SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
KULINÁRSKY TEST

Ako chutia hotové jedlá od Hamé?

Hotové jedlá na pultoch predajní sú alternatívou k verejnému stravovaniu. Ponúkajú za dostupnú cenu očakávanú kvalitu a dohliadajú nad tým, aby bol náš jedálniček pestrý a vyvážený. Slováci po tomto druhu produktov siahajú čoraz častejšie, preto sme sa ro

zhodli zistiť, čo nájdete v spotrebiteľských baleniach.

Hamé má vo svojom portfóliu dva druhy hotových jedál. Tie lacnejšie majú 21 dňovú trvanlivosť a vyžadujú skladovanie v chladničke. Pri varení neboli použité žiadne konzervačné látky, ide o polokonzervu v plastovom obale určenom pre priamy ohrev. Prémiový rad jedál má 12 mesačnú skladovateľnosť pri izbovej teplote. Ani v tomto prípade nebolo nutné použiť konzervačné látky, líši sa iba technológia balenia a sterilizovania.

Príprava je hračkou
Čo všetko obnáša ohriatie hotového pokrmu? Pri jedlách balených v miskách uzavretých plastovou fóliou je možné využiť tri rôzne stratégie. Prvou je použitie mikrovlnky. Pri plnom výkone je možné počítať približne s 3 minútami na jednu porciu. Na otočný tanier je však môžné umiestniť súčasne niekoľko balení pokrmov a upraviť čas tak, aby porcie dosiahli servírovaciu teplotu. Príprava obedu pre 4 člennú domácnosť nezaberie viac ako 10 minút.

Druhou stratégiou je využitie vriacej vody. Misku s hotovým jedlom stačí na 10-15 minút vložiť do hrnca horúcej vody a nechať ho prehriať. Výhodou je jednoduchosť a nulové obmedzenie na vybavenie kuchyne. Keďže prílohy sú od hlavnej zložky pokrmu oddelené lisovanou prepážkou, neposedné nádoby poskakujúce vo vode kvalite pokrmu neuškodia.

Treťou alternatívou je použitie parnej rúry, ktorú sme pri kulinárskych testoch používali i my. Vlhká para s teplotou 96 °C v priebehu 12 až 15 minút prehreje niekoľko porcií hotových jedál na očakávanú teplotu s maximálnou šetrnosťou bez toho, aby omáčky menili svoju hustotu konzistenciu. Toto riešenie poskytuje komfort, nie každý má však kuchyňu vybavenú takýmto pomocníkom.

Čo nás veľmi potešilo, bola jednoduchá manipulovateľnosť s obalmi. Krycia fólia je na plastovej tácke nalisovaná tak, aby šla z horúceho pokrmu bez problému stiahnuť jedinou rukou. Fólia zostáva vcelku a od základne sa uvoľňuje bez akýchkoľvek ťažkostí. To je pri manipulácii s horúcou táckou viac ako dôležité.

Oči dokážu klamať
Ťažko vysvetliť prečo, ale misky s hotovými pokrmmi Hamé vyzerajú na pultoch predajní útlo a nevnuknú spotrebiteľovi pocit, že by šlo o čosi, čo dokáže zasýtiť. Akonáhle sa však porcia s hmotnosťou od 350 do 500 gramov ocitne naservírovaná na tanieri, vnímanie pokrmu sa mení.

Ide o dostatočne štedrú dávku na to, aby zasýtila na niekoľko hodín, niekedy máte dokonca pocit, že sa váš žalúdok naplnil viac, ako ste zvyknutí. Presvedčili sme sa o tom, že celú situáciu má na svedomí skutočnosť, že misky sú privysoké. Nech je obal akýkoľvek pestrý a atraktívny, naše vnímanie je predsa len viazané na obvyklé rozmery tanierov. Pokrmy nakladáme v tenkých vrstvách na väčšiu plochu.

Ako sme hodnotili
Pri hodnotení hotových pokrmov Hamé sme vychádzali z parametrov, na ktoré sme zvyknutí pri domácej a reštauračnej strave. Zaujímalo nás nielen celkové zvládnutie technológie prípravy, ale i vyváženosť, chuť, vôňa, celkový dojem z pokmu a kulinársky zážitok.

Keďže v portfóliu ponuky prevažujú pokrmy charakteristické pre slovenskú a českú kuchyňu, hodnotenie bolo pomerne jednoduché. Osvedčená klasika zabrala, takže sme sa mohli ponoriť do starých, známych chutí.

Rezance s makom

Rezance s makom:
Zloženie: cestoviny (vaječné zo pšeničnej múky), rastlinný olej, mak, cukor * Porcia: 380g / 49,90 Sk
Hodnotenie: * * * * * (4.80)

Sladká klasika na ktorej niet čo pokaziť poteší nielen deti, ale aj tých skôr narodených. Vyvolá nostalgické spomienky na dobrotu, ktorá zasýti a súčasne pohladí chuťové poháriky nezameniteľnou chuťou sladkého, mletého maku. I keď spotrebiteľské balenie pri prvom stretnutí nevyzerá nijako lákavo, presvedčili sme sa o tom, že vo vnútri sa skrýva pokrm bez kompromisov presne tak, ako by ho navarila láskavá babička.

Široké mäkké rezance z pšeničnej múky a vajec sú uvarené na doraz tak, aby držali pohromade a súčasne boli jemné a mäkké ako múčnik. Najemno mletý mak spolu s cukrom dodáva pokrmu všedný očakávaný ráz. Ocenili sme optimálne dávkovanie surovín tak, aby chuť maku vynikla a súčasne neprerážala jeho horkosť či prílišné sladenie. Ani v horúcom letnom dni sme nenadobudli dojem, že ide o príliš sladký pokrm, ktorý bude stáť v žalúdku večnosť. O tom že zasýti i pri manuálnej práci, niet pochýb.

Problémom uvarených cestovín je, že pri skladovaní majú tendenciu lepiť sa. Kuchári sa s týmto obmedzením vysporiadali hravo bez toho, aby museli použiť množstvo rastlinného oleja. Rezance sa po ohriatí oddeľujú a pri konzumácii stratíte prehľad o tom, či ide o čerstvo navarený pokrm, alebo o v pare ohrievaný balíček, ktorý niekto ukuchtil pred niekoľkými týždňami. Ak sa chcete vrátiť späť do detstva, alebo chcete potešiť dobrotou svoje ratolesti, pri výbere tohto balenia chybu rozhodne nespravíte.

Rizoto posypané syrom

Rizoto posypané syrom:
Zloženie: voda, ryža, kuracie mäso, cibuľa, hrášok, rastlinný olej, Eidam 30%, mrkva, šampiňóny, soľ, korenie * Porcia: 345g / 49,90 Sk
Hodnotenie: * * * * * (5.00)

Ak sa vám pod slovom rizoto v mysli vynorí jedálenská suchá ryža presypaná zeleninou a kúskami mäsa, mali by ste vedieť, že kuchári sa pri varení tohto pokrmu priblížili talianskemu ideálu, ktorému vtisli chuť tradičnej česko-slovenskej kuchyne. Šťavnatá ryža s intenzívnou zeleninovou arómou, niekoľkými kúskami krehkého kuracieho mäsa, šampiňónmi a syrom má čosi do seba.

Dominantou chuti je silný vývar koreňovej zeleniny s rastlinným olejom, ktorý vytvoril šťavnatý základ pokrmu a nezameniteľnú arómu, ktoré rozhodnú – buď ho budete milovať, alebo sa vám kuchári nezavďačili. Jemne strúhaná mrkva odovzdala žltkastú farbu ryži, sladký čerstvý hrášok zjemnil zemitú príchuť. Ryža premiešaná šťavou kĺže nezastaviteľne dolu hrdlom a vy máte pocit že ste opäť objavili nový spôsob prípravy ryže, ktorý rozhodne nie je tuctový. Niekoľko kúskov krehkého restovaného kuracieho mäsa vo vás síce pocit mäsitého pokrmu nevyvolá, všetko však kompenzuje prítomnosť šampiňónov, ktoré dávajú pokrmu plný a vyvážený ráz.

Štedrá 345 gramová porcia dokáže zasýtiť bez toho, aby ste cítili v žalúdku ťarchu. Prilepšenie pokrmu rastlinným olejom a strúhaným eidamom však vytvorí dostatočný pocit nasýtenia, ktorý vás neopustí niekoľko hodín. Poctivé rizoto s chuťou domova osloví a nie je nepravdepodobné, že sa k nemu v budúcnosti opäť vrátite.

Plnené zemiakové knedle s kapustou

Plnené zemiakové knedle s kapustou:
Zloženie: plnené zemiakové knedle (zemiaky, voda, údenina, bravčové mäso, pšeničná múka, mlieko, vajce, soľ), kapusta, voda, cibuľa, olej, soľ, cukor, korenie * Porcia: 420g / 59,00 Sk
Hodnotenie: * * * * * (4.30)

O tom, že česká „knedlíková klasika“ dokáže zasýtiť niet pochýb – obzvlášť v prípade, ak pred vás naservírujú plnené knedle zo zemiakového cesta. Ak vstúpi do hry i mäsová plnka a dusená skladko-kyslá kapusta zahustená pšeničnou múkou, pocit hladu sa zo žalúdku vytratí na mnoho hodín.

Jemné zemiakové cesto pastovitej konzistencie s ľahkou dávkou soli na nás zapôsobilo svojou vláčnosťou. Precízne tvarovaná dvojica knedlí je plnená zmesou mletého údeného mäsa a údeniny, chuť je však fádna a nie veľmi výrazná – ak očakávate závan dymu a dusitanových solí, s najväčšou pravdepodobnosťou budete sklamaní. Plnka sa so svojou nevýraznosťou stráca v zemiakovom ceste a tak tomuto menu chýba trocha pikantnosti. Celkovému dobrému dojmu neprispela ani opekaná cibuľa – svojim tmavým a nie veľmi sviežim výzorom kulinársky zážitok nepridá, zdá sa že ide o sušený polotovar.

Dusená kapusta osloví vyváženou, sladko-kyslou chuťou a pocit prílohy umocňuje zahustenie hladkou pšeničnou múkou. Bohatá a takmer domácka aróma prebudí chuťové bunky k pohotovosti, nosná chuť pokrmu spočíva práve v nej. Celkový dojem je priemerný, trochu šmrncu by však nezaškodilo.

Sviečková so žemľovými knedľami

Sviečková so žemľovými knedľami:
Zloženie: voda, knedľa (pšeničná múka, voda, vajce, droždie, soľ), hovädzie mäso, karotka, múka, soľ, korenie, aromatické látky, zeler, cibuľa, slanina, soľ * Porcia: 340g / 54,90 Sk
Hodnotenie: * * * * * (5.00)

Kto by dokázal odolať hovädzej sviečkovej – obzvlášť v prípade ak je tepelne upravená tak, aby sa rozplývala v ústach a pri porcovaní plátku mäsa postačila iba vidlička. Štedrá porcia vysoko kvalitného mäsa je to, čo môžete pri otvorení tohto balenia očakávať. Výber mäsa presvedčí nielen dospelých ale i deti, ktoré citlivo reagujú na každý nedostatok.

Vyváženú chuť dosiahol výrobca skombinovaním omáčky s výraznou zelerovo-cibuľovou chuťou s knedľou, ktorej nadbytok soli rozhodne nevyčítate. Krémová omáčka svojim jemným spracovaním a vyvážením chutí rafinovane skrýva odpoveď na otázku – čo jej túto nezamenitľnú chuť dalo? Možno na to neprídete prvý krát, možno sa vám nezadarí ani pri opakovanom konzume. Nechajte sa prekvapiť, rozhodne nebudete sklamaní.

Celkový dojem z tejto osvedčenej kombinácie je možné hodnotiť viac ako dobre. Nech sa každý akokoľvek snaží pripraviť báječnú sviečkovú, je to podobne ako s guľášom. Každý má svoj tajný fígeľ, ktorý robí práve ten jeho postup jedinečným.

Bavorský guláš so žemľovými knedľami

Bavorský guláš so žemľovými knedľami:
Zloženie: voda, knedľa (pšeničná múka, voda, vajce, droždie, soľ), bravčové mäso a pečeň, cibuľa, olej, pšeničná múka, paprika, pretlak, soľ, korenie * Porcia: 340g / 49,90 Sk
Hodnotenie: * * * * * (4.80)

Tento guláš prekvapí odvážnou kombináciou bravčového mäsa s pečeňou, ktorá tvorí približne polovicu pevnej zložky omáčky. Silná mäsová chuť naberá na grádoch s príchuťou praženej cibule, výsledok zjemňujú prúžky červenej papriky bez toho, aby ste nadobudli pocit, že ide o obmenu prípravy mäsa na srbský spôsob. Pre gulášového fanúšika ide o kvalitne vykonanú prácu, tí ktorým pečeň svojou chuťou príliš nevyhovuje sa kuchári nezavďačili.

Žemľové knedle sa svojou jemnosťou a skvelou nasiakavosťou k tomuto gulášu hodia omnoho viac, ako ryža. Jemne korenistý ráz pokrmu vzbudzuje rýchlo pocit nasýtenia a počas jedenia sme nadobudli dojem, že mäsovou zložkou výrobca vôbec nešetril. Pokrm svojou nutričnou hodnotou zodpovedá potrebám fyzicky pracujúceho človeka, nízky obsah tukov odbremení organizmus od námahy.

Bavorský guláš sa môže mladým generáciám zdať príliš sýty a presiaknutý chuťou na to, aby ho prijali na každodennú tabuľu. Ak sa však objaví na chate pri búrlivom večierku s pivom, zo stola sa stratí skôr, ako si to stihnete všimnúť.

Moravský vrabec s kapustou a žemľovými knedľami

Moravský vrabec s kapustou a knedľami:
Zloženie: kapusta, knedľa (pšeničná múka, voda, vajce, droždie, soľ), bravčové mäso, voda, cibuľa, olej, ocot, soľ, cukor, korenie * Porcia: 335g / 54,90 Sk
Hodnotenie: * * * * * (5.00)

Ak hľadáte pokrm, v ktorom by kontrastovali intenzívne chute a spolu vytvárali harmonický zážitok z dobrého jedla, určite neprehliadnite toto spotrebiteľské balenie, ktoré v sebe skrýva českú klasiku v plnej paráde. Kúsky slanej pečenej bravčoviny podávané na sladkej kapuste s rascou ku knedli rozhodne stoja za to.

I keď je pečené mäso v balení naložené na zahustenej kapuste, niet dôvodu obávať sa, že by sa pri skladovaní rozmočilo a stratilo svoje čaro. Práve naopak – pevne utiahnuté póry a opečený povrch konzervujú mäso v stave, v akom bolo pred distribúciou na pulty predajní. Výrazná slaná chuť s prepečenou arómou si vás získajú azda i preto, že podiel mastných častí bol minimalizovaný.

Vyvážená chuť sladkej kapusty dochutenej rascou nás prekvapila svojou jemnosťou a uhladenosťou. V krátkosti povedané – lepšie to už skutočne nejde. Na tanieri nemáte šancu rozoznať, či ide o starostlivú domácu prípravu, alebo o hotové jedlo z tácky.

Bravčová pečeň s ryžou

Bravčová pečeň s ryžou:
Zloženie: voda, bravčová pečeň, ryža, cibuľa, olej, múka, údená slanina, soľ, korenie, cukor * Porcia: 415g / 39,90 Sk
Hodnotenie: * * * * * (4.80)

Výrazná omáčka s nezameniteľnou tradičnou chuťou, bohatý podiel bravčovej pečene a ryža, ktorá do seba nasaje omáčku tvoria harmóniu, ktorú nenaruší aní zeleninová obloha, ktorou si tento pokrm môžete prilepšiť. Ak máte radi pečeň a nevyhýbate sa ani tej bravčovej, čaká vás plná spokojnosť.

Skvele dochutenej omáčke nechýba ani silný mäsový ráz umocnený opraženou cibuľou, ani jemnosť, ktorú jej dodala údená slanina. Na veľké kúsky nakrájaná pečeň je dostatočne jemná a krehká ako sa od nej očakáva, štandardná škála použitých korenín celkový dobrý dojem iba umocňuje. Gigantická porcia omáčky prebudí chuťové bunky k životu.

Druh ryže bol volený tak, aby ste omáčku spotrebovali bez toho, aby ste zaznamenali jej nedostatok. Pri tepelnej úprave síce výrobca siahol za hranicu optima a zrnká boli jemne rozvarené, keďže však nejde o prílohu ktorá hrá prím, táto skutočnosť sa dá bez starostí oželieť.

Držková polievka

Držková polievka:
Zloženie:
voda, hovädzie držky, cibuľa, bravčová škvarená masť, múka, korenie, soľ, mäsový vývar * Porcia: 125g*2 / 12,50 Sk
Hodnotenie: * * * * * (4.50)

Balenie v plastovom črievku nás síce spočiatku vystrašilo problematickou manipulateľnosťou, akonáhle sme však do neho zakrojili nožom, zistili sme že hmota vo vnútri je dostatočne pastovitá na to, aby nevytiekla. Ide o zahustený koncentrát, ktorý pri riedení v pomere 1:1 poslúži pre prípravu držkovej polievky alebo 2:1 pre držkový guláš.

Ochutenie zodpovedá univerzálu, ktorý nie je ani príliš korenistý, ale ani pikantný. Polievka má jasnú, zreteľnú chuť ktorú si pri pomyslení na držkovú polievku predstavíte. Zaručene neprehliadnete majoránku a jemný zabíjačkový nádych, ktorý nastoľuje jemnú, sviatočnú atmosféru. Čierne korenie a chilli dokáže výslednému dojmu rozhodne jemne napomôcť.

Držky sú úhľadne krájané na stredne veľké kúsky, mäkká konzistencia a čistý výber sa podpísali na kvalite pokrmu. Toto balenie ušetrí v domácnosti nemálo času, a okrem toho nebudete musieť vo svojej kuchyni zápasiť s tradičnou arómou, ktorá varenie držiek sprevádza.

Kurča na smotane s ryžou

Kurča na smotane s ryžou:
Zloženie: kuracie mäso, ryža, rastlinný tuk, cukor, voda, soľ, korenie * Porcia: 425g / 79,00 Sk
Hodnotenie: * * * * * (3.10)

Prémiový pokrm z radu Veselá Pastýřka je narozdiel od ostatných zabalený v papierovej krabičke, ktorá je dekorovaná ilustračnou fotografiou hotového pokrmu. Hneď na úvod treba opätovne zdôrazniť slovíčko „ilustračná“ - inak vás dokáže prekvapiť skutočnosť, že v balení namiesto plátkov kuracieho mäsa nájdete v omáčke nakrájané kúsky.

Je zrejmé, že pri balení tohto pokrmu sa stala kdesi chyba. Parboilová ryža bola nedovarená, takže sa svojou tvrdosťou a nízkym obsahom vody dostala na hranicu konzumovateľnosti. Keďže všetky balenia, ktoré sme mali k dispozícii na test boli z rovnakej várky, nedokázali sme posúdiť či šlo o náhodný prešľap.

V jemnej smotanovej omáčke zahustenej škrobom je primeraná porcia kúskov kuracieho mäsa. Svojou šťavnatosťou a jemnosťou pripomína pokrm pripravovaný v pare, takže dostávate kurča v kvalite, ktorú poznáte z občerstvenia leteckých spoločností. Jemná, ničím nevyhranená smotanová chuť a prirodzená chuť kurčaťa pôsobia konzervatívne, vynechajúc chybne pripravenú ryžu možno povedať, že ide o dobre zladený pokrm so širokou cieľovou skupinou.

Bravčové medajlónky s diabolskou omáčkou a ryžou

Bravčové medajlónky s diabolskou omáčkou:
Zloženie: bravčové mäso, ryža, zelenina, voda, rastlinný tuk a olej, soľ, korenie * Porcia: 425g / 79,00 Sk
Hodnotenie: * * * * * (4.20)

Slovko diabolská by vás na obale rozhodne nemalo vyplašiť. Kuchári mali zrejme na mysli jemne pikantnú chuť, ktorá sa k bravčovému mäsu hodí. Kombinácia slanej a korenistej chute pôsobí uhladeným dojmom, prídavok červených prúžkov papriky dosiahnutý výsledok zjemnil trochou cukru. Keďže omnoho častejšie sa však stretávame s kombináciou ostrej a sladkej chute, pre niekoho môže tento pokrm vyznieť ako príliš slaný.

I keď o šťavnaté mäso s ružovým vnútrom rozpadávajúcim sa na jazyku nie je núdza a spokojní sme boli aj s jeho kvalitou, omáčke predsa len chýba viac pevnej časti. Ilustračná fotografia sľubuje dávku kukurice, tá však bola v balení zastúpená iba okrajovo. Či už zeleninový prídavok alebo väčšie zahustenie – obe by celkovému výsledku prospeli.

Ryža tvoriaca tretinu pokrmu nás uspokojila svojou kvalitou a ukázalo sa, že je zvolený druh jasne korešponduje s charakterom pokrmu. Mexickú kuchyňu za týmto pokrmom neočakávajte, ak však hľadáte ditény pokrm plný chuti, v hrubých rysoch bude zodpovedať vašim predstavám.

Kulinársky test je súčasťou projektu Hotové jedlá a Slováci. Postupne uverejňujeme prehľad produktov jednotlivých značiek na trhu, na ktoré nadviažeme tematickým článkom a postrehmi obchodníkov. Produkty dodávajú na testy výrobcovia, výsledky testu nemajú možnosť ovplyvniť.

Verdikt: Tradičná kuchyňa bez prekvapení
Hotové jedlá, ktoré sa na pulty predajní dostávajú pod značkou Hamé nás pri kulinárskom teste presvedčili o tom, že majú domácnos skutočne čo ponúknuť. V hre je pestrosť tradičnej českej kuchyne, výber kvalitných surovín a dochutenie, ktoré robí pokrm atraktívnym i v horúcom letnom dni. Až na drobné prešľapy, ktoré sme spomenuli vyššie je možné kolekciu hotových jedál hodnotiť ako skvele zvládnutú so zameraním na širokú škálu konzumentov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Žena

Inzercia - Tlačové správy

 1. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 2. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 3. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 4. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 5. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 6. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 7. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 8. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 10. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 1. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 2. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 5. Aj panelák môže byť Smart
 6. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 7. Pri uzatváraní PZP už nedominuje január
 8. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 9 485
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 8 854
 3. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 199
 4. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 595
 5. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 3 503
 6. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 142
 7. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 3 048
 8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 715
 9. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 1 833
 10. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte 1 816
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dušan Kováčik prichádza na súd.

Súd vymeral Kováčikovi aj trest prepadnutia majetku.


10 h

Neprehliadnite tiež

ILustračné foto.

Problematický je najmä Prešovský kraj.


13 h
Sofia vo svojom štúdiu, v ktorom vznikajú nové piesne.

Predtým bol punkerom Vrabcom, dnes je Sofiou. Až teraz som to ja, hovorí


17. sep
Vojtech Végh verí, že varenie bez odpadu, keď sa využívajú listy, šupky aj stonky, je chutnejšie. Na snímke marakujový krém s pitahayou.

Rozhovor s Vojtechom Véghom.


17. sep
Trojfarebný tvarohový koláč

Koláče, ktorými určite zabodujete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu