Niektoré rodiny už na jar naplánujú, kde a ako deti strávia leto. Viaceré pobytové aj denné tábory totiž prijímajú prihlášky iba do konca marca, apríla či polovice mája. Najužšiu ponuku tak majú rodičia, ktorí si to nechajú na posledný mesiac pred letnými prázdninami.
Ani tí však nemusia zúfať. Pri výbere si môžu pomôcť online zoznamom Kam počas letných prázdnin, ktorý obsahuje prehľad viac ako 400 letných, denných, prímestských či zahraničných táborov organizovaných centrami voľného času či občianskymi združeniami.
Ak rodičia nechcú, aby dieťa nocovalo mimo domova, môžu preň zvoliť denný tábor. V prípade, že chcú aj ušetriť, môžu si vybrať z ponuky miestneho centra voľného času. Trvajú spravidla päť dní a rodič za deň zaplatí od 14 do 26 eur.

Druhou možnosťou sú denné tábory organizované cestovnými kanceláriami či občianskymi združeniami. Ich ceny sa pohybujú od 23 do 43 eur za deň.
Aj v júni sa dajú nájsť zľavnené pobytové tábory, ktoré trvajú sedem a viac dní. Niektoré cestovné kancelárie okrem first minute zliav totiž poskytujú aj tie na poslednú chvíľu. Napríklad CK Slniečko má v ponuke 15 táborov so zľavou od 20 do 50 eur. Podobné zľavy ponúka aj CK Wachumba, a to aj na denné tábory.
V texte sa dočítate:
- Ako je to s voľnými termínmi v júni.
- Čo zahŕňa suma denného tábora.
- Či sa vzťahuje rekreačný poukaz aj na denné tábory.
Tábor rezervujte včas
Denné tábory na Slovensku organizuje aj občianskeho združenie Veselá veda Slovensko. Jeho národný koordinátor Ján Búci vzhľadom na vysoký záujem rodičov odporúča rezervovať miesta čo najskôr.
„Niektoré naše tábory boli vypredané už v januári, čo naznačuje, že rodičia, ktorí si zabezpečujú miesta v predstihu, majú väčšiu šancu získať miesto pre deti. Ideálny čas na zaistenie denného tábora je preto, čo najskôr po otvorení registrácií, obvykle na začiatku roka,“ vysvetľuje.
Ponuka táborov v zozname Centra vedecko-technických informácií SR, ktoré patrí pod ministerstvo školstva, však nie je úplná.