Ale kto to bol Christian Dior? Povedzme si niečo o jednom z najvplyvnejších francúzskych i svetových návrhárov.
Paradoxne, neinklinoval k móde od raného detstva. Narodil sa v Normandii, jeho otec bol obchodník s hnojivami. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu, no po škole sa začal živiť ako galerista. Začínal predajom svojich nákresov a zaznamenal úspech ako návrhár klobúkov.
S pomocou textilného magnáta Marcela Boussaca založil v Paríži svoj módny dom. Za 12 rokov sa mu podarilo rozšíriť jeho podnikateľské aktivity do ďalších 15 krajín a zamestnať vyše 2 000 ľudí.

Až vo veku 42 rokov uviedol svoju prvú módnu kolekciu, ktorá niesla názov „New Look“. Zdôrazňoval ženskosť, jeho šaty mali úzke ramená, zúžený pás, zdôraznené prsia a dlhú, širokú sukňu. Znamenal revolúciu v dámskom odievaní a opäť urobil z Paríža centrum svetovej módy. Značka Christian Dior sa stala synonymom pre klasickú eleganciu, zdôrazňujúcu ženskosť a krásu. V roku 1953 sa u Diora zamestnal mladý Francúz Yves Saint Laurent ako jeho asistent.
Diorov život bol poznačený hektickým životným štýlom, neustálymi hádkami a konfliktmi s jeho rodinou pre jeho homosexualitu. Zlé vzťahy mal najmä so svojím bratom Raymondom, ktorý ho už v detstve tyranizoval zatváraním do tmavej pivnice.
Podľa francúzskeho dedičského práva po Diorovej smrti, keďže nemal deti ani žijúcich rodičov, mal jeho majetok dediť jeho brat, no po hádkach s Raymondom sa Dior rozhodol svoju rodinu vydediť.
Dior zomrel ako 57- ročný na dovolenke a príčinou smrti bol srdcový infarkt. Po jeho smrti sa stal umeleckým riaditeľom jeho módneho domu Yves Saint Laurent. Yves Saint Laurent okamžite začal vytvárať svoj nezameniteľný štýl kombinovaním tradičných Diorových prvkov s viacej nositeľným realistickým štýlom. Neskôr si založil vlastný módny dom. O jeho tvorbe si povieme nabudúce.
Keďže aj Yves Saint Laurent je už po smrti, dnes je hlavným tvorcom značky Dior - John Galliano.
Aj kolekcia značky Dior na jar a leto 2010 je z kategórie haute couture. Galiano sa asi nechal inšpirovať jazdeckou módou z čias cisárovnej Sisi. Dominantnými a neprehliadnuteľnými sú určite dlhokánske stuhy vo vlasoch, doplnkami pre klasické jazdecké šaty sú dlhé bičíky a klobúky. Ženskosť pre túto sezónu podčiarkol výraznými a rozšírenými bokmi na sukniach.
Spoločenské šaty modeliek boli buď širokánske a noblesné alebo uzúčke a nádherne dávali do povedomia siluety ženskej postavy. Obe kategórie týchto šiat sa nezaobišli tento rok u Galliana bez rukavíc siahajúcich až po lakte. Tieto modely boli predstavené na týždňoch módy, sú skôr nenositeľné, vyrobené pre inšpiráciu.
V Paríži sa uskutočnila prehliadka nositeľnejších modelov s názvom Ready-to-wear. Tieto modely poputujú do exkluzívnych butikov značky Dior a odtiaľ do šatníkov nie málo bohatých dám, ktoré si diorovské kúsky môžu dovoliť aj osobne vlastniť. Túto predstavenú kolekciu možno označiť za naozaj sexy.
Dominovali jej kratučké sukne a šaty, ako inak, v pastelových farbách, priesvitné ľahké materiály. Pravidlo tohtoročných vysokých podpätkov utvrdil aj koženými topánočkami, ktoré spôsobili, že modelky sa naozaj vznášali vo výškach.