Kytičky fialiek, snežienok a konvaliniek, ktoré sú už chránenými druhmi, nahradili jarné cibuľoviny. Zvlášť hyacint fascinuje sviežosťou, plejádou farieb, omamnou vôňou i tvarmi kvetov, ktoré majú formu hviezdic, pohárikov či mištičiek. V kytičke či kvetináči, vždy je úprimný a čarovný.
Farebný ohňostroj
Vo voľnej prírode sa prejaví až v apríli, v interiéri odkryje paletu farieb oveľa skôr, od bielej, žltej cez oranžovú, odtiene ružovej, modrej, fialovej až po zelenkastú.
Voňavý zázrak
Omamná vôňa a pestré farby privolávajú pocit jari. Navyše biele a pastelové kvety sú symbolom pokoja a sily, pomáhajú navodiť romantickú atmosféru.
Množstvo variácií
Efekt kvetu umocní vhodne zvolená a farebne zladená nádoba. Veselý a hravý dojem vytvorí kombinácia ružových a modrastých odrôd.
Nenáročná starostlivosť
Rýchlené hyacinty sú na trhu od februára. Ich kvety rozkvitajú pri teplote 16 až 20 °C. Obdobie kvitnutia zvyčajne trvá 21 dní, pri vyšších teplotách vydržia kratšie.
Svieži efekt
Hyacint v sklenej nádobe je módnym trendom. Cibuľky ani ich korene netreba zakrývať, medzi hladinou vody a spodnou časťou cibule treba nechať malú medzeru.
Aby vykvitol hyacint aj o rok
Hyacint v črepníku so zeminou vyžaduje mierne vlhký koreňový bal. Po odkvitnutí cibuľky zožltnú na tmavšom a chladnejšom mieste s občasnou zálievkou, aby cibuľa nevyschla. V novembri ju treba presadiť do novej zeminy, v decembri zalievať, v januári prihnojiť na kvitnutie a koncom januára preniesť na svetlé a teplejšie miesto. O rok v marci sa môžeme tešiť na nový kvet.