SME
Streda, 27. september, 2023 | Meniny má Cyprián
reklama

Lesk a bieda OnlyFans: Mal predávať sex a intimitu, namiesto toho klame (reportáž)

Ako vyzerá svet správcov erotických účtov?

Ilustračný obrázok (Zdroj: Dominika Colombová)

„Vo svojej podstate mi to pripadá veľmi sexi a páči sa mi, že si niekto zaplatí mesačné predplatné preto, lebo chce vidieť práve mňa,“ vraví Petra Blaščák o svojom pôsobení na platforme OnlyFans. Zverejňuje na nej svoje nahé fotografie a videá.

Účet si zriadila najmä preto, lebo takýto obsah nemohla na základe pravidiel bežných sociálnych sietí zverejňovať. Erotiku pritom vníma ako súčasť života.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Nahotu považujem za peknú, sama sa rada dívam na pekných nahých ľudí a niektoré profily na OnlyFans aj podporujem,“ vysvetľuje. Po štvrť roku na tejto platforme si vybudovala základňu približne tridsiatich odberateľov, ktorí za jej obsah platia.

Načítavam... Slovenky na OnlyFans: Baví ich to, ale treba si dávať aj pozor (20. 7. 2022)"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Vzhľadom na to, že sa profesionálne nepohybuje v prostredí modelingu či erotiky a aktívna je najmä na instagrame, ide o slušnú základňu. Mesačne jej profil, ktorý vníma iba ako koníček, vynáša do tristo eur. Súčasťou tohto príjmu je aj sexting, teda písanie si erotických správ.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
reklama

Klameme, ale robíme ich šťastnými

„Je to niečo ako rande, ale držím sa pravidiel, ktoré som si nastavila. Za písanie správ nemám stanovenú presnú sumu, nechávam to ako dobrovoľné prepitné a počas týždňa si píšem nanajvýš s dvoma ľuďmi po polhodine,“ vraví Blaščák.

Jej predplatitelia si môžu byť istí, že fotografie, videá a správy, ktoré im posiela, fotografuje, vyberá a píše sama. Práve v tom spočíva jej príťažlivosť.

Platforma OnlyFans totiž nepredáva len erotiku. Jej pridanou hodnotou sú autentické „vzťahy“ medzi umelcom a odberateľom.

Alebo by aspoň mali byť.

OnlyFans patrí medzi najlepšie platformy pre tvorcov na predaj vlastného erotického obsahu. Funguje na báze mesačného predplatného, zvyčajne vo výške niekoľkých dolárov. Za ne sledovateľ získava prístup k unikátnemu obsahu fotografií a za ďalšie príplatky je možné viesť aj erotickú konverzáciu alebo získať ďalší, ešte osobnejší obsah.

Čím väčšej popularite sa však platforma teší, tým väčší priestor na podvody na nej vzniká.

„Naši zamestnanci odpisujú 20 hodín denne,“ vraví pre SME Lukáš, zvaný Bad Bunny. Jeho skutočné meno redakcia pozná, no po dohode rešpektuje, že bude využívať len názov značky jeho agentúry. Tá spravuje asi dvadsať výnosných účtov zameraných na „tvrdší erotický obsah“.

Oficiálne ako majiteľky účtov vystupujú modelky, no ich vklad do obsluhy účtu je minimálny. Väčšina z nich jeho agentúre len mesačne dodá fotografie či videá.

Ostatnú prácu vrátane písania s odberateľmi v mene „dievčat“ zabezpečujú zamestnanci agentúry.

Tí žijú a pracujú v rôznych krajinách mimo Európskej únie vrátane Ázie a Južnej Ameriky. Pri práci na jednotlivých profiloch sa striedajú v asi desaťhodinových intervaloch. V komunikácii predstierajú, že sú modelky a odpisujú v ich mene. Agentúra tak vyslovene zavádza predplatiteľov, ktorí platia štedré príplatky za sexting s majiteľkou účtu.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
reklama

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia

Prečo je nutné učiť deti trpezlivosti.


a 2 ďalší 16 h
Viera Hincová je psychologička, ktorá sa venuje problematike ľudí na autistickom spektre. Sama žije s Aspergerovým syndrómom.

Ženy to dokážu oveľa lepšie maskovať.


18. sep
Lenka Svoradová a Mária Jaššová

Rozhovor o zvládaní emócii v škole.


23. sep

Morava, Miláno či Amsterdam? Spoznajte bezpečné miesta v Európe, ak ste na cestovateľské dobrodružstvá pripravená len vy sama.


22. sep
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťZatvoriť reklamu