SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Adela Banášová: Som vyslovene nesúťaživý typ

Napriek pracovným úspechom sa Adela Banášová nezmenila. Akoby všetka tá sláva, ktorá ju zasiahla, nemala pre toto zvláštne dievča so suchým anglickým humorom žiadny význam. A to ju čaká jej zatiaľ najväčší pracovný projekt.

Naposledy sme spolu robili rozhovor, keď práve začínala v SuperStar. Bola som zvedavá, v čom sa za tie roky zmenila a musím skonštatovať, že som neprišla ani na jeden rozdiel. Akoby všetka tá sláva, ktorá ju zasiahla, nemala pre toto zvláštne dievča so suchým anglickým humorom žiadny význam. Dokonca ani teraz, keď štartuje svoj zatiaľ najväčší projekt - Česko-Slovenskú SuperStar, ktorá zhodou okolností prichádza v takmer rovnakom čase ako kvalifikačný futbalový zápas medzi Slovenskom a Českom.

Nedávno ste sa vrátili z dovolenky na Bali, kde ste boli s moderátormi Brunom a Sajfom. Väčšine ľudí stačí stretávať sa s kolegami v práci. Vy ste zrejme výnimka...

U mňa je to tak, že mojím jediným stabilným kolegom a zároveň aj najlepším kamarátom je Sajfa. Už niekoľkokrát sme boli v trojici s Brunom na dovolenke a zakaždým to bol ten najlepší oddych, aký si viem predstaviť. Keď ste niekde s partnerom, tak sa chcete a musíte tomu druhému venovať. S kamarátmi je to iné, niekedy som aj celý deň bez výčitky neprehovorila viac ako tri slová...

Každý si jednoducho robil, čo chcel. Na Bali to vyzeralo tak, že sme každé ráno hodinu raňajkovali a potom sme si odkrútili ,,šesťhodinovú šichtu“ na pláži. Vylihovanie pri mori doslova zbožňujem, je to pre mňa jediná chvíľa v roku, keď mám čas na čítanie. Za päť dní som zhltla dve knihy. Tak tomu hovorím naozajstná dovolenka!Rovno z dovolenkového raja ste vhupli do prípravy Česko-Slovenskej SuperStar. Čo všetko ste už stihli absolvovať?

Castingy v Česku a na Slovensku a potom najväčšie peklo - súťažné kolá v Divadle a Zelenú míľu. Táto časť nakrúcania je zakaždým, keď pripravujeme SuperStar, vyčerpávajúca. Pracujeme tri dni v kuse a vôbec pritom nespíme. Ja musím okrem toho stíhať ešte ranné vysielania v rádiu, takže je to pre mňa riadny zaberák. Keď potom vidím vyradených súťažiacich plakať, už ani nemám silu ľutovať ich. V tejto fáze sa už teším domov a na to, že si konečne môžem odlíčiť z tváre trojdňový mejkap, v ktorom vyzerám ako zombie.

adela2.jpgBoli české castingy iné ako slovenské?

Dá sa povedať, že decká, ktoré na ne chodia, prežívajú to isté, bez ohľadu na to, kde práve nakrúcame. Vždy sú to podobné typy, podobná vzorka. Akurát ľudia v Brne vyzerajú trochu inak.

Ako inak?

V živote som nevidela toľko mužských a ženských hláv s melírom ako v moravskej metropole. Leoš Mareš mi vysvetlil, že je to tak, lebo miestni futbalisti sa radi melírujú a ich fanúšikovia sa im chcú podobať.

Keď ste už začali o futbale - iste viete, že štart Česko-Slovenskej SuperStar bude takmer v rovnakom čase ako dôležitý kvalifikačný zápas medzi Čechmi a Slovákmi. Nebude vo vašom národnostne zmiešanom štábe preto trochu dusno?

Podľa mňa nie. My s Leošom Marešom sme schopní pohádať sa len kvôli tomu, ktorý český film je najlepší. Okrem toho si myslím, že Česi sú národ prajný, taký Leoš by nám možno aj doprial, aby sme vyhrali.

Takže vy a futbal - to nie je príliš úzke spojenie?

Veru nie je. Vždy som bola skôr hokejová ako futbalová. Mám síce prehľad o dôležitých zápasoch, ale nijako zvlášť ich neprežívam.

Nezanevreli ste na tento šport preto, že vás preň v minulosti ,,odstavil“ nejaký chlap? Napríklad tak, že uprednostnil pred večerou s vami zápas v televízii?

Jediný chlap v mojom okolí, ktorý sa pozerá na futbal, je môj otec, a s ním si málokedy plánujem spoločný večerný program.

Čo si myslíte, sme lepší futbalisti alebo speváci ako Česi?

Česi majú rozhodne náskok v kvantite. Kde žije viac ľudí, je väčšia šanca, že sa nájde viac talentov. Aj keď človek nikdy nevie, či z toho mála, čo je na Slovensku, nevzíde niečo výnimočné. Mne je to však, pravdupovediac, dosť jedno. Ja som vyslovene nesúťaživý typ. Vždy som sa čudovala, keď ľudia držali spolu, lebo boli z rovnakého regiónu. Veď prečo by som mala mať s niekým niečo spoločné len preto, že je tiež z Bratislavského kraja? Alebo prečo by som mala mať antipatiu proti niekomu len preto, že je z východu?

adela1.jpgAko sa vám pracuje s Leošom Marešom? V tlači sa objavili indície, že to s ním máte ťažšie ako v tandeme s Pycom, lebo je pri moderovaní príliš dominantný.

S Leošom si veľmi dobre rozumieme na úrovni humoru, aj po človečenskej stránke je medzi nami všetko v poriadku. Vlastne som milo prekvapená, pôvodne som si myslela, že bude pre mňa viac nepoužiteľný...

Na druhej strane je pravda, že na rozdiel odo mňa nie je zvyknutý moderovať vo dvojici. Kým ja nechám partnera, aby dopovedal moju vetu pred kamerou, Leoš, keďže je zvyknutý vystupovať sólo, občas povie všetko sám. A ja, keďže mu nechcem skákať do reči, sa nedostanem k slovu. Takže momentálne si hľadáme k sebe na pódiu cestu a myslím, že je to čoraz lepšie.

Asi to nie je ľahké zladiť sa s niekým, koho ešte dobre nepoznáte.

V tejto brandži to nie je nič výnimočné. Dnes môžem povedať, že jediný človek, s ktorým som na 99 percent zohratá, je Sajfa. On rozumie aj tomu, čo nahlas nevyslovím. V rozhlasovom štúdiu obaja chápeme, kam chce ten druhý rozvíjať myšlienku. Ak táto telepatická komunikácia nie je medzi moderátormi rozvinutá, potom sa môže ľahko stať, že každý bude ťahať program iným smerom a vznikne z toho chaos.

Kedy ste zistili, že najlepším moderátorským partnerom je pre vás Sajfa?

Ťaháme to spolu takmer osem rokov. Vybrala som si ho ako partnera na popoludňajšie vysielanie vo Fun Rádiu v čase, keď moderoval u konkurencii a zdal sa mi neuveriteľne vtipný.

Pochopila som, že tento človek sa pohybuje na mojej vlnovej frekvencii, a to rozhodlo, že som stavila práve naňho, hoci ešte nepatril k skúseným moderátorom. Keď mám s niekým robiť, vždy ma viac zaujímajú ľudské ako profesionálne kvality. Po profesionálnej stránke sa totiž môžete časom zdokonaľovať, ale po ľudskej ťažko.

adela3.jpgOnedlho vás opäť čaká zatiaľ najväčšia televízna šou v priamom prenose. To musí byť dosť veľký nervák...

Ani nie, lebo obsah SuperStar nie je príliš náročný na moderovanie. Štruktúra súťažných večerov je jednoduchá, akurát sa na javisku striedajú speváci a ku každému z nich je priradené iné esemeskové číslo.

Lenže práve v tejto jednoduchosti môže byť zrada. Párkrát sa vám podarí dostať zo seba dobrý fór a potom sa len veziete na vlne pohodlnosti a opakujete do nemoty: A teraz príde... a teraz zaspieva... a teraz esemeskujte. V SuperStar sa vám môže veľmi ľahko stať, že sa zrazu, ani neviete ako, stanete len oznamovačom mien a čísiel.

Fóry nemáte dopredu napísané v scenári?

To by dosť dobre nešlo, lebo nikdy neviete, čo povie napríklad v určitej chvíli Paľo Habera a ako by ste mali na jeho výrok reagovať. Na priamy prenos tohto typu sa nedá napísať podrobný scenár, a to je aj dobre, lebo keby som sa musela dopredu učiť, čo poviem, mala by som pri moderovaní oči vyvrátené dohora a po celý čas by som sa úporne snažila spomenúť, čo mám vlastne povedať.

Čo vás najviac inšpiruje pri tvorení vtipov, ktoré súkate jeden za druhým na pódiu?

Najväčšou inšpiráciou je pre mňa ranné vysielanie v rádiu, pri ktorom sa denne dostávam do rôznych situácií a musím na ne okamžite reagovať.

Takže preto ste ochotná každé ráno skoro vstávať a utekať do rozhlasového štúdia?

Rádio je moja ,,srdcovka“, preto sa ho nechcem zatiaľ vzdať. Len sa vždy smejem, keď o mne niekto napíše, že som unavená, lebo moderujem veľa komerčných akcií. Kedy by som to asi tak mala stíhať? Cez týždeň nemôžem ponocovať, lebo ráno vysielam v rádiu a po víkendoch chcem mať svätý pokoj, ktorý aj tak väčšinou nemám, lebo práve moderujem SuperStar alebo tancujem v Let´s Dance.

V poslednom Let´s Dance ste sa ocitli v úlohe súťažiacej. Bola to pre vás veľká zmena?

Priam dramatická, lebo na rozdiel od moderátora Pyca, ktorý musel byť v napätí celý večer, ja som si odtancovala svoje dve minúty a mohla som vegetiť. A zase cez týždeň, kým mal Pyco voľno, som musela trénovať. Robila som to však rada. Zažila som pritom pekné obdobie, ktoré sa mi dokonca prenáša do súčasnosti.

adela4.jpgZrejme narážate na začiatok vášho vzťahu s tanečníkom Petrom Modrovským. Vraj ste boli aj s ním na dovolenke?

Boli sme pár dní v Benátkach a rôzne sme sa ešte motali po Slovensku, len sme o tom nepodávali novinám správy. Tak o nás minule napísali, že sme sa vraj rozišli. Pre mňa je však najdôležitejšie, že som s Peťom veľmi šťastná a čo bude ďalej - uvidíme...

Inteligentné ženy to vraj majú ťažké vo vzťahoch s mužmi, lebo majú vždy navrch. Súhlasíte?

Ja si skôr myslím, že mnohé inteligentné ženy sú vo vzťahoch k mužom submisívne. Sú si vedomé svojej rozumovej prevahy, a v snahe nenarušiť harmóniu s partnerom dobrovoľne ustupujú do úzadia. A tak sa jedného dňa môže stať, že sa z jednej inteligentnej sebavedomej ženy stane vystresovaná osoba, ktorá je ochotná urobiť všetko preto, aby toho druhého neodradila. Dokonca aj ísť sama proti sebe.

To by sa jej asi nestalo, keby mala rovnocenného partnera.

Fakt je, že po svete behá veľa inteligentých mužov, len si nie som istá, či je rovnako ako rozum u nich vyvinutý aj cit. Aj keď možno sa nájdu aj takí, veď na svete je veľa šťastných a harmonických párov.

Takže pre vás sú hlavným kritériom na výber partnera city?

Záleží mi na tom, aby bol môj partner rozumný, pohodový a empatický. Aby vedel vycítiť, čo potrebujem, aby bol skrátka pohodový, čo si mimochodom práve teraz dosť užívam.

Myslíte si, že sa vaše doterajšie vzťahy rozpadli pre vašu popularitu?

Nemyslím, lebo väčšinu z nich som prežila, ešte keď som nebola známa. Napokon nežijeme v Hollywoode, nemôžem povedať, že by pred mojím domom stáli deň a noc paparazzovia. Takže príčina bude asi niekde inde. Nie som jediná na svete, ktorá zažila viac vzťahov. Len dúfam, že raz príde jeden, ktorý bude definitívny.

Adela Banášová (29) patrí k najväčším talentom mladej slovenskej generácie najmä pre svoju povestnú bezprostrednosť. Po skončení štúdia na FF UK v Bratislave si vyskúšala kariéru modelky, po čase sa však rozhodla uprednostniť moderovanie. V roku 1999 sa stalo jej domovskou stanicou Fun Rádio, kde spoločne s kolegom Matejom Sajfom Cifrom momentálne moderuje raňajšie vysielanie. Pred dvoma rokmi dokonca spoločne vydali knihu Veci, o ktorých viete pomerne málo. V televízii má za sebou moderovanie veľkých šouprogramov ako sú SuperStar a Let´s Dance, kde sa najnovšie objavila aj ako súťažiaca. V úspešnej relácii Slovensko má talent si zasa pre zmenu vyskúšala úlohu porotkyne.
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Žena

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. Päť chýb pri zateplení strechy
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. Úprava osobného motorového vozidla
 5. Important information for Brazilians living in Slovakia
 6. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 7. Vitajte v postapokalyptickom svete
 8. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. Päť chýb pri zateplení strechy
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 27 536
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 917
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 706
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 531
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 830
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 731
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 502
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 369
 9. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 159
 10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 146
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Stĺpček Osmelené

Odporný boj o maternice sa nekončí. Dáme si polročnú pauzu a začneme odznova

Záborská avizuje, že sa nevzdáva.

Soňa Jánošová
Ilustračné foto.
Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.

Podcast Dobré Ráno.
Ženy po oslobodení koncentračného tábora Bergen-Belsen, 1945, ilustračná fotografia