Kavitácia je novodobý spôsob zbavovania sa tukov, ktorý funguje na princípe pôsobenia ultrazvukových vĺn. Slúži k odbúravaniu tukových ložísk a redukcii celulitídy, pričom nedochádza k poškodeniu celistvosti kože, ciev, svalstva a nervov. Táto revolučná metóda je tiež označovaná ako neinvazívna alternatíva klasickej liposukcie.
Ako funguje?
"Hlavica nízkofrekvenčného ultrazvuku pôsobí priamo na miesto, ktoré chce klient zoštíhliť," vysvetľuje Silvia Borovičková zo salónu Victoria Regia. "Väčšinou sa jedná o vnútorné a vonkajšie stehná, brucho a zadok." Procedúra trvá maximálne 40 minút, v rámci ktorých dochádza k narušeniu a rozpadu tukových buniek, z ktorých sa následne uvoľnuje tuk.
Pomocou lymfatického a močového systému sa tento tuk spolu s toxínmi dostáva z tela von. Odborníci preto odporúčajú po zákroku podstúpiť lymfodrenáž, čo je jemná masáž lymfatického systému.
Obrázok ukazuje tukovú vrstvu (žltá časť) pred, počas a po kavitácii.
Zdroj: Fenixlife.eu
Zmena nastane hneď
Výhodou kavitácie je, že výsledky sú badateľné okamžite. Po hodinovej procedúre môže dôjsť až k dvoj-centimetrovému zoštíhleniu vo vybraných partiách. Borovičková doporučuje po väčšine päť zákrokov. "U každého je to individuálne, ale päť procedúr je optimum, aby bol efekt dobrý a vyriešili sa všetky kritické partie."
Silvia Borovičková tiež pripomína, že pri udržaní výsledného zoštíhlenia je podstatné doržiavať aj zdravý životný štýl. "Tuk sa vám nevráti, ale ak máte zlú životosprávu, tukové bunky môžu začať opäť blbnúť. Mali by ste jesť zdravo a primerane a neprepchávať sa nevhodnými surovinami." Zelenina a ovocie by samozrejme mali tvoriť základ vášho jedálnička.
Ďalšie spôsoby zoštíhlenia
Okrem kavitácie sú na trhu aj iné spôsoby zbavenia sa tukov. Či už sa jedná o rôzne zoštíhľujúce zábaly a masáže alebo lymfodrenáže. "Tieto spôsoby sú často zdĺhavejšie a vyžadujú, aby sa procedúra robila viackrát do týždňa. Aj keď sú rovnako účinné, klienti skôr dávajú prednosť kavitácii," tvrdí Silvia Borovičková.
Koľko za kavitáciu zaplatíte?
Ceny procedúry sa pohybujú rôzne. Záleží, aký typ prístroja sa pri úkone použije. Väčšinou však za jeden zákrok zaplatíte od 50 do 150 eur.