Bambucký olej
Tento olej sa získava z jadier orechov stromu maslovníka afrického. Obsahuje vysoký podiel vzácnych rastlinných nenasýtených mastných kyselín, kyselinu škoricovú, liečivé vosky a vitamíny. Používa sa v kozmetike na hydratáciu a ochranu vlasov a pokožky.
Každodenné používanie bambuckého oleja spomaľuje starnutie pleti, pôsobí aj ako prírodná ochranná bariéra na vlasy, ktoré sú v lete vystavené horúcemu vzduchu a v zime extrémnemu chladu. Pleť chráni pred škodlivým vplyvom z cigaretového dymu, smogu a priemyselných splodím nachádzajúcich sa v ovzduší.
Jeho používanie je vhodné pre všetky typy pleti, no najmä pre extrémne suchú, suchú a citlivú pokožku.
Kokosový olej
O kokosovom oleji je známe, že dlhodobo hydratuje pokožku. Každý typ pleti potrebuje hydratáciu. Len suchá pokožka potrebuje o niečo intenzívnejšiu starostlivosť. V súvislosti s kokosovým olejom môžeme spomenúť jeho výhody aj pri varení alebo pečení, pretože podporuje trávenie a správnu činnosť metabolizmu, neobsahuje cholesterol, je vhodný pri diétovaní, ale i v boji proti celulitíde.

Samotný alebo v kozmetických prípravkoch napomáha pleti pri jej hydratácii a prirodzenej regenerácii. Je vhodný aj pre veľmi citlivú pleť a alergicky reagujúcu pokožku ako u detí, tak i u dospelých. Veľmi ľahko a rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva na povrchu pokožky nepríjemný mastný film. K tomu všetkému ešte aj nádherne vonia.
Ak sa rozhodnete vyskúšať práve kokosový olej, skúste sa v bio obchodoch poobzerať po koncentrátoch extrapanenského kokosového oleja. V klasických kúpených krémoch nie je jeho podiel na obsahu až taký veľký a najviac je zmiešaný s rôznymi inými chemickými prípravkami. Vaša pleť si určite zaslúži viac.
Mandľový olej
Tento druh oleja má silné upokojujúce a regeneračné účinky. Napomáha pri ekzémoch, akné ale aj pri spáleninách spôsobených slnkom. Počas horúcich letných dní, kedy na našu pokožku priamo pôsobí slnko častokrát aj dlhé hodiny, má pokožka tendenciu praskať alebo sa olupovať. Práve mandľový olej ju dokáže upokojiť a praskaniu, či olupovaniu zabrániť.
Najvhodnejší je pre suchú a extrémne suchú pokožku, na jej dôkladné premastenie. Je bohatý na vitamíny, minerály a nenasýtené mastné kyseliny. Olej nedráždi a je vhodný tiež na čistenie citlivej pokožky. Dodáva jej pocit hebkosti, pružnosti a vláčnosti.
Považuje sa za jeden z najvzácnejších olejom a je súčasťou aj veľmi drahých kozmetických prípravkov.
Jojobový olej
Je vhodný pre všetky typy pleti. Obsahuje protizápalové zložky, ktoré pomáhajú v starostlivosti o problematickú pleť.
Vo svojej podstate ide o vosk, laicky nazývaný olejom. Pár kvapiek jojobového oleja vmasírovaných do vlhkých vlasov im dodá hebkosť, jemnosť a navráti im prirodzený lesk.
Olivový olej
Nakoniec nesmieme zabudnúť na olivový olej, ktorý je rovnako hodnotný v kuchyni pri príprave teplých či studených pokrmov, ako i v kozmetickom a farmaceutickom priemysle.

Ide o olej získavaný z olív ich lisovaním alebo využitím iných mechanických postupov. Nemusíte si kupovať špeciálne na kozmetické využitie iný olivový olej, postačí ten, ktorý schovávate v kuchyni na prípravu jedál. Samozrejme v oboch prípadoch by to mal byť kvalitný panenský olivový olej lisovaný za studena.
Po nanesení na pokožku a rozotrení zanechá pleť matnú a hebkú. Môžete ho naniesť na akúkoľvek časť tela, a nikdy nenarobí šarapatu. Rovnomerne a dlhodobo hydratuje a vyhladzuje pokožku. Tiež ju spevňuje, regeneruje a odstraňuje všetky príznaky starnutia pleti.
Zmeny k lepšiemu sú viditeľné už po kratučkej dobe používania. Zábaly a masky z olivového oleja môžu nahradiť aj nákladnú kozmetiku.
Náš tip na záver: V tehotenstve si pravidelne vmasírujte olivový olej na narastajúce bruško a uvidíte, že sa tak vyhnete nechceným a škaredým striám.