Nicole J McCloud: Môj život je jednoducho vzrušujúci

Aj vy sa pýtate, prečo si hviezda jej formátu vyberie za svoj nový domov východoslovenský vidiek? Vysmiata exotická kráska má stručnú a jasnú odpoveď: Je to predsa najlepšie miesto na život! Len tie naše „bryndzáky“ jej nie sú veľmi po chuti – aspoň kým i

ch nezavalí statnou vrstvou slaniny.

j1.jpgVyzeráte unavene. Mali ste dlhý deň?

Veru mala. Každý deň nedobrovoľne vstávam o siedmej hodine rannej! Máme totiž v dome …jeden-dva-tri… vtáčiky a jedno veľké zelené africké čudo (papagáj), ktoré každé ráno vydáva neuveriteľné zvuky. Mám vari všetky druhy štupľov do uší, čo len existujú. No žiaden nefunguje.

Rozhodne nie proti tomu prenikavému kriku, akoby toho úbožiaka niekto škrtil. Presne ani neviem, koľko máme operencov. Myslím, že devätnásť. Okrem toho ešte jedného perzského kocúra a šesť psov vrátane Thysona, obrovskej chodiacej chlpatej skrine. Sú to nesmierne šťastné zvieratká, majú jeden druhého a ohromný dvor, kde sa môžu vyblázniť.

To je teda veselá domácnosť!

Nie, to je farma (smiech).

Ako sa úspešná speváčka ako vy ocitne v dedinke na východe Slovenska?

Pred mnohými rokmi som sa rozhodla úplne skončiť s hudbou. Môj priateľ mal na východnom Slovensku kúpený pozemok. Mysleli sme si, že Slovensko bude miestom, kde nás nikto nebude poznať a my budeme viesť tichý a utiahnutý život. Jedným slovom sme boli rozhodnutí ísť do dôchodku. No namiesto toho, čo sa stane? Nicole sa vyberie na džezový koncert a než sa stihne spamätať, pokašle celý plán (smiech).

Aj tak ste ešte na dôchodok primladá!

Hm, veľmi pekne ďakujem. Viete, keď vidím Tinu Turner, tiež mám ten pocit. Pravdupovediac za druhý dych v mojej kariére a záujem znova nahrávať vďačím Petrovi Lipovi. Išla som na jeho koncert ako diváčka. No on ma asi poznal, lebo keď ma zbadal v obecenstve, zahlásil do mikrofónu: „Nicole McCloud, poďte na pódium!“

Bola som šokovaná a absolútne nepripravená! Vôbec som si nemyslela, že ma na Slovensku niekto pozná. Vyšla som teda na javisko a spolu sme začali spievať pieseň Hoochie Choochie Man. Bolo to skvelé a Peter Lipa tiež. V tej chvíli som si bola istá, že som s hudbou ešte neskončila. O dva týždne som už dávala dokopy kapelu.

j2.jpgNebol to najkratší dôchodok v dejinách?

Áno a som nesmierne rada, že sa tak stalo. Ani som si neuvedomovala, ako veľmi mi hudba chýba ku šťastiu. Neskôr by som určite ľutovala, keby som viac nespievala.

Vždy ste chceli byť slávnou speváčkou?

To, že chcem spievať, som vedela odjakživa. Hudbu sme mali v rodine, mama je gospelová speváčka a vždy, keď sme niekam cestovali, celou cestou nám v aute spievala. Som jej nesmierne vďačná aj za to, že mi dovolila profesionálne vystupovať, keď som mala len dvanásť rokov.

Moja prvá nahrávka vznikla v spolupráci s majiteľom jedného nočného klubu. Kamarátka ma postrčila na pódium, aby som niečo zaspievala. Po tomto vystúpení mi majiteľ klubu povedal, že s malou pomocou môžem byť superstar. Hudobný štýl Motown bol v tom čase veľmi populárny v rádiách a Michael Jackson sa stal mojím hrdinom. Tak sa začal môj príbeh speváckej hviezdy.

Spolupracovali ste s mnohými známymi spevákmi. Na koho najradšej spomínate?

Je to pravda, spievala som s množstvom skvelých umelcov a naozaj ma to bavilo, s každým z nich ma spája nejaká milá spomienka. Najviac však budem spomínať na chvíle, keď bolo moje meno napísané na tej istej menovke na dverách ako meno Michaela Jacksona.

Ste na Slovensku šťastná?

Veľmi si to tu užívam, moji susedia sú úžasní, vrúcni ľudia. Hoci ja neviem po slovensky (aj náš rozhovor prebiehal v angličtine) a oni nehovoria po anglicky, pravidelne v nedeľu sa mi ženičky v krojoch s Bibliou v ruke postavia pod okno a volajú: Nicole, Nicole, church! - naučili sa, ako sa po anglicky povie kostol.

j3.jpgNiektoré susedky zasa chodia ku mne domov a učia ma variť slovenské jedlá. A deti... tie sú úplne fantastické. Na Vianoce si zvyknem obliecť mikulášsku čiapku a chodím od dverí ku dverám a nosím im darčeky. Naozaj si dávam záležať, aby som nevynechala jediný dom, jediné dieťa.

Mám rada svoju ulicu, je to to najlepšie miesto na život. Milujem tiež svoj dom a všetky naše zvieratká, aj keď je s nimi veľmi veľa roboty! Hlavne preto, že všetky potrebujú, aby im človek prejavoval lásku. Musím si na to nájsť čas každý deň, inak môžem riešiť ich žiarlivé scény.

Ste vraj matkou troch detí a máte i zopár vnúčat. Musím sa vás opýtať – koľko máte rokov?

Nie, nie, to nebudem zverejňovať (smiech). Technicky mám tri deti, no keďže som vychovávala aj jedno z detí mojej dcéry, beriem to tak, že mám vlastne štyri. Tiež si plánujeme s Günterom ešte adoptovať dieťa, keď skončím s kariérou. Povedali ste, aby som si priniesla zopár svojich obľúbených vecí, ale nanešťastie som nemala čas ísť do svojho bytu, kde mám úplne najobľúbenejšiu vec zo všetkých - album s fotografiami rodiny.

Lebo najobľúbenejšou „vecou“, čo mám, sú moje deti. Sú úžasné. Občas vedia riadne naštvať, ale môžem zodpovedne povedať, že sú to skvelí ľudia. Najlepšou priateľkou je mi moja druhá dcéra Shannon. Je taká neskutočne zlatá! Myslím, že každý viacnásobný rodič má jedno dieťa, s ktorým je istým spôsobom viac spojený. To, ktoré vždy bude stáť pri vás, aby vás podržalo. Pre mňa je tou osobou Shannon. Milujem však všetky svoje deti, každý deň si píšeme alebo voláme.

To znamená, že so Slovenskom máte samé dobré skúsenosti? Predsa len - pre malú dedinku na východe Slovenska ste museli byť exotickým zjavom.

Nestretla som sa s jediným negatívom, s jediným nezdvorilým človekom. Až si myslím, že to nemôže byť reálne. Pár nepríjemných skúseností mám však z mesta Košice. Raz som tam na vlastné oči videla, ako niekoho okradli. No nič podobné som nezažila vo svojej dedine. Slovensko je pre mňa vo všeobecnosti veľmi dobrou skúsenosťou. Ľudia sú omnoho uvoľnenejší a bezstarostnejší ako v Amerike. Mnohí sú hrozne zvedaví, ako som už stihla zistiť (smiech). Je priam neuveriteľné, ako všetci všetko vedia o druhých!

To ste asi netušili, keď ste sa sem rozhodli prisťahovať. Vedeli ste o Slovensku niečo, čo vás sem ťahalo?

j4.jpgAni nie, odchod do dôchodku bol jedinou príčinou, prečo sme sa presťahovali. Chceli sme tu s Günterom zostarnúť do šerednosti a tučnoty – to si my dvaja naozaj hovoríme (smiech) – a mysleli sme si, že budeme ďaleko od všetkých známych, takže nás pritom nikto neuvidí.

Teraz si však uvedomujeme, že Slovensko je rušnejšie, než sme si predstavovali. Najradšej by sme boli úplne, ale úplne sami. Chceme ráno vstať z postele a vyzerať, ako sa nám zapáči, chceme byť šťastní, škaredí ľudia. Vážne, toto je náš sen, naša najväčšia túžba.

Bola táto túžba hlboko vo vás aj v čase, keď ste naplno koncertovali?

S Günterom čítame o zmysle života rôzne knihy – jedna je napríklad o rodine, ktorá vychováva dieťa na oceáne, cestuje na lodi okolo sveta. To dieťa je síce vytrhnuté z bežnej reality, no nesmierne vzdelané v iných ohľadoch. Vie oceniť krásu prírody a to, čo by niektorí možno nazvali menej dôležitými vecami.

Zdá sa mi, že väčšina ľudí má nesprávne chápanie hodnôt – myslia si, že dôležité sú drahé autá, značkové šaty. Priznám sa, aj moje deti boli vychované s touto predstavou, no bolo to zlé rozhodnutie a pri ďalšom dieťati by som túto chybu určite nezopakovala. Poviem vám, stretnúť muža, ktorý má rovnaké priority ako vy, je vážne super.

Kde ste ho stretli?

Prišiel na jeden z mojich koncertov a bol úplne neodbytný! Niekoľko týždňov sa ma snažil dostať na rande, stále mi vyvolával, chodil na všetky koncerty, bol jednoducho všade. Taká to bola konšpirácia, veru (smiech)!

Ja som mu však hneď povedala: Choď láskavo preč, nemám záujem, teraz všetkých mužov neznášam! Mala som vtedy za sebou hrozný rozchod. A on vám ani tak neodišiel! Raz som sa ho teda spýtala, či ma konečne nechá na pokoji, ak s ním pôjdem na raňajky. Sľúbil mi, že áno. Ibaže na tých raňajkách ma veľmi rozosmial. Spravil tým na mňa ohromný dojem, lebo to bola už celá večnosť, čo som sa s mužom naozaj srdečne nezasmiala.

Takže z toho bolo ďalšie rande?

j5.jpgĎalšie a ďalšie a potom ešte ďalšie. No a potom mi kúpil prenádhernú vilku na pláži v Miami. Do ruky mi strčil kľúč. Počas celej mojej kariéry som bývala na krásnych miestach, no s týmto sa to nedalo ani len porovnať. Cítila by som sa previnilo, keby som toľko peňazí minula na dom. No on asi nie a ja som si, samozrejme, kľúč vzala a nasťahovala sa.

A teraz príde pointa príbehu: Bola som šťastne nasťahovaná do domčeka na South Beach, naďalej sme sa vídali, bez akýchkoľvek záväzkov. Günter sa jedného dňa pracovne vrátil do Európy. Asi dva mesiace na to mi niekto klope na dvere. Cez „kukátko“ som videla, že to je on, s neuveriteľným množstvom tašiek. Pomyslela som si: Wow, to je teda veľa vecí, veď prišiel len na návštevu. Ale on sa ku mne normálne nasťahoval!

Z ničoho nič?

V pláne to rozhodne nebolo, nikdy sme sa o tom nebavili. A on ma takto prekabátil (smiech)! Najvtipnejšie bolo, že pred Günterom som chodila s nízkym zavalitým mužom, ktorý mal tmavú pleť a obrovské srdce. A zrazu vedľa mňa v posteli spal tento chudý biely chlapík, prisahám, bolo to veľmi čudné (smiech)!

No a dnes, tak intenzívne, ako sa ľúbime, práve tak intenzívne, sa niekedy aj nenávidíme. Je to tá najčudesnejšia vec, nikdy predtým som nemala vzťah, v ktorom by som sa cítila ako na horskej dráhe. Myslím, že to, čo nás núti zostať spolu, sú práve naše spoločné sny a túžby, láska, ktorá je hlbšia ako to, čo je na povrchu.

Ale aj keď sa ľúbime, nikdy nevieme, či sa ráno zobudíme s tým, že budeme mať chuť dať si pusu, alebo jednu po nose. Sú to také vlny vášne, a čím sme starší, tým viac ich máme. Môj život je jednoducho vzrušujúci.

Nicole J McCloud vyrastala v mestečku Rochester, v štáte New York ako dcéra kazateľa a gospelovej speváčky. Počas svojej kariéry spolupracovala s hviezdami ako Mick Jagger, Bruce Springsteen, skupinou Kool & The Gang, Steviem Wonderom či Michaelom Jacksonom.

V hitparáde TOP 10 Billboard US Chart predbehla so svojimi singlami Stinga či Shakiru. Jej najznámejšími hitmi sú Running Away, Rock The House, One Good Reason a New York Eyes. Na jej albumoch sa podieľali svetoznámi autori ako Michael Bolton či Diane Warren.

V roku 2002 bola nominovaná na cenu The Best New Dance Artist, v spoločnosti so Shakirou, Craigom Davidom a Sonic. Nahrala vyše 20 platní a vystupovala pred viac ako 70-tisíc divákmi. Od roku 2006 býva so svojím partnerom Günterom Kronsteinerom, bývalým rakúskym futbalistom a trénerom, v obci Beniakovce pri Košiciach.

Najčítanejšie na SME Žena


Inzercia - Tlačové správy


 1. Dajte Vašim kĺbom zelenú a to doslova
 2. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 3. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 4. Hyundai má SUV pre každého
 5. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 6. Prečo odchádzajú malí dodávatelia energií z trhu?
 7. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu
 8. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory
 9. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť
 10. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov
 1. Naše finančné družstvo - príbeh Martina Volka
 2. Nová separačná linka spracuje 3 tony plastov za hodinu
 3. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 4. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 5. Opäť je tu otázka: kam na vysokú?
 6. Dajte Vašim kĺbom zelenú a to doslova
 7. Atos predstavil revolučný systém testovania napájania satelitov
 8. Naše finančné družstvo - príbeh Marcely Peškovej
 9. Hyundai má SUV pre každého
 10. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 1. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí 15 429
 2. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť 12 001
 3. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony 10 509
 4. Najväčší veľtrh na východe sa blíži - od zvoncov po rodinné domy 7 092
 5. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu 6 042
 6. Hyundai má SUV pre každého 5 894
 7. Prepojenie Smokovcov s Lomnicou pomôže obom strediskám 4 078
 8. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory 3 926
 9. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov 3 807
 10. Volkswagen v Ženeve: kruh sa uzatvára 3 261

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Nie je nám to jedno, odkázali politikom tisíce nespokojných ľudí

„Nedovoľme, aby zomreli nadarmo,“ vyzývala mama zavraždenej Martiny.

DOMOV

Tichý pochod. V Bratislave vyšli tisíce ľudí opäť do ulíc

V poradí už štvrtýkrát zaplnili ľudia námestia a ulice v Bratislave.

KOMENTÁRE

Kto sú víťazi a porazení vládnej krízy

Fico sa zbadal na poslednú chvíľu.

Neprehliadnite tiež

Vzťahová poradňa: Schudla som a kamarátka s nadváhou zrejme žiarli

Psychologička radí, ako pristupovať ku kamarátke ohľadom nadváhy a ako povedať deťom nečakanú správu.

Hviezdy, ktoré pretavili zdravotné problémy do dobrej veci

Aj celebrity trpia rôznymi ochoreniami, svoju slávu využili na to, aby o nich šírili povedomie.

Hubert de Givenchy: Z Audrey Hepburnovej urobil módnu ikonu

Bol jedným z mála návrhárov, ktorí zakladali a prežili zlatý vek haute couture.

Iránske ženy si protestne snímajú hidžáby. Chcú sa obliekať podľa osobnej voľby

Šatky na hlavách sú v Iráne otázkou zákona, prieskum ukazuje, že polovici krajiny sa to nepáči.

Po bacuľatých modelkách sa v móde presadzujú aj veľkí muži

Model Darnel Ghramm nafotil vlastnú verziu kampane Calvin Klein.