SME
Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Nicole J McCloud: Môj život je jednoducho vzrušujúci

Aj vy sa pýtate, prečo si hviezda jej formátu vyberie za svoj nový domov východoslovenský vidiek? Vysmiata exotická kráska má stručnú a jasnú odpoveď: Je to predsa najlepšie miesto na život! Len tie naše „bryndzáky“ jej nie sú veľmi po chuti – aspoň kým i

ch nezavalí statnou vrstvou slaniny.

j1.jpgVyzeráte unavene. Mali ste dlhý deň?

Veru mala. Každý deň nedobrovoľne vstávam o siedmej hodine rannej! Máme totiž v dome …jeden-dva-tri… vtáčiky a jedno veľké zelené africké čudo (papagáj), ktoré každé ráno vydáva neuveriteľné zvuky. Mám vari všetky druhy štupľov do uší, čo len existujú. No žiaden nefunguje.

Rozhodne nie proti tomu prenikavému kriku, akoby toho úbožiaka niekto škrtil. Presne ani neviem, koľko máme operencov. Myslím, že devätnásť. Okrem toho ešte jedného perzského kocúra a šesť psov vrátane Thysona, obrovskej chodiacej chlpatej skrine. Sú to nesmierne šťastné zvieratká, majú jeden druhého a ohromný dvor, kde sa môžu vyblázniť.

To je teda veselá domácnosť!

Nie, to je farma (smiech).

Ako sa úspešná speváčka ako vy ocitne v dedinke na východe Slovenska?

Pred mnohými rokmi som sa rozhodla úplne skončiť s hudbou. Môj priateľ mal na východnom Slovensku kúpený pozemok. Mysleli sme si, že Slovensko bude miestom, kde nás nikto nebude poznať a my budeme viesť tichý a utiahnutý život. Jedným slovom sme boli rozhodnutí ísť do dôchodku. No namiesto toho, čo sa stane? Nicole sa vyberie na džezový koncert a než sa stihne spamätať, pokašle celý plán (smiech).

Aj tak ste ešte na dôchodok primladá!

Hm, veľmi pekne ďakujem. Viete, keď vidím Tinu Turner, tiež mám ten pocit. Pravdupovediac za druhý dych v mojej kariére a záujem znova nahrávať vďačím Petrovi Lipovi. Išla som na jeho koncert ako diváčka. No on ma asi poznal, lebo keď ma zbadal v obecenstve, zahlásil do mikrofónu: „Nicole McCloud, poďte na pódium!“

Bola som šokovaná a absolútne nepripravená! Vôbec som si nemyslela, že ma na Slovensku niekto pozná. Vyšla som teda na javisko a spolu sme začali spievať pieseň Hoochie Choochie Man. Bolo to skvelé a Peter Lipa tiež. V tej chvíli som si bola istá, že som s hudbou ešte neskončila. O dva týždne som už dávala dokopy kapelu.

j2.jpgNebol to najkratší dôchodok v dejinách?

Áno a som nesmierne rada, že sa tak stalo. Ani som si neuvedomovala, ako veľmi mi hudba chýba ku šťastiu. Neskôr by som určite ľutovala, keby som viac nespievala.

Vždy ste chceli byť slávnou speváčkou?

To, že chcem spievať, som vedela odjakživa. Hudbu sme mali v rodine, mama je gospelová speváčka a vždy, keď sme niekam cestovali, celou cestou nám v aute spievala. Som jej nesmierne vďačná aj za to, že mi dovolila profesionálne vystupovať, keď som mala len dvanásť rokov.

Moja prvá nahrávka vznikla v spolupráci s majiteľom jedného nočného klubu. Kamarátka ma postrčila na pódium, aby som niečo zaspievala. Po tomto vystúpení mi majiteľ klubu povedal, že s malou pomocou môžem byť superstar. Hudobný štýl Motown bol v tom čase veľmi populárny v rádiách a Michael Jackson sa stal mojím hrdinom. Tak sa začal môj príbeh speváckej hviezdy.

Spolupracovali ste s mnohými známymi spevákmi. Na koho najradšej spomínate?

Je to pravda, spievala som s množstvom skvelých umelcov a naozaj ma to bavilo, s každým z nich ma spája nejaká milá spomienka. Najviac však budem spomínať na chvíle, keď bolo moje meno napísané na tej istej menovke na dverách ako meno Michaela Jacksona.

Ste na Slovensku šťastná?

Veľmi si to tu užívam, moji susedia sú úžasní, vrúcni ľudia. Hoci ja neviem po slovensky (aj náš rozhovor prebiehal v angličtine) a oni nehovoria po anglicky, pravidelne v nedeľu sa mi ženičky v krojoch s Bibliou v ruke postavia pod okno a volajú: Nicole, Nicole, church! - naučili sa, ako sa po anglicky povie kostol.

j3.jpgNiektoré susedky zasa chodia ku mne domov a učia ma variť slovenské jedlá. A deti... tie sú úplne fantastické. Na Vianoce si zvyknem obliecť mikulášsku čiapku a chodím od dverí ku dverám a nosím im darčeky. Naozaj si dávam záležať, aby som nevynechala jediný dom, jediné dieťa.

Mám rada svoju ulicu, je to to najlepšie miesto na život. Milujem tiež svoj dom a všetky naše zvieratká, aj keď je s nimi veľmi veľa roboty! Hlavne preto, že všetky potrebujú, aby im človek prejavoval lásku. Musím si na to nájsť čas každý deň, inak môžem riešiť ich žiarlivé scény.

Ste vraj matkou troch detí a máte i zopár vnúčat. Musím sa vás opýtať – koľko máte rokov?

Nie, nie, to nebudem zverejňovať (smiech). Technicky mám tri deti, no keďže som vychovávala aj jedno z detí mojej dcéry, beriem to tak, že mám vlastne štyri. Tiež si plánujeme s Günterom ešte adoptovať dieťa, keď skončím s kariérou. Povedali ste, aby som si priniesla zopár svojich obľúbených vecí, ale nanešťastie som nemala čas ísť do svojho bytu, kde mám úplne najobľúbenejšiu vec zo všetkých - album s fotografiami rodiny.

Lebo najobľúbenejšou „vecou“, čo mám, sú moje deti. Sú úžasné. Občas vedia riadne naštvať, ale môžem zodpovedne povedať, že sú to skvelí ľudia. Najlepšou priateľkou je mi moja druhá dcéra Shannon. Je taká neskutočne zlatá! Myslím, že každý viacnásobný rodič má jedno dieťa, s ktorým je istým spôsobom viac spojený. To, ktoré vždy bude stáť pri vás, aby vás podržalo. Pre mňa je tou osobou Shannon. Milujem však všetky svoje deti, každý deň si píšeme alebo voláme.

To znamená, že so Slovenskom máte samé dobré skúsenosti? Predsa len - pre malú dedinku na východe Slovenska ste museli byť exotickým zjavom.

Nestretla som sa s jediným negatívom, s jediným nezdvorilým človekom. Až si myslím, že to nemôže byť reálne. Pár nepríjemných skúseností mám však z mesta Košice. Raz som tam na vlastné oči videla, ako niekoho okradli. No nič podobné som nezažila vo svojej dedine. Slovensko je pre mňa vo všeobecnosti veľmi dobrou skúsenosťou. Ľudia sú omnoho uvoľnenejší a bezstarostnejší ako v Amerike. Mnohí sú hrozne zvedaví, ako som už stihla zistiť (smiech). Je priam neuveriteľné, ako všetci všetko vedia o druhých!

To ste asi netušili, keď ste sa sem rozhodli prisťahovať. Vedeli ste o Slovensku niečo, čo vás sem ťahalo?

j4.jpgAni nie, odchod do dôchodku bol jedinou príčinou, prečo sme sa presťahovali. Chceli sme tu s Günterom zostarnúť do šerednosti a tučnoty – to si my dvaja naozaj hovoríme (smiech) – a mysleli sme si, že budeme ďaleko od všetkých známych, takže nás pritom nikto neuvidí.

Teraz si však uvedomujeme, že Slovensko je rušnejšie, než sme si predstavovali. Najradšej by sme boli úplne, ale úplne sami. Chceme ráno vstať z postele a vyzerať, ako sa nám zapáči, chceme byť šťastní, škaredí ľudia. Vážne, toto je náš sen, naša najväčšia túžba.

Bola táto túžba hlboko vo vás aj v čase, keď ste naplno koncertovali?

S Günterom čítame o zmysle života rôzne knihy – jedna je napríklad o rodine, ktorá vychováva dieťa na oceáne, cestuje na lodi okolo sveta. To dieťa je síce vytrhnuté z bežnej reality, no nesmierne vzdelané v iných ohľadoch. Vie oceniť krásu prírody a to, čo by niektorí možno nazvali menej dôležitými vecami.

Zdá sa mi, že väčšina ľudí má nesprávne chápanie hodnôt – myslia si, že dôležité sú drahé autá, značkové šaty. Priznám sa, aj moje deti boli vychované s touto predstavou, no bolo to zlé rozhodnutie a pri ďalšom dieťati by som túto chybu určite nezopakovala. Poviem vám, stretnúť muža, ktorý má rovnaké priority ako vy, je vážne super.

Kde ste ho stretli?

Prišiel na jeden z mojich koncertov a bol úplne neodbytný! Niekoľko týždňov sa ma snažil dostať na rande, stále mi vyvolával, chodil na všetky koncerty, bol jednoducho všade. Taká to bola konšpirácia, veru (smiech)!

Ja som mu však hneď povedala: Choď láskavo preč, nemám záujem, teraz všetkých mužov neznášam! Mala som vtedy za sebou hrozný rozchod. A on vám ani tak neodišiel! Raz som sa ho teda spýtala, či ma konečne nechá na pokoji, ak s ním pôjdem na raňajky. Sľúbil mi, že áno. Ibaže na tých raňajkách ma veľmi rozosmial. Spravil tým na mňa ohromný dojem, lebo to bola už celá večnosť, čo som sa s mužom naozaj srdečne nezasmiala.

Takže z toho bolo ďalšie rande?

j5.jpgĎalšie a ďalšie a potom ešte ďalšie. No a potom mi kúpil prenádhernú vilku na pláži v Miami. Do ruky mi strčil kľúč. Počas celej mojej kariéry som bývala na krásnych miestach, no s týmto sa to nedalo ani len porovnať. Cítila by som sa previnilo, keby som toľko peňazí minula na dom. No on asi nie a ja som si, samozrejme, kľúč vzala a nasťahovala sa.

A teraz príde pointa príbehu: Bola som šťastne nasťahovaná do domčeka na South Beach, naďalej sme sa vídali, bez akýchkoľvek záväzkov. Günter sa jedného dňa pracovne vrátil do Európy. Asi dva mesiace na to mi niekto klope na dvere. Cez „kukátko“ som videla, že to je on, s neuveriteľným množstvom tašiek. Pomyslela som si: Wow, to je teda veľa vecí, veď prišiel len na návštevu. Ale on sa ku mne normálne nasťahoval!

Z ničoho nič?

V pláne to rozhodne nebolo, nikdy sme sa o tom nebavili. A on ma takto prekabátil (smiech)! Najvtipnejšie bolo, že pred Günterom som chodila s nízkym zavalitým mužom, ktorý mal tmavú pleť a obrovské srdce. A zrazu vedľa mňa v posteli spal tento chudý biely chlapík, prisahám, bolo to veľmi čudné (smiech)!

No a dnes, tak intenzívne, ako sa ľúbime, práve tak intenzívne, sa niekedy aj nenávidíme. Je to tá najčudesnejšia vec, nikdy predtým som nemala vzťah, v ktorom by som sa cítila ako na horskej dráhe. Myslím, že to, čo nás núti zostať spolu, sú práve naše spoločné sny a túžby, láska, ktorá je hlbšia ako to, čo je na povrchu.

Ale aj keď sa ľúbime, nikdy nevieme, či sa ráno zobudíme s tým, že budeme mať chuť dať si pusu, alebo jednu po nose. Sú to také vlny vášne, a čím sme starší, tým viac ich máme. Môj život je jednoducho vzrušujúci.

Nicole J McCloud vyrastala v mestečku Rochester, v štáte New York ako dcéra kazateľa a gospelovej speváčky. Počas svojej kariéry spolupracovala s hviezdami ako Mick Jagger, Bruce Springsteen, skupinou Kool & The Gang, Steviem Wonderom či Michaelom Jacksonom.

V hitparáde TOP 10 Billboard US Chart predbehla so svojimi singlami Stinga či Shakiru. Jej najznámejšími hitmi sú Running Away, Rock The House, One Good Reason a New York Eyes. Na jej albumoch sa podieľali svetoznámi autori ako Michael Bolton či Diane Warren.

V roku 2002 bola nominovaná na cenu The Best New Dance Artist, v spoločnosti so Shakirou, Craigom Davidom a Sonic. Nahrala vyše 20 platní a vystupovala pred viac ako 70-tisíc divákmi. Od roku 2006 býva so svojím partnerom Günterom Kronsteinerom, bývalým rakúskym futbalistom a trénerom, v obci Beniakovce pri Košiciach.
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Žena

Inzercia - Tlačové správy

 1. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 2. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 3. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 4. Znalec slovenského brandy
 5. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 6. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 7. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 8. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 1. Hobbymarket OBI predstavil nový koncept predajne v Michalovciach
 2. Aktuálne radarové a slovenské hlásenia v autokamere?
 3. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
 4. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 5. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
 6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 7. Rozšírená realita a ovládanie na diaľku
 8. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 9. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále
 10. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 7 097
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 704
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 5 199
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 473
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia 3 559
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 489
 7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 215
 8. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 206
 9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 138
 10. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád 2 603
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Predseda Smeru Robert Fico.

V prvej vláde odpísané záverečné práce spolustraníkov neriešil.


8 h
Víkendový výber SME

Pravidelná dávka víkendového čítania.


6 h
Peter Kerekes, režisér a producent.

Prestížny festival sa chválil jeho príchodom.


20 h
Peter Schutz

Je nezrozumiteľné, ako sa virtuálny problém podarilo prepašovať do kampane.


12 h

Neprehliadnite tiež

Rustikálny hruškový koláč

Pripravte si jablkový pie, pité aj slivkovú galetku.


23. sep
Neochota a strach vrátiť sa po pandémii k starému (teda normálnemu) spôsobu života späť medzi ľudí sa nazýva jaskynný syndróm.

Osobné stretnutia niektorým nechýbajú.


21. sep
ILustračné foto.

Problematický je najmä Prešovský kraj.


20. sep
Sofia vo svojom štúdiu, v ktorom vznikajú nové piesne.

Predtým bol punkerom Vrabcom, dnes je Sofiou. Až teraz som to ja, hovorí


17. sep

Blogy SME

 1. Michael Achberger: Slovenská superpotravina: výnimočné účinky pre vaše zdravie
 2. Michael Achberger: Takto schudnete bicyklovaním
 3. Symptomedica: Divertikuly hrubého čreva má v pokročilom veku 50% populácie.
 4. Zuzana Cascino: Načo si ma porodila!
 5. Martina Hilbertová: Koľko detí na Slovensku je zaočkovaných? Bude prostredie v školách bezpečné?
 6. Michael Achberger: Nadmerné potenie pri cvičení? Toto vám pomôže
 7. Šťastná domácnosť: Viem, že viete umyť okná. A toto ste skúsili?
 8. Michael Achberger: Vyskúšajte tento cvik a uľaví sa vám bolesť chrbta zo sedenia
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 492
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 13 654
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 005
 4. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 5 767
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 463
 6. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 4 679
 7. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 3 851
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 809
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
Skryť Zatvoriť reklamu