý pes. Darí sa vám pred ním unikať až k útesu. Odrazu stojíte pred rozhodnutím, buď skočíte, alebo sa otočíte zoči-voči psovi. Predstavte si ten stav vedomia. Je úplne iný, ako keď ležíte na gauči. Ste absolútne koncentrovaný, to je otázka útok – útek. Útek sme už vylúčili, takže ostal útok. Viete si to predstaviť? V nejakých obmenách práve takúto energiu Barana v živote občas zažívame."

Skryť Vypnúť reklamu

Cnosť, ktorú má Baran rozvinúť, je odvaha. Baran je spojený so schopnosťou sebapresadenia sa. Ak by človek v sebe nemal energiu Barana, je v tomto svete stratený, nevie sa presadiť.

Baran je väčšinou magnetom pre stres. „Má sa naučiť odvahe, ale doma na gauči sa to nenaučí. Preto potrebuje príležitosti. Dieťa Baran vedome či nevedome priťahuje také okolnosti, kde si, napríklad, rozbije kolená. Inak to u neho ani nejde."

Najväčší problém Barana, podľa astrológa, je v tom, keď nenájde správne bojisko. „Keď si v akejkoľvek svätej knihe prečítate o boji, či už v Starom zákone, Bhagavadgíte či v Koráne o džiháte, je to o energii Barana. Aká je v nich vojna? Vojna proti vnútorným nepriateľom. Keď Baran nájde rovinu bojiska vo svojom vnútri, je to výborné. Akonáhle však začne vidieť nepriateľov všade na okolí, dostane sa na scestie."

Skryť Vypnúť reklamu

Najväčšia pasca pre Býkov je materiálny svet

V horoskope nie je žiadne iné znamenie také stabilné ako Býk. Práve stabilita môže byť pre neho výhodou alebo problémom.

Každý Býk podvedome cíti, že musí nájsť nejakú istotu. „Keď ju nájde v správnej rovine, má vyhraté. Keď ju bude hľadať na nesprávnej, má veľký problém," predstavil ďalšie znamenie Enki Hogh.

„Najväčšia pasca pre Býkov je materiálny svet. Každý z nás potrebuje určitú mieru istoty, ale keď ju začne hľadať len v materiálnom svete, potom sa z Býkov stávajú takí ľudia, ktorí všetko hrabú k sebe a obklopujú sa vecami. Domy, chaty, autá. Ak Býk hľadá istotu v materiálnom svete, má dopredu prehratý boj. V materiálnom svete istotu nikdy nenájde. Ak mu aj vydrží celý život, minimálne v okamihu smrti všetko nechá tu na Zemi."

Skryť Vypnúť reklamu

Ak by Býk chcel naplniť energiu Býka správnym spôsobom, jedinú istotu nájde vo svojom vnútri.

Býk zvyčajne spontánne inklinuje k tichu, prírode, umeniu. Pre Býka je to vonkajší prostriedok, aby postupne upokojoval vnútro a vďaka pokoju hľadal vnútornú istotu.

„Býk môže byť príliš zotrvačný a jedným z jeho negatívnych postojov môže byť: Akým som bol včera, taký som dnes a taký budem aj zajtra. Nezmením sa. Dajte mi všetci pokoj. Na tom môže Býk vyhorieť. Cnosťou Býka je nájdenie vlastnej sebahodnoty a vnútornej istoty."

Blíženci hľadajú kľúče od všetkých dverí

Blíženci majú v sebe zakódovanú obrovskú zvedavosť. Ich životným cieľom je zozbierať všetky informácie, nájsť všetky kľúče do všetkých dverí. To je však nadľudská úloha. V súčasnom svete je tak veľa informácií, že to sa nedá, a preto Blíženci musia žiť oveľa intenzívnejšie ako všetci ostatní. Keďže sa chcú o všetkom dozvedieť, v ničom nejdú príliš do hĺbky.

Skryť Vypnúť reklamu

Malé dieťa, ktoré prichádza na svet, nie je nepopísaný list papiera. Prichádza totiž s konkrétnymi energiami a astrológ pridal príklad: „Predstavte si, že máte doma dieťa čistokrvného Býka a čistokrvného Blíženca. Sú bratia, idete s nimi na návštevu. Hrajú sa v detskej izbe, keď zistíte, že musíte už odísť. Poviete – ideme domov. Dieťa Blíženec sa zodvihne - konečne nejaká zmena a ide. Ale chudák dieťa Býk. Tomu ste mali o odchode povedať pol hodinu dopredu. On nemá rád zmeny, potrebuje sa na ne pripraviť."

Rak nosí na sebe tričko s nápisom matka

Rak sa pozerá do seba a v centre jeho pozornosti sú pocity. Pre Raka je podstatné to, ako sa cíti. Musí byť v kontakte so svojimi pocitmi a naučiť sa s nimi správnym spôsobom narábať. „Každý Rak je určitým spôsobom veľmi ovplyvniteľný, a preto si musí dať pozor, aby si udržal vnútornú čistotu.

Skryť Vypnúť reklamu

Rak nadobudne kvalitu prostredia, v ktorom sa pohybuje, oveľa rýchlejšie ako ostatné znamenia. Odráža to, čo na neho dopadá. Taký človek sa v zlej spoločnosti pokazí ako prvý, ale v dobrej spoločnosti to môže mať opačný efekt. Cnosťou Raka je vnútorná čistota."

Ďalšia kvalita, ktorá sa spája s Rakom, je starostlivosť. Rak vo svojej prirodzenosti je človek starostlivý.

„Super kvalita, ale veľký problém, keď nadobudne nesprávnu formu prejavovania sa. Môže ísť o prehnanú starostlivosť. Jung tento archetyp v psychológii nazval archetyp veľkej matky. Táto matka je taká starostlivá, že vo svojom objatí dieťa dusí, nedá mu dýchať. Napríklad, za desať minút sa desaťkrát opýta, či nie ste hladný. Svojou starostlivosťou ide na nervy."

Rak nosí na sebe akoby astrálne tričko s nápisom matka a podvedome priťahuje ľudí, ktorý za matkou chodia a vyžalujú sa jej. Stáva sa tak bútľavou vŕbou pre mnohých ľudí, ktorí vedia, že sa jej môžu zdôveriť. Na druhej strane Rak si zvyčajne svoje tajomstvá necháva pre seba.

Skryť Vypnúť reklamu

Lev by mal rozvíjať kráľovskú ušľachtilosť

Piatym znamením zverokruhu je Lev. Vládne mu Slnko, ktoré v horoskope zosobňuje mužský princíp, hovorí aj o našom vzťahu k otcovi obdobne ako Luna, vládkyňa Raka, hovorí o našom ženskom princípe a našom vzťahu k matke.

Úlohou Leva je rozvíjať svoju celistvosť, tvorivosť a hľadať v živote radosť. Na rozdiel od Raka, ktorý si so svojimi pocitmi vystačí sám, Lev má potrebu svoje pocity zdieľať.

Z ušľachtilého Leva by mala vyžarovať dobrosrdečnosť a dobroprajnosť. Ak človek prežíva Leva na nižšej úrovni, často prepadne lenivosti, egoizmu, pýche a nadradenosti.

Lev miluje potlesk či už na javisku, alebo vo forme pochvaly, uznania a potľapkania po pleci. „Ak máte doma Leva, treba využiť každú príležitosť, keď je dôvod na úprimnú pochvalu."

Skryť Vypnúť reklamu

Panna vie chladnokrvne rozpitvať aj samú seba

Panna je služobnica zverokruhu, v rozprávkach ju nájdeme v Popoluške. Kľúčovými slovami sú služba a túžba po dokonalosti.

Panna má veľmi silnú zbraň. Každá zbraň je nebezpečná v rukách človeka, ktorý ju nevie používať. Tá zbraň sa u Panny volá schopnosť kritického analytického myslenia. „Hovorí sa, že ak chcete vedieť, kde robíte chybu, spýtajte sa Panny," pridal Enki Hogh.

„Panna však vie chladnokrvne rozpitvať aj samú seba. Vie prísť na to, kde je problém, ale pre ňu je problémom vidieť všetky svoje chyby a súčasne sa mať rád. Tam často stroskotá a má problém so sebaprijatím. Úlohou Panny teda je rozlišovať. Má vedieť posvietiť si na svoje nedostatky, ale na druhej strane mať správny prístup k sebe. Toto je základné poslanie Panny. Vo vonkajšom svete si musí dať pozor na odsudzovanie či posudzovanie."

Skryť Vypnúť reklamu

Ľudia, ktorí majú silne obsadené znamenie Panny, majú potrebu byť užitoční. „Ak máte dieťa Pannu, odporúčam zapojiť ho do domácich prác. Bude mať pocit užitočnosti."

Váhy sa usilujú udržať seba aj okolie v harmónii

Váhy sa usilujú nadväzovať kontakty a udržiavať svoje vzťahy v harmónii. Ale to, že neznášajú konflikty, sa môže stať aj ich pascou. Váha, ak sa stretne s nejakým problémom, často sa vyhýba konfrontácii, a tak len zametá špinu pod koberec. Radšej od konfliktov uteká. Útek však nie je riešením, lebo problém sa zväčšuje do takej miery, až sa nedá jednoducho vyriešiť.

Celospoločenské poslanie Váh je vytváranie harmonických vzťahov a harmonického prostredia. „Váhy pracujú na tom, aby aj na pracovisku bola harmonická atmosféra."

Skryť Vypnúť reklamu

Škorpión je detektív, objavuje tajomstvá života

„Škorpión je jedným zo znamení s takzvanou zlou povesťou, ale je to nepochopenie," otvoril tému ďalšieho znamenia astrológ.

„O Škorpiónoch sa hovorí, že sú pichľaví, uštipační, ale idú veľmi do hĺbky. Keď sa na vás pozrie Škorpión, vidí viac ako ste schopní si myslieť. Často to nevie vedome, len intuitívne vycíti, niečo povie a presne trafí na najcitlivejšom mieste. V tom je pichľavý."

Škorpión je detektív horoskopu, objavuje tajomstvá života. Ak sa na niečo pozrie, prevŕta sa do hĺbky a dokonale všetko preskúma.

Škorpión môže mať jeden veľký problém, a to je nezvládnutá manipulácia. Buď manipuluje, alebo je manipulovaný.

Strelec je znamenie nabité optimizmom

Vládcom Strelca je planéta Jupiter, je to filozof zverokruhu. Zamýšľa sa nad otázkami hlbšieho zmyslu života.

Skryť Vypnúť reklamu

„Strelec často pre les nevidí stromy. Na rozdiel od Blížencov, ktorí naopak pre stromy nevidia les.

Strelec vidí len veľké pravdy, potom sa však z neho môže stať fanatik. Ľudia so silne obsadeným Strelcom, keď ho nezvládajú, to sú, napríklad, náboženskí fanatici. Hľadajú vyšší zmysel, pravdu s veľkým P. Keď ju nájdu, vyhlásia ju za jedinú, ktorá existuje," vystríhal astrológ.

Pozitívom Strelca, podľa neho, je hľadať vyšší zmysel života, uvedomovať si súvislosti. Strelec je znamenie nabité optimizmom, ale zároveň to môže byť pre neho aj pasca. „Ak nezvládne túto energiu, v prílišnom nadšení vbehne do problémov. Vystihuje to české porekadlo – vdala se v chvatu, teď lituje v klidu. Preto by si mal Strelec dobre rozmyslieť, či v prílišnom nadšení neurobí hlúposť."

Skryť Vypnúť reklamu

Najvyššou cnosťou Strelca je viera, dôvera, necnosťou pýcha.

Kozorožec by sa nemal odrezať od svojich pocitov

Kozorožec, keď sa rozhoduje, nepozrie sa na to, aký má pocit, ale opýta sa – aký mám zámer? Potom môže mať problém v tom, že sa odreže od svojich pocitov a ide sám proti sebe. Pocity ho totiž obťažujú.

„Chce niečo urobiť a nejaký blbý pocit mu robí zo života peklo. Pocitov by sa najradšej zbavil, keď mu nevyhovujú. Tam je veľké riziko, lebo všetci chceme byť šťastní a šťastie je spojené s pocitmi," povedal Enki a dodal, že darmi Kozorožca sú vytrvalosť a serióznosť. Aby priblížil rozdiel medzi dvoma znameniami, pridal:

„Keď pošlete Kozorožca a Barana na Mont Everest, kým sa doma Kozorožec zbalí, Baran už bude v základom tábore. Kozorožec si je totiž plne vedomý toho, že ide o vážnu vec, musí si všetko dobre premyslieť a zabezpečiť sa. Nebude ani postupovať rýchlo, lebo si je vedomý každého kroku, každý krok robí na istotu. Je to človek, ktorý nehazarduje, neriskuje. Na druhej strane to je niečo, čo ho zväzuje. Keď máte dieťa Kozorožca, spočiatku sa môže javiť ako zaostalé, ale to je iba zdanie. Potrebuje dostatok času a priestor na prípravu. Kozorožci víťazia najmä v druhej polovici života alebo v druhej etape nejakého projektu. Na začiatku majú slabší rozbeh. Baran veľmi rýchlo stratí dych, zistí, že precenil svoje sily. Kozorožec ho pomalým krokom dobehne a veľmi ľahko predbehne."

Skryť Vypnúť reklamu

Vodnár využíva slobodu, aby sa nedal manipulovať

Vo Vodnárovi je sloboda dominantným prvkom. Vodnár je o individuálnej slobode. Často je to človek, ktorý sa nevie začleniť do spoločnosti a stále má potrebu odlišovať sa. Na vyššej úrovni je to snaha byť samým sebou.

Slobodu využíva na to, aby sa nedal zmanipulovať spoločenskými pravidlami, ktoré ho zväzujú. Koná bez ohľadu na to, či ho spoločnosť odvrhne. Pre neho je dôležité, aby si udržal vnútornú slobodu.

„Prejav nezrelej slobody možno najčastejšie vidieť u puberťákov, ale nielen u nich. Sú to tí, čo si dajú prefarbiť, napríklad, vlasy nazeleno. To je tiež vodnárske rebelanstvo, ale to je túžba odlíšiť sa za každú cenu."

Ryba je znamenie mystikov aj alkoholikov

Cez Ryby hľadáme spojenie s duchovným svetom. Každá Ryba intuitívne cíti, že fyzický svet je závoj, ktorý nedovolí vidieť skutočnú podstatu života. Ryba je znamenie mystikov, ale aj alkoholikov.

Skryť Vypnúť reklamu

„Každý alkoholik je podvedomý mystik. Alkoholik túži po tom istom ako mystik, ale to nevie správne spracovať. Mystik túži po inom stave vedomia, ale ide cestou meditácie, disciplíny a dospeje do takého štádia, že keď sa aj dotkne duchovného sveta, všetky procesy má pod kontrolou.

Alkoholik po duchovne tiež túži, ale túžbu vníma len podvedome a nevidí inú cestu ako skratku cez alkohol, drogy či akúkoľvek inú závislosť. Tiež má spojenie s duchovným svetom, tiež všeličo vidí, ale nemá v tomto stave žiadnu kontrolu.

U Rýb sa síce stretávame so závislosťami a únikmi, na druhej strane aj s hľadaním vyššieho ja a napojením sa naň.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Žena

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 2. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 3. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 4. Od legendárneho trhoviska po hanbu Bratislavy. Ako sa menilo Trnavské mýto?
 5. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 6. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 7. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 8. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 9. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 10. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 1. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 2. Orange pokračuje v systematickej podpore digitálneho vzdelávania
 3. Zahlasujte za ďalší klimatický projekt s podporou dm
 4. Vydajte sa po stopách kvalitnej kávy
 5. Orange má najkvalitnejšiu mobilnú sieť na Slovensku i v Európe
 6. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 7. "Vzrušenie, nadšenie a radosť" tvrdí DJ Milan Lieskovský
 8. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 9. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 10. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 7 079
 2. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 6 822
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 261
 4. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 5 145
 5. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 962
 6. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále 4 419
 7. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 4 220
 8. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 3 459
 9. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 170
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 654
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Stránka stop_catcalling_now zverejnila zábery muža, ktorý vo vlaku masturboval pred mladými ženami.

Video zverejnila stránka, ktorá bojuje proti obťažovaniu.


6 h
Katalin Papp Vargha dostala nápad a vybudovala úspešnú malú čokoládovňu Chocomaze.

Kostým a Brusel vymenila za zásteru a Komárno.


8 h
Múzeum Albertina vo Viedni

Vo Viedni vystavujú desiatky jeho diel.


Maroš Puček 25. sep
Rustikálny hruškový koláč

Pripravte si jablkový pie, pité aj slivkovú galetku.


redakcia SMEženy 23. sep

Blogy SME

 1. Michael Achberger: Sixpack u žien ako cieľ. Prečo to neodporúčam?
 2. Symptomedica: Divertikuly hrubého čreva má v pokročilom veku 50% populácie.
 3. Michael Achberger: Takto schudnete bicyklovaním
 4. Michael Achberger: Slovenská superpotravina: výnimočné účinky pre vaše zdravie
 5. Zuzana Cascino: Načo si ma porodila!
 6. Martina Hilbertová: Koľko detí na Slovensku je zaočkovaných? Bude prostredie v školách bezpečné?
 7. Michael Achberger: Nadmerné potenie pri cvičení? Toto vám pomôže
 8. Michael Achberger: Vyskúšajte tento cvik a uľaví sa vám bolesť chrbta zo sedenia
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 435
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 13 623
 3. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 8 983
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 411
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 653
 6. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 5 616
 7. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 954
 8. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 473
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Zatvoriť reklamu