SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Oslavujeme 2. narodeniny

Magazín smeŽeny vychádza každý piatok už dva roky. S jeho prípravou nám pomáha množstvo zaujímavých ľudí, ktorých by sme vám radi prestavili.barboraslodkovic.jpgBarbora Sládkovičová
vizážistka


Je úžasné vidieť na titulnej strane časopisu aj mediálne neznámu tvár. Každé z fotení bolo pre mňa ako vizážistku prínosom nielen z profesionálnej stránky, ale hlavne zo stránky osobnej. Mnohokrát sme fotili ženy z profesií, o ktorých som nikdy nepočula, alebo som si nemyslela, že ich môže vykonávať aj žena. Rôzne pracovné úspechy týchto osobností stoja za zmienku rozhodne viac, ako bulvárna informácia.

No a v neposlednom rade mám naozaj dobrý pocit napríklad z pohľadu na profesionálnu športovkyňu, z ktorej sa naším zásahom zrazu stane diva. Príležitosť bližšie spoznávať také množstvo ženských osobností mi umožňuje skvelý tím ľudí, s ktorými spolupracujeme, a verím, že aj naďalej budeme. SmeŽeny, prajem ti veľa ďalších úspešných rokov!

veronikavad.jpgVeronika Vadovičová
paralympionička

Keďže denník SME si u nás doma kupujeme už roky, okamžite som zaregistrovala, keď v ňom začala vychádzať príloha smeŽeny a veľmi ma potešilo, keď ma ľudia z tejto redakcie oslovili na rozhovor. Akurát som mala trochu obavy z fotenia. Predsa len nie som žiadna celebrita, ktorá je zvyknutá každý deň sa líčiť a pózovať. Výsledkom som však bola ohromená.

Skryť Vypnúť reklamu

Na niektorých snímkach som vyzerala tak úžasne, že som sa takmer ani nespoznala. Myslím si, že tvorivý tím, ktorý na mne pracoval, odviedol kus profesionálnej práce. Veľmi sa mi páčil aj rozhovor, ktorý bol podľa mňa silnou emocionálnou výpoveďou o živote zdravotne postihnutých športovcov. Mala som naň veľa pozitívnych ohlasov.

robojakab.jpgRóbert Jakab
herec

Vždy, keď sa mi dostane do rúk váš časopis, mám na chvíľu čo robiť. Nájdem v ňom príjemné rozsiahle príspevky o ľuďoch, ktorí sú zaujímaví a hlavne rôznorodí – teda nielen o ľuďoch z médií. Na článkoch je vidieť, že ten, čo sa pýta, má okrem mena spovedanej osoby a mena posledného partnera aj iné informácie o človeku, s ktorým sa baví. V súčasnosti je to skôr zriedkavosťou, ktorá však veľmi poteší.

Skryť Vypnúť reklamu

A, samozrejme, cez magazín smeŽeny sa dá nahliadnuť do rôznych zákutí ženského vnútra, čo je pre každého muža vždy zaujímavé a dôležité. Pretože – ako sa spomína v jednom dobrom filme - muži a ženy sú dva rôzne živočíšne druhy... Všetko najlepšie!

majamiklosko.jpgMária Miklošková
stylistka a vizážistka


Prečo mám rada smeŽeny? Napríklad preto, lebo mi z nedostatku voľného času vyhovuje čítať tých pár obsahovo veľmi kvalitných stránok. A pri realizovaní tohto magazínu mám voľnú ruku a dobrý pocit, že som aj ja prispela k jeho stále vyššiemu kreditu.

Vďaka práci s výnimočnými a zároveň obyčajnými ženami si dopĺňam niektoré vedomosti a do diára nové kontakty. Vždy sa teším na ďalšie fotenia, lebo sme si vytvorili super tím. Celé to prebieha vo veľmi pohodovej atmosfére a všetky sa navzájom inšpirujeme. Žena, ktorú fotíme, by sa mala vidieť krásna, sexi, skrátka inak. Nikdy ju nenútime do polohy, v ktorej by sa necítila dobre. A o to ide – preniesť pohodu z fotenia na stránky časopisu.

lubomir.jpgĽubomír Okruhlica
lekár


Také ste vy ženy. Šarmantné, starostlivé, citlivé. Len vy viete vytvoriť tú správnu pohodovú atmosféru, ktorá je pre nás mužov tou najsilnejšou motiváciou. Všimol si to Dumas, píše o tom Freud a mnohí ďalší rozhľadení muži A čo vás motivuje? Okrem nás mužov predsa iné ženy. To sú tie výzvy, ktoré ženú ženu. Platí to aj pre váš časopis, ktorým ovplyvňujete vaše čitateľky. Dva roky módy, krásy, zdravia, psychológie, tých nekonečne sa opakujúcich, no stále aktuálnych tém. Len ženy v redakcii ich dokážu pretvárať do stále nových a nových nápadov, ktoré neraz okúzlia a zaujmú i mužov.

Skryť Vypnúť reklamu

Čo prajem smeŽeny do budúcnosti? Aby jeho stránky zostali príťažlivé. Nech po nich siaha veľa čitateliek a čitateľov zo záujmu, zo zvedavosti, či len z čistej rozkoše pri ich listovaní. Prajem vám, aby ste zostali elegantným doplnkom pri trávení voľného času vášho aplaudujúceho publika. Mnoga ljeta, živjó!

danakleinert.jpgDana Kleinert
módna návrhárka


Hovorí sa, že na deťoch najlepšie vidíme, ako letí čas. Keďže som mala možnosť byť pri zrode nášho magazínu, ten vzťah je obdobný. Sú tu druhé narodeniny a ja mám pocit, akoby začiatok bol len prednedávnom. Medzitým sa však udialo naozaj veľa. V smeŽeny neustále vidíme vývoj, zvedavosť, hľadanie a nachádzanie nových tém i aktuálne nazeranie na tradície.

Ostatný rok nám priniesol päťdesiatku ďalších, mimoriadne zaujímavých žien, ktoré sú pre nás veľkou inšpiráciou. Je pre mňa radosť s nimi spolupracovať, prinášať nové pohľady na módu a zároveň sa neprestajne utvrdzovať v tom, že stále platí: čím väčšia osobnosť, tým väčšia pokora k životu. Tak všetko najlepšie!

danicajurco.jpgDanica Jurčová
herečka


Váš časopis vnímam ako milý magazín, orientovaný na zaujímavé témy, ktoré ženy rady čítajú. Páči sa mi, že v ňom nenachá-dzam len klasické okruhy odpovedí na otázky, ako schudnúť, čo navariť alebo čo si obliecť, aby sme boli vždy “in”, ako to býva v mnohých iných časopisoch. Rada si prečítam najmä rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Privítala by som ešte viac stránok s podrobnejšími informáciami o dianí v oblasti umenia a kultúry.

Skryť Vypnúť reklamu

K druhým narodeninám prajem všetko najlepšie a teším sa na ďalšie pozitívne novinky a odvážne články o odvážnych ženách, ktoré vybočujú zo štandardu. Práve tie bývajú často vzorom pre ostatné, ktoré zatiaľ nenašli odvahu ísť ťažšou cestou a samy za seba v duchu populárneho hip-hopového hesla: Rob to za seba, brácho. V tomto prípade „sestra”, samozrejme.

zdenkapredna.jpgZdenka Predná
speváčka


Časopisu smeŽeny prajem veľa neutíchajúcej inšpirácie nielen pri písaní článkov, ale aj pri fotení. Držím palce celej redakcii, aby aj v budúcnosti pracovala a tvorila s takou ľahkosťou a zároveň nasadením ako doposiaľ. Ďalej jej želám, aby čoraz viac čitateľov ocenilo, kam posúva svojou nápaditou a profesionálnou prácou úroveň časopisov pre ženy.

Keďže už dlhší čas smeŽeny sledujem, úprimne ma potešilo oslovenie na spoluprácu, ktorá bola veľmi príjemná od rozhovoru až po fotenie. To sa samozrejme odrazilo na výsledku, s ktorým som bola nadmieru spokojná nielen ja, ale aj ľudia v mojom okolí. Tak ešte raz - prajem veľa dobrých nápadov a čoraz viac a viac verných čitateľov.

petabosanska.jpgPetra Bošanská
fotografka


Spoluprácu so smeŽeny si cením z niekoľkých dôvodov. Pre mňa ako fotografku je veľmi dôležitá tvorivá sloboda, dobrá komunikácia zo strany redakcie a navyše možnosť sa pri práci stretnúť so vzácnymi osobnosťami, ktoré by som pravdepodobne inak nemala šancu spoznať. Pri fotení pre tento magazín som sa stretla s viacerými výzvami. Práca s osobnosťami, ktoré ešte nemali skúsenosti s pózovaním, bola zaujímavá, ale zároveň náročná, či už šlo o umelkyne, vedkyne, alebo športovkyne.

Skryť Vypnúť reklamu

Azda najväčšia výzva bolo pre mňa fotenie mojej profesorky z VŠVU, fotografky Miloty Havránkovej a fotografky Ivany Lipovskej. Mala som obrovskú trému a rešpekt pred týmito profesionálkami, ktoré majú omnoho viac skúseností ako ja, ale napokon sme to zvládli. Inak každé fotenie znamená pre náš tím nový začiatok, od výberu prostredia, cez konzultácie ohľadom oblečenia a stylingu s mojimi spolupracovníčkami, ktorým chcem touto cestou poďakovať.


jananagy.jpgJana Nagyová
tlmočníčka a prekladateľka

Páči sa mi nápad redakcie ponúknuť priestor aj verejnosti celkom neznámym ženám a upútať pozornosť čitateľov zaujímavým výberom a kvalitným spracovaním, nie lacnou senzáciou a škandálmi.

Pre mňa osobne bola príprava rozhovoru a fotenie pre smeŽeny veľmi príjemným zážitkom. Potešili ma ohlasy mojich kamarátov, kolegov, známych, ale aj neznámych ľudí. A navyše som zistila, že hoci má smeŽeny v podtitule uvedené, že je to „víkendové čítanie pre všetky ženy“, čítajú ho s veľkým záujmom aj muži! Dúfam, že výborné nápady a nadšenie vám vydržia a ja sa už teším na všetky ďalšie piatky v roku!


mariakadlecik.jpgMária Kadlečíková
psychologička


Myslím si, že je fajn, že váš magazín vychádza práve v piatok, keď sa ženy po ukončení pracovného týždňa chystajú relaxovať a majú viac času na čítanie. Mňa osobne najviac zaujímajú témy, ktoré riešia problémy nášho každodenného života. Hoci sú pre nás bežné, niekedy len ťažko hľadáme návod, ako ich riešiť.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď mám ako psychologička radiť vašim čitateľom, snažím sa čerpať z vlastnej praxe, z toho, čo som zažila v kontakte so svojimi klientmi. Niekedy to nie je jednoduché, lebo psychologické problémy sú od prípadu k prípadu iné a často príliš zložité na to, aby sa dali zjednodušene vysvetliť na obmedzenom priestore, ktorý máme v časopise.

Napriek tomu si myslím, že sa nám to spoločnými silami celkom dobre darí. Pre čitateľov je dôležité vystihnúť podstatu problému, a to vaši redaktori vedia. Páči sa mi, že ich články sú zrozumiteľne napísané jednoduchou modernou formou, ktorá podľa mňa vyhovuje väčšine ľudí v dnešnej uponáhľanej dobe.

jozefterem.jpgJozef Terem
publicista


Na smeŽeny ma zaujala všestrannosť – je tam z každého rožku trošku. Každý si nájde niečo svoje. Je to príjemná príloha na víkend, ktorá sa netvári dramaticky vážne.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre muža je asi atraktívna najmä z vizuálnej stránky – máte tam pekné obrázky. Mňa najviac zaujíma, okrem rubriky o cestovaní, rozhovor s človekom, ktorý síce nie je mediálne známy, ale má čo povedať. Som skôr prakticky orientovaný, takže vyhľadávam témy, ktoré dokážu poradiť, napríklad ohľadom výživy. Chýbajú mi články o autách, ale tie by asi z pohľadu žien neboli zaujímavé.

A keď už máte narodeniny – zatiaľ som tam nenašiel napríklad tipy na miesta, kde by sa dali deťom organizovať narodeninové oslavy. Z vlastnej skúsenosti viem, že takýto druh „poradenstva“ by si určite prečítali aj mnohí oteckovia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Žena

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 2. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 3. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 4. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 5. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 6. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 7. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 8. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
 9. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 1. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
 2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. 3 veci, s ktorými zvládnete horúčavy v byte
 5. Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy novinku
 6. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 7. V BILLA pokračuje Doba slovenská
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 9. Legislative intention - recodification of the corporate law
 10. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 9 011
 2. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 8 744
 3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 533
 4. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 7 256
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 7 063
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 915
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 3 841
 8. Crème de la crème po slovensky 3 247
 9. Po Slovensku na motorke 3 052
 10. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 537
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu