Vyplýva to z výsledkov dlhodobej štúdie, ktorú uskutočnili kanadskí vedci z Université de Montréal v spolupráci s americkými kolegami z Bowling Green
Odborníci sledovali celkovo 1314 detí, u ktorých najprv zaznamenali, koľko hodín týždenne strávili sledovaním televízie vo veku 29 mesiacov a potom 53 mesiacov. V priemere deti vo veku 29 mesiacov sledovali televíziu necelých deväť hodín týždenne a vo veku 53 mesiacov necelých 15 hodín týždenne.
Avšak vo veku 29 mesiacov sledovalo televíziu jedenásť percent a vo veku 53 mesiacov už 23 percent detí viac než dve hodiny denne, čo je odporúčané maximum. Keď sledované deti dosiahli vek desať rokov, odborníci oslovili ich učiteľov, aby zistili aké dosahujú v škole výsledky a ako sa správajú. Taktiež im zmerali index telesnej hmotnosti (BMI). Zistili, že zvýšený počet hodín strávených sledovaním televízie v predškolskom veku má priamu súvislosť s horšími výsledkami z matematiky a nižšou mierou angažovanosti v triede.
Taktiež u nich zaznamenali pokles vo vykonávaní fyzických aktivít a zvýšenú konzumáciu nezdravých pokrmov a nápojov, čo sa prejavilo vyššími hodnotami BMI.
Informácie zverejnila webová stránka news.bbc.co.uk.