
V nápoji síce nie sú žiadne kúsky chrumkavej zeleniny, ale je umelo ochutený tak, aby pripomínal "osviežujúcu chuť čerstvej uhorky", uviedla Aja Takemotová, hovorkyňa firmy Suntory Ltd., ktorá v Japonsku distribuuje pepsikolu.
"Chceli sme prísť na trh s príchuťou, ktorá by ľudí v horúčavách osviežila. Uhorka je pre tento cieľ ideálna," dodala Takemotová.
Nealkoholický nápoj s farbou zelenej mäty bude na trhu iba v lete a iba v Japonsku. Prvé číselné údaje zo začiatku predaja sú veľmi povzbudivé a Suntory chce v nasledujúcich troch mesiacoch predať 200.000 prepraviek tejto limonády.
Pepsi zaostáva za lídrom v tomto priemysle, ktorým je Coca Cola (Japan) Company, a na japonskom trhu s kolou jej patrí približne 15 percent. Takisto má tvrdú konkurenciu v neperlivých fľaškových nápojoch ako zelený čaj a káva, ktoré sú v krajine veľmi obľúbené.
Spoločnosť Suntory oznámila, že v roku 2006 predala 20,5 milióna prepraviek nápoja Pepsi, vrátane populárneho výrobku Pepsi NEX, ktorá neobsahuje žiadne kalórie.