SME

Prečo manželstvo pochová ženskú krásu?

Manželstvo človeka zákonite zmení. Muž vcelku ešte ostane ušetrený, viac si to odnesie žena. Z atraktívnej krásky v priliehavej minisukni s dokonalým mejkapom a sexi úsmevom, za ktorou si muži na ulici svojho času išli vykrútiť krk, sa ako šibnutím čarovn


Manželstvo človeka zákonite zmení. Muž vcelku ešte ostane ušetrený, viac si to odnesie žena. Z atraktívnej krásky v priliehavej minisukni s dokonalým mejkapom a sexi úsmevom, za ktorou si mužská populácia na ulici svojho času išla vykrútiť krk, sa ako šibnutím čarovného prútika stane usilovná ženuška opásaná bodkovanou zásterou s varechou v pohotovosti .

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zmena je to priam neuveriteľná na všetkých rovinách. Najviac však utrpí to, čo robí ženu ženou – udržiavaný vzhľad. Kratučké sukničky sú postupne vytlačené zo šatníka maxi širokými šatami s príšernými krikľavými vzormi ale pohodlným strihom, trendové sandálky za hriešne ceny porazenecky cúvnu pred sadou ortopedickej obuvy. Pleť, navyknutá na pravidelný prísun povolených dopingových látok v podobe krémikov, vodičiek, mydielok,šminiek ,sa odrazu musí uspokojiť so zníženou dávkou a svoj nesúhlas s novými pomermi dáva patrične najavo. Vlasy nezazreli kaderníčku už celé mesiace. Ruky, donedávna rozmaznávané manikúrou, čistotná manželka v pravidelných intervaloch týra útokmi bezohľadných saponátov a iných chemických svinstiev. Každodennou rituálnou degustáciou rodinnej večere sa na ňu nalepia nadbytočné kilá, ktorých sa len občasnou aerobnou aktivitou vo forme šprintu po schodoch na siedme poschodie s Tesco igelitkami v rukách nezbaví.

SkryťVypnúť reklamu

Muž tieto zmeny svojej polovičky pociťuje ako frustráciu a sklamanie. Nestačí sa čudovať, ako sa prakticky cez noc mohla tá oslnivá sexi kosť, ktorú mu závideli všetci kamaráti z pivných seansí, odrazu zmeniť na nevýraznú šedú myš vo vyťahaných teplákoch a roztrhanom fľakatom tričku. Čipkované tangá s podväzkovým pásom a rafinovaná push – upka, ktoré ho v začiatkoch ich vzťahu pekne dostávali do varu, ležia pochované pod tonami praktickej bavlnenej bielizne, ktoré mu prídu asi také sexi ako ružová nočná košeľa jeho starej matere. Žena, ktorú donedávna obdivoval pre jej znalosti z postmoderného umenia, odrazu nevie bľabotať o ničom inom, než o kulinárskych zázrakoch v ženských časopisoch, dramatickej zápletke v nekonečnom argentínskom seriáli a o tom, čo treba opraviť, kúpiť a zariadiť. Jej spontánnosť a bláznivosť vyprchali s vyslovením slovka ANO pred oltárom a vystriedala ich priam chorobná posadnutosť poriadkom, ktorá ho desí ešte aj v spánku.

Aj keď je mu jasné, že jeho manželka nesie na svojich útlych pleciach tisíce povinností a chápe, že on jej to nijako neuľahčuje, občas ten prízrak, ktorý si líha vedľa neho do postele v tričku veľkosti XXL a ružových natáčkach, evokujúcich predstavu homosexuálneho Marťana,jednoducho nespoznáva.

SkryťVypnúť reklamu

Muž si nemôže si pomôcť. Cíti sa oklamaný ako dieťa, ktorému sľúbili, že v Kindervajci nájde akčného hrocha a nie puzzle, ktoré sa tam nakoniec skrývalo, a nevdojak sa mu vynára v mysli staré slovenské porekadlo: Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Rotujú v ňom znepokojivé úvahy typu:
„Pred svadbou nacvičovala formu neodolateľnej dračice, femme fatale. Nosila štýlové handry, decentný mejkap, šírila okolo seba pohodu a nič príliš neriešila. Bolo to len šikovne zahraté divadielko, aby ma dostala tam, kam chcela, to jest pred oltár, a teraz, keď má čierne na bielom, že sme manželia, už nepotrebuje vynakladať nadbytočnú energiu na to,aby si ma udržala a pripútala k sebe? Po svadbe ju obťažuje už aj päť minút, venovaných komunikácii so špirálou, rúžom a zrkadlom a dokáže sa celé hodiny vadiť kvôli špinavému riadu.Už jej na mne nezáleží a je jej výstostne ukradnuté, či ma priťahuje alebo nie.Percento pravdepodobnosti, že jej už ani ja nepripadám zaujímavý a príťažlivý je značne vysoké, vzhľadom na to, že sa už ani neusiluje páčiť mne, ale pozbiera sa len, keď ide von s kamarátkami.“

Manžel, ktorý sa necíti byť doma docenený a bojuje s pocitmi, že pre svoju manželku znamená toľko čo vydýchaný vzduch, hľadá docenenie a uznanie svojej stále pretrvávajúcej príťažlivosti a mužnosti mimo múrov rodinného hniezda. Nič netušiaca ženuška v ňom tie nie príliš pozitívne pocity ešte znásobuje tým, že ukrytá pred zvyškom sveta, nie však pred jeho pozorným zrakom, predvádza štýl Návrat k prírodnej prirodzenosti a potom sa čuduje, keď jej manželík pri spoločnej prechádzke po ulici so zatajeným dychom hltá okoloidúce pozadia navlečené do priliehavých elegantných kostýmčekov a neodolá žiarivo bielemu úsmevu mladej sekretárky, orámovanému vrstvou výrazného rúžu a čerstvému žiarivému melíru kolegyne z druhého poschodia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Najčítanejšie na SME Žena

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 99 246
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 150
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 875
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 106
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 243
  7. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 888
  8. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 717
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kuskus je jednoduchý na prípravu.


a 1 ďalší 1
Hlivu môžete skombinovať s kyslou smotanou.

Trinásť nápadov na recepty z hlivy.


redakcia SME ženy

Nové číslo magazínu SME ženy je v predaji aj s darčekom.


redakcia SME ženy
Simona Mištíková

Riaditeľka PR agentúry a lektorka soft skills.


6
reklama
SkryťZatvoriť reklamu